Discord od teraz pozwala na wysyłanie głosówek

Obecnie jedną z podstawowych funkcji Messengera czy Instagrama są wiadomości głosowe. Od kilku miesięcy wprowadzenie jej zapowiadał również Discord. Jak donoszą źródła, opcja ta jest już aktywna. Jak działa?

Po kilku miesiącach od pierwszej zapowiedzi Discord wprowadził wiadomości głosowe.

Można je wysyłać w czatach prywatnych i na serwerach ogólnych, jednak istnieją pewne ograniczenia.

Wiadomość może mieć długość do 20 minut i można je tworzyć tylko z poziomu aplikacji mobilnej.

Wielu użytkowników mediów społecznościowych nie lubi się za bardzo wysilać przy komunikacji, stąd też popularność skrótowców, emoji czy gifów. Jednym ze sposobów na przyspieszenie całego procesu wymiany zdań jest nagrywanie wiadomości głosowych. Funkcja ta istnieje już od jakiegoś czasu w najpopularniejszych komunikatorach, jak Whatsapp czy Messenger. Wprowadził ją nawet Instagram w prywatnej skrzynce odbiorczej. Teraz zdecydował się na to również Discord.

Źródło grafiki: Discord

Funkcjonalność ta była zapowiadana przez Discorda już parę miesięcy temu. Twórcy zdawali sobie sprawę, że czasami łatwiej jest coś wytłumaczyć, nagrywając swój głos, niż pisać długie monologi tekstowe. Wielu użytkowników z entuzjazmem przyjęło tę zapowiedź, zastanawiając się nad charakterem tej opcji i limitami długości nagrania. Inni zwracali też uwagę na podejrzenie, iż funkcja ta może być dostępna tylko dla Nitro.

Jak to jest z tymi głosówkami Discorda?

Kilka dni temu Discord w oficjalnym poście poinformował, iż nagrywanie wiadomości głosowych jest już dostępne dla użytkowników. Najnowsza aktualizacja dopuszcza tzw. “głosówki” zarówno w prywatnych rozmowach, jak i na czacie ogólnym, z liczbą członków mniejszą od 200. Jednakże, istnieją także pewne ograniczenia.

Źródło grafiki: DigitalTrends

Jak donoszą internauci, wiadomości da się odsłuchać zarówno z poziomu komputera, jak i telefonu, ale nagrać je można tylko za pomocą aplikacji mobilnej. Oznacza to, że bierne korzystanie z funkcji jest możliwe na każdym urządzeniu, lecz aktywne jedynie na tabletach i smartfonach. Jak na razie wiadomości mogą mieć długość do 20 minut. Oczywiście z kolejnymi aktualizacjami funkcja ta może dalej ewoluować. 

Co więcej, w przypadku czatów ogólnych wiadomości głosowe muszą być włączone przez administrację. Mogą się pojawić także ograniczenia w stosunku do niektórych użytkowników – konfiguracja uprawnień zależy od administratorów i moderatorów serwera. Głosówki mogą być również zgłaszane, tak samo jak zwykłe wypowiedzi.

Jak wysłać głosówkę na Discordzie?

Źródło grafiki: Discord

Wysłanie wiadomości głosowej jest proste i działa bardzo podobnie, jak w przypadku innych mediów społecznościowych. Obok przycisku emoji po aktualizacji Discorda pojawiła się ikonka mikrofonu. Wystarczy kliknąć w nią i przytrzymać, by zacząć nagrywać komunikat. Żeby skończyć wiadomość, trzeba puścić przycisk mikrofonu, a nasza głosówka wyśle się na czat automatycznie.

W przypadku dłuższej relacji lub braku możliwości trzymania palca na ikonie można skorzystać z kłódki – pojawia się ona nad mikrofonem po rozpoczęciu nagrywania. Klip można potem przekazać przy pomocy przycisku Wyślij. Można go również skasować – trzeba w tym celu kliknąć kosz, znajdujący się po lewej stronie.

Kanały tekstowe powoli ewoluują bardziej w kanały głosowe, a z kolei te głosowe – także w tekstowe. Wprowadzenie przez Discorda wiadomości dźwiękowych było jedną z istotniejszych aktualizacji w przypadku tego medium. Oczywiście w przyszłości ta opcja może się jeszcze zmienić lub być porzucona, ale to już zależy od użytkowników i twórców Discorda.

Źródło: PC Gamer

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!