Czy to pierwszy podwójnie składany smartfon? TCL prezentuje model

Składaki zaczęło wchodzić na rynek smartfonów i wiele marek chce mieć swój własny model. Istnieje już kilka generacji takich telefonów, ale co powiecie na potrójnie składane urządzenie mobilne? TCL pokazało swój model.

Awatar Marta Urbaniak

Marka TCL w ubiegłym tygodniu pokazała pierwszy fizyczny podwójnie składany smartfon.

Prototyp umożliwia złożenie telefonu na dwa sposoby, dzięki konstrukcji zawiasów.

TCL pokazuje swój nowy typ składaka

W ostatnim czasie smartfony nie różnią się między sobą, gdy mowa o kilku generacjach wstecz czy nawet porównując modele konkurencji. Zaś składaki podbiły serca małego ułamka społeczeństwa. Jednak nadchodzi nowy telefon, który będzie smukły i zaskoczy.

Mowa o… podwójnym składaku. Tak, jest to możliwe i pokazało to TCL, czy to będzie początek kolejnej rewolucji? Urządzenie zostało pokazane podczas wystawy SID (Society for Information Display) 2024 w zeszłym tygodniu. Najnowsza odsłona nietuzinkowego składaka pozwala na złożenie urządzenia w “harmonijkę” lub literę “G” z uwagi na zawiasy, które pozwalają na swobodę poruszania częściami.

źródło grafiki TCL CSOT

Nowy telefon po rozłożeniu na płasko ma ekran o przekątnej 7,85-cala, a po złożeniu jest to bardzo wąska i wysoka konstrukcja. Ekran ma odświeżanie dynamiczne od 1 do 120 Hz i 420 PPI. Takie parametry zapewnią wysoka jakość wyświetlanego obrazu i tym samym energooszczędność pomimo tak dużych rozmiarów.

Odblokowywanie może odbywać się poprzez skan twarzy za pomocą czujników schowanych pod ekranem. Zostały one stworzone przy pomocy technologii Sensor Under Panel (SUP). Choć telefon zapowiada się obiecująco, to klienci będą musieli jeszcze poczekać zanim rozpocznie się masowa produkcja.

źródło grafiki TCL CSOT

Co ciekawe prototyp smartfona powstał już w 2019 roku, ale w tamtym momencie urządzenie nie funkcjonowało odpowiednio. Również grubość takiego składaka była wtedy problematyczna.

Czy faktycznie taki pierwszy?

Mogłoby się wydawać, że TCL pokazuje coś niezwykłego i zupełnie nowego. Jednak nie jest to do końca prawda.

O ile jest to pierwszy fizyczny taki model, to Samsung już kilka lat temu przedstawił podobny koncept, a nawet opatentował go w 2021 roku. Jego nazwa to “Galaxy Tri-Fold”,  jednak ten końcowo nie trafił na rynek wcale.

źródło grafiki LetsGoDigital

A co Wy o tym myślicie? Czy używaliście podwójnego składaka od TCL? A może Samsung przywróci do życia swój koncept? Dajcie znać poniżej.

Źródło: Geek week

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.