miniaturka z logiem Discord

Discord: twórcy zarobią na swoich serwerach!

Zgodnie z zapowiedzią, internetowi twórcy z USA dostali możliwość zarabiania na swoich serwerach Discord! Wszystko opiera się na konfigurowalnych, płatnych subskrypcjach, a w przyszłości opcja ta ma być dostępna również w innych krajach!

Awatar Kamil Malczyk

Zgodnie z zapowiedzią, internetowi twórcy z USA dostali możliwość zarabiania na swoich serwerach Discord! Wszystko opiera się na konfigurowalnych, płatnych subskrypcjach, a w przyszłości opcja ta ma być dostępna również w innych krajach!

Obawy użytkowników o „wepchnięcie” kryptowalut do Discorda

Pierwsze doniesienia o testowaniu subskrypcji premium dla internetowych twórców pochodzą z 7 grudnia 2021 roku, czyli niemal rok temu. O fakcie poinformowała wtedy między innymi agencja Reuters, która zdradziła, że „test pilotażowy” rozpocznie się z małą grupa twórców.

Według udostępnionych wtedy informacji, twórcy mieli móc zaoferować do trzech poziomów członkostwa i ustawić ich cenę między $2,99 a $9,99 za miesiąc. Do ich dyspozycji platforma miała przygotować także dane analityczne, aby byli świadomi ile zarabiają z konkretnego poziomu członkostwa.

Discord - zarobki z subskrypcji dla twórców
źródło: Discord Creators

Subskrypcje na linii twórca – widz mocno spopularyzowały się w ostatnich latach, więc jedynie kwestią czasu było, kiedy właściciele tego komunikatora zdecydują się na takie rozwiązanie. Najpopularniejszymi platformami z tego typu subskrypcjami są oczywiście Twitch oraz YouTube, nie zapominając także o – nieco bardziej kontrowersyjnym – OnlyFansie.

Do tego zacnego grona – choć raczej na nieco innych zasadach – w ostatnim czasie dołączył także Snapchat, Instagram czy TikTok! Nic więc dziwnego, że od roku również Discord – czyli jedna z najbardziej „aktualnych” platform – pracował nad wprowadzeniem podobnego rozwiązania.

Discord - subskrypcje dla twórców
źródło: Twitter – @zachbussey

Oczywiście chcemy, aby twórcy odnieśli sukces, a my musimy sprawić, by prowadzenie społeczności (na Discord) było bardziej zrównoważone.

lead product manager Discord, Derek Yang

Po ubiegłorocznym ogłoszeniu zapadła głucha cicha, która trwała aż do… 30 listopada tego roku! Wtedy właśnie na twitterowym profilu platformy pojawiła się wiadomość o następującej treści: „co by było, gdybyśmy ci powiedzieli, że od jutra możesz zacząć zarabiać na Discordzie”. I choć powinno to przynieść jedynie pozytywne reakcje, w część użytkowników wstąpiło pewne zmartwienie, co to może w ogóle oznaczać.

Część komentujących obawiała się tego, że Discord postanowi powiązać zarabianie na swojej platformie z… kryptowalutami. Choć wcześniej nie pojawiały się jakiekolwiek potwierdzone doniesienia o tym, że rzeczywiście tak się może stać użytkownicy – na bazie doświadczeń z przeszłości – po prostu się obawiali. Najzwyczajniej w świecie nie chcieli „zepsucia Discorda”, do którego mogłoby dojść – chociażby – na skutek wmieszania go w rynek NFT.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Discord Activities – czym w ogóle są?

Aktywności Discord to strzał w dziesiątkę! Nie dość, że wprowadzono je w okresie zimnych jesiennych wieczorów, to jeszcze oferują najpopularniejsze klasyczne gry! Znajdzie się też coś dla fanów grupowych youtubowych seansów!

Czytaj artykuł

Oto subskrypcje serwerowe dla twórców!

Na szczęście najczarniejsze koszmary użytkowników się nie spełniły, bowiem wczoraj dostaliśmy informację o wprowadzeniu subskrypcji serwerowych! I choć początkowo są one dostępne jedynie dla twórców z USA, mamy doczekać się także rozszerzenia tej opcji dla twórców z innych regionów!

W ramach – trwających przez ostatni rok – testów przygotowano dla twórców subskrypcje, których cenę można ustalić od $3 do nawet $200! Co więcej, właściciele serwerów dostają naprawdę dużą swobodę, w zakresie tego, co chcą oferować użytkownikom w ramach subskrypcji. We wspomnianym wcześniej zakresie twórca może ustalić kilka progów cenowych, które – wraz ze wzrostem kosztów – mogą oferować bardziej prestiżowe opcje.

Jakby tego było mało Discord wyciągnął pomocną dłoń do swoich twórców i zaoferował im bardzo korzystny podział w skali 90/10! Przy okazji warto więc wspomnieć, że na Twitchu – najwięksi streamerzy platformy – mogli cieszyć się podziałem 70/30. W przypadku środków za subskrypcje u tych mniej popularnych twórców mówiliśmy już o podziale 50/50.

Aby jednak uruchomić zarabianie na swoim serwerze twórca musi spełnić kilka określonych warunków. Oprócz – dość oczywistego – obowiązku znajdowania się w Stanach Zjednoczonych, serwer musi mieć również „dobrą opinię”. Oznacza to mniej więcej tyle, że w ostatnim czasie nie naruszył on „Warunków korzystania z usługi” ani „Zasad zachowania społeczności”. Co więcej, twórcy zainteresowani nową opcją muszą – rzecz jasna – zaakceptować „Warunki monetyzacji” i „Zasady subskrypcji serwera”.

Discord i Portal Twórców

Portal Twórców to – podobnie jak dostępne od jakiegoś czasu: Akademia Moderatora Discord i Portal Społecznościowy – vademecum wiedzy dla twórców. Znajdziecie tam przede wszystkim informacje o tym jak uruchomić zarabianie na swoim serwerze, a także przykładowe ustawienia kolejnych progów cenowych.

To jednak nie wszystko, bowiem na Portalu Twórców publikowane są także rady, jak sprawniej budować swoje discordowe społeczności! Swoje przemyślenia opublikowali tam także Marques Brownlee, HannahxxRose, EposVox czy Bella Poarch, czyli popularni internetowi twórcy zza granicy!

Discord Creators

Technostrefowy Discord!

Jak informuje portal Business of Apps w sierpniowym materiale, obecnie mówimy o około 6,7 miliona aktywnych serwerów na platformie, a liczba ta wciąż rośnie. Co więcej, zgodnie z założeniem, coraz większa część nowo powstałych serwerów nie ma już nic wspólnego z grami. Discord oczywiście cały czas będzie kojarzony ze środowiskiem gamingowym, bowiem dla niego właśnie powstał i nikogo nie powinno to dziwić.

TechnoStrefa zaproszenie
link do dołączenia

Mimo tego właściciele tego serwisu dążą do ciągłego rozwoju tego projektu, aby Discordem interesowały się kolejne grupy odbiorców. Sama aplikacja – oprócz serwerów tworzonych stricte pod komunikację ze znajomymi – oferuje nam również możliwość stworzenia serwerów społecznościowych.

Mowa o serwerach tematycznych, na których mogą zbierać się słuchacze określonego typu muzyki, fani danej drużyny czy gracze konkretnego tytułu. Coraz więcej oficjalnych aplikacji ma również swoje dedykowane serwery Discord, na których support rozwiązuje nasze problemy czy odpowiada na pytania.

discord TechnoStrefa
tak prezentuje się nasz Discord, sprawdźcie sami!

Zahaczając o ten temat warto wspomnieć, że i my możemy pochwalić się naszym własnym serwerem Discord! Stworzyliśmy go z myślą o Was, czyli społeczności zebranej wokół kanału YT, strony internetowej, a także profili na Instagramie, Facebooku oraz TikToku! Oprócz powiadomień o publikacji nowego filmu czy artykułu możecie tam podyskutować tam na tematy związane z technologią… i nie tylko!

Na dedykowanych kanałach możecie zaproponować temat kolejnego filmu, powysyłać memy, a także wyłapać jakąś gorącą okazję od innego użytkownika. Nie zapominając również o najważniejszej części naszego discordowego serwera, czyli tak zwanej „POMAGALNI”. Na podkanałach z tej kategorii uzyskacie pomoc w temacie telefonów i komputerów, a także telewizorów, konsol czy sprzętu audio!

#zasady TechnoStrefa
#zasady na TechnoStrefowym Discordzie

Jeśli chcesz jeszcze bardziej poczuć się członkiem TechnoStrefy (który nie przegapi żadnego powiadomienia!), a także zaangażować się w jej rozwój – nie czekaj i dołącz na nasz serwer już teraz! Przy dołączeniu zapoznaj się również z regulaminem zamieszczonym na kanale #zasady, aby w przyszłości nie spotkała Cię żadna niemiła niespodzianka…!

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.