Czy ty też masz ochotę wyrzucić swojego laptopa przez okno?

Laptop to lekkie, przenośne urządzenie, które może dostarczyć Wam rozrywki, bądź zamienić się w narzędzie do pracy. Jednak potrafi się zacinać w najmniej odpowiednim momencie i doprowadzić do szału. HUAWEI przeprowadził raport jak wtedy reagujecie.

Awatar Marta Urbaniak

Laptop to lekkie, przenośne urządzenie, które może dostarczyć Wam rozrywki, bądź zamienić się w narzędzie do pracy. Jednak potrafi się zacinać w najmniej odpowiednim momencie i doprowadzić do szału. HUAWEI przeprowadził raport jak wtedy reagujecie.

SW Research przeprowadziło badanie dla Huawei CBG Polska w maju tego roku dotyczące reagowania ludzi, gdy laptop się zatnie.

Reakcje badanych były różnorodne, od tych spokojnych, po agresywne.

O ile laptop nie jest niezbędny w codziennym życiu, to wiele osób preferuje go jako narzędzie do pracy ze względu głównie na lekkość i mobilność urządzenia.

Gdy chcecie spędzić czas na graniu, sporządzać notatki na uczelni, czy pracować w  biurze lub zdalnie, laptopy dobrze spisują się w tej roli. Ile upodobań tyle modeli. Jest cały segment dla zapalonych miłośników gamingu, jednak co najbardziej się liczy w kluczowych momentach, to wydajność i stabilność pracy.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki laptop wybrać? Ranking laptopów 2024

Laptop do pracy, rozrywki, gier, a może wszystkiego po trochu? Na rynku znajdziecie wiele propozycji zaczynając od notebooków, przez ultrabooki, a kończąc na gamingowych konstrukcjach czy tych kierowanych dla profesjonalistów. Jednak jaki model w tym całym gąszczu wybrać?

Czytaj artykuł

Rzeczywistość okazuje się weryfikować piękne słowa i frazy producentów, tym samym często się zdarza, że sprzęt „nie daje sobie rady” i odmawia posłuszeństwa. Badanie przeprowadzono dla Huawei CBG Polska na grupie 1048 respondentów, metodą CAWI w maju 2023 r. przez SW Research. Celem było sprawdzenie reakcji ludzi na zacinanie się laptopa w pracy.

Wiadomo z niego, że 36% Polaków wybiera właśnie laptopy do wykonywania swojej pracy. Lecz praca to nie wszystko i aż 80% badanych osób przyznało, że laptop służy im raczej do nauki i rozrywki, niż do pracy, a 12% pytanych nie używa ich wcale.

Kiedy już jednak są wykorzystywane, to używa się ich do pracy z dokumentami i arkuszami, czym zajmuje się 60% z Was. Pisze maile i koresponduje na nich 52% osób, a równo 50% zajmuje się z tworzeniem treści.

źródło grafiki HUAWEI

Prowadzenie dokumentacji i wprowadzanie danych do baz to 44% z puli zadań. Analizy i obliczeń podejmuje się 37% osób. Co siódmy z Was to zapalony twórca projektów graficznych i edytor zdjęć czy filmów. Co piąty pracownik zajmuje się po prostu tworzeniem treści, jak chociażby prezentacji.

Wszystkie te zadania są niezbędne do wykonania, jednak laptopy często odmawiają posłuszeństwa. Może tak jak drukarki wyczuwają strach, tak samo one czują skupienie i postanawiają zrobić Wam na złość.

44% pytanych osób stwierdza, że ich laptopy się spełniają ich wymagań i oczekiwań, 63% osób narzeka, gdy sprzęt się zacina. Chyba niestety Polacy mają to we krwii. Reakcje są bardzo różne, od tych spokojniejszych, po agresywne działania pod wpływem emocji.

źródło grafiki HUAWEI

Najspokojniejszą i najbardziej racjonalną reakcją jest resetowanie sprzętu, czego dokonuje 56%. Z kolei 36% osób jest ostoją spokoju, cierpliwie czeka i ma nadzieję, że laptop “sam się namyśli” i powróci do działania.

Co jest już niepokojące, co piąta osoba, a dokładniej 22%, ma ochotę wyrzucić urządzenie przez okno. Jednak patrząc na pozostałe reakcje, ta wydaje się jeszcze zrozumiała, aczkolwiek nie polecam uskuteczniać pomysłu. Mniej racjonalne jest ciągłe klikanie, które tylko pogorsza sprawę zamiast ja rozwiązać, a robi to 15% pracowników.

Gdy działania nie pomagają zaczynają się przekleństwa i groźby, do czego przyznało się 13% badanych. Najgorszą jednak reakcją jest walenie myszką w blat pod wpływem emocji, a robi tak 9% osób pracujących na laptopie. Biedna myszka… Jak widać urządzenia często stają się ofiarami posiadaczy.

A jak Wy reagujecie gdy Wasz laptop lub nawet inny sprzęt się zatnie? Należycie do bardziej spokojnego grona, a może wasze emocje biorą górę?

Źródło: informacja prasowa HUAWEI

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Awatar Mateusz Rej
    Mateusz Rej

    Zastanawia mnie trochę po co takie badanie zostało przeprowadzone? Zupełnie nie widzę dla niego zastosowania, bo ciężko jakąkolwiek z tych informacji wykorzystać, żeby udoskonalić laptopy. Raczej ktoś zlecił to badanie z czystej ciekawości ¯\_(ツ)_/¯

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.