Czy Żabka będzie stawiać stacje benzynowe? Pierwsza już jest!

W ciągu ostatnich dni w Opolu został otwarty punkt Żabka, jednak nie taki zwykły. Macie zintegrowaną ją ze stacją paliw zaraz obok. Czy takie rozwiązanie faktycznie stanie się rewolucyjne i zaoszczędzi czas wielu osobom?

Awatar Marta Urbaniak

W Opolu otworzył się nowy punk Żabki, który działa we współpracy ze stacją paliw, która jest zaraz obok.

Kolaboracja ma przyciągnąć klientów z racji poszerzenia ofert o usługi drugiej działalności.

W tej Żabce zrobicie zakupy przez 24/7 nie tylko jedzenie, ale też produkty przeznaczone do samochodów.

Żabka ma swoją stację paliw?

źródło grafiki YouTube

Przy ulicy Prószkowskiej w Opolu otworzył się nowy punkt Żabki. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że znajduje się ona bezpośrednio koło stacji paliw, która działa we współpracy z tą siecią sklepów spożywczych.

źródło grafiki YouTube

Na zwykłych dystrybutorach paliwa możecie zobaczyć zieloną etykietę informującą, że za paliwo możecie zapłacić w sklepie Żabka. Można by przez to pomyśleć, że Żabka będzie wchodzić na rynek paliw, jednak jest to mylące podejście, bowiem sytuacja wygląda trochę inaczej.

Korzyści dla wszystkich

źródło grafiki YouTube

Stacja nie jest własnością Żabki, należy ona do firmy “Viwa”, której właściciel uznał, że będzie korzystne, aby połączyć swoje usługi z franczyzobiorcą prowadzącym sklep Żabki. Takie rozwiązanie pozwoli przyciągnąć większą liczbę klientów z racji  oferowania dwóch usług w jednym miejscu.

Ludzie mieszkający w tej okolicy mogą zatankować i przy okazji mają możliwość zrobienia zakupów w Żabce 24 godziny na dobę przez cały tydzień. Zakres produktów został delikatnie powiększony – od szybkich przekąsek i hot dogów, po środki chemiczne i akcesoria do samochodu. Taki obrót spraw jest satysfakcjonujący dla wszystkich.

źródło grafiki YouTube

Nie ma aktualnie innej Żabki działającej w ten sposób, co czyni to miejsce unikalnym dzięki temu konceptowi. Kto wie, może inne punkty również z czasem pójdą tym tropem i w Poznaniu też powstanie takie miejsce.

Nie tylko Żabka

Jak się okazuje nie tylko Żabka wpadła na taki pomysł. Podobne plany ma inna sieć sklepów – Dino. Ta spółka złożyła w Urzędzie Patentowym RP wniosek o rejestrację znaku towarowo-słowno-graficznego „Dino Oil”. Jednak nie jest to pierwszy wniosek, a już kolejny w tej sprawie. To w październiku ubiegłego roku wpłynął pierwszy dokument. Co więcej również w ubiegłym roku firma Dino otrzymała pierwszą koncesję na handel paliwami płynnymi, co oznacza że niedługo zobaczycie jej własną stację paliw.

A co myślicie o samym koncepcie łączenia usług? Czy skorzystalibyście z takiej stacji “połączonej” z Żabką? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: YouTube

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.