Czy to koniec modeli Galaxy S FE?

Modele Galaxy S FE zostały stworzone z myślą o klientach pragnących doznań jak we flagowcach, ale w bardziej przystępnych cenach. Możliwe, że nie doczekacie się debiutu Samsunga Galaxy S23 FE, ani żadnego kolejnego modelu.

Awatar Marta Urbaniak

Modele Galaxy S FE zostały stworzone z myślą o klientach pragnących doznań jak we flagowcach, ale w bardziej przystępnych cenach. Możliwe, że nie doczekacie się debiutu Samsunga Galaxy S23 FE, ani żadnego kolejnego modelu.

Ddebiut serii FE (Fan Edition) przesunął się od momentu opóźnienia premiery Samsunga Galaxy S21 FE. A przynajmniej tak się wydawało.

Samsung Galaxy S22 FE nie miał swojej premiery po dziś dzień.

Smartfony od Samsunga z dopiskiem FE (Fan Edition) powstały z myślą o osobach, które nie zarabiają milionów, a nadal pragną mieć urządzenie zbliżone swoimi możliwościami do flagowców. Światło dzienne ujrzał Samsung Galaxy S20 FE i S21 FE. I wszystko potoczyłoby się dalej tymi torami.

Jednak w minionym roku następca – Galaxy S22 FE nie zadebiutował. Ale wszystko zaczęło się już od wersji S21 FE. Ta miała mocno opóźniony debiut, który odbył się na początku 2022 roku, miesiąc przed prezentacją serii Galaxy S22. Dlaczego?

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Czy Samsung Galaxy S21 FE w ogóle zadebiutuje?

Trudna sytuacja z dostępnością komponentów na rynku smartfonów zbiera swoje żniwo. Samsung Galaxy S21 FE może w ogóle nie zadebiutować tego lata!

Czytaj artykuł

Powodem był spadek ceny zwykłej serii Galaxy, a dokładniej modelu S21. Atrakcyjne ceny zwróciły uwagę i portfele wielu klientów w stronę tego konkretnego smartfona.

Rok 2021 nie był ani łatwy, ani łaskawy, ponieważ brakowało wielu materiałów w tym półprzewodników do produkcji urządzeń. Dostępne w tamtym momencie podzespoły powędrowały do wnętrza Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3. 

Samsung Galaxy S21 FE
źródło zdjęcia informacja prasowa

To były powody odwleczenia premiery w czasie, a dokładniej na 4 stycznia 2022 roku. Później było już tylko gorzej, bo terminy z racji daty debiutu S21 FE teoretycznie przesunęły się. Jednak tak się nie stało jak można było się spodziewać.

Samsung Galaxy S22 FE i S23 FE nie zadebiutują

Rok 2022 minął, a Samsung Galaxy S22 FE nie zadebiutował wcale. Chodziły plotki o możliwej odsłonie w tym roku. Jednak czy miałoby sens wypuścić 2 smartfony z tej samej serii tego samego roku? Albo opóźnić premierę każdego modelu i przesunąć numerację o 1? Żadna z tych opcji nie brzmi dobrze.

Roland Quandt w swoim Tweecie podaje, że nie będzie premiery Samsunga Galaxy S23 FE. Nie podaje jednak nic więcej. Czy dojdzie do przesunięcia na kolejny rok, a może to koniec serii Fan Edition?

Przez pewien czas w Internecie krążyły plotki o poświęceniu modelu Samsunga Galaxy A74 na rzecz Samsunga Galaxy S23 FE. Nie mniej najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest, że gigant zrezygnuje w całości z serii tańszych modeli z dopiskiem “FE”.

Jednak nic nie jest przesądzone, koreański gigant nie ogłosił żadnej oficjalnej decyzji w tej kwestii. Może firma pozytywnie zaskoczy swoich klientów i po prostu ominie jeden z numerów, co zdarzało się już w historii smartfonów. Pozostaje poczekać na rozwój zdarzeń i kolejne najświeższe wieści z sieci.

Źródło: SamMobile
Źródło miniaturki: GizChina

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez