Do
góry

Czy nowa elektronika nas zaleje?

W związku z pandemią wszyscy znacznie więcej czasu spędzamy online. Dlatego elektronika stała się w krótkim czasie niesamowicie popularnym zakupem.

Pewnym jest, że skutki pandemii będą się jeszcze długo za nami wszystkimi ciągnąć. Jednym z nich jest chętniej rozpatrywany przez pracodawców hybrydowy tryb pracy. Nie można zapomnieć o większym wykorzystaniu technologii na co dzień do nauki czy pracy zdalnej. Pod uwagę należy wziąć też wzrost liczby sprzętów, które goszczą w Waszych domach, jak na przykład smartfony, tablety, laptopy. 

elektronika

Gdy minął pierwszy rok w nowej sytuacji media zalały raporty odnośnie przeniesienia codzienności do sieci. Za to operatorzy komórkowi chwalili się rekordami pobrań czy przesyłu GB, a co za tym idzie przychodów. Dla przykładu Orange w szczytowym momencie odnotowało wzrost obciążenia sieci o ponad 50%. Miało to oczywiście także negatywne skutki, jak choćby bardzo wolna transmisja danych, która była bezpośrednio połączona z takim wykorzystaniem sieci. 

Innowacyjna przyszłość?

Praca, życie towarzyskie i codzienność zostały odmienione, zrobiły krok w przód, w stronę rozwoju. W życie wchodzą nowe pomysły dotyczące bardziej nowoczesnych stanowisk pracy, jeszcze łatwiejszego dostępu do edukacji czy sposobu interakcji z innymi za pośrednictwem platform i nie tylko. Prawie dwa miesiące temu Google przedstawił statystyki, które pokazują, że dzieci spędzają średnio o 1,5h więcej w sieci, niż miało to miejsce w 2018 roku.

nauka zdalna
elektronika

W związku z rozwojem technologicznym, który dotyka każdego z Was, rośnie potrzeba na  coraz lepsze gadżety. Ma to związek z nowymi potrzebami powstającymi w obliczu zaistniałej sytuacji. Gartner, czyli firma analityczna, stworzyła prognozę dotyczącą liczby użytkowanego sprzętu elektronicznego. Specjaliści twierdzą, że za zwiększającą się liczbę odpowiada trwająca pandemia i ta również jest przyczyną zmiany modelu najczęściej używanych sprzętów.

Mniejsze urządzenia górą

Komputery stacjonarne będą powoli tracić na popularności. Zyskują natomiast tablety czy laptopy. Ich liczba z roku na rok maleje, za to urządzenia przenośne zaliczają wzrost, który w tym roku ma wynieść 11.7% (tablety) oraz 8.8% (laptopy). Producenci chcą ulepszać tablety, by te jeszcze lepiej wpisywały się w Wasze potrzeby. Okazuje się jednak, że oni sami nie do końca wiedzą, w którym kierunku zmierzają ich projekty – czy będą to jeszcze większe multimedialne telefony, a może jednak już hybrydowe laptopy. 

Wykres gartner
elektronika

Nic więc dziwnego, że wiele osób wciąż częściej wybiera klasyczne laptopy ponad tablety. Jeśli chodzi jednak o same smartfony, to te mają się lekko odbić, wzrastając o 1% po wcześniejszym spadku wynoszącym 2.6%. Powstają także nowe urządzenia mobilne obsługujące 5G w całkiem przystępnej cenie. To ma oczywiście zachęcić klientów do zakupów kolejnych, lepszych modeli.

Źródło: Gartner, Google

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!