discord x xbox

Discord wkracza na konsole Xbox!

Discord na konsolach Xbox był kwestią czasu od lipca, kiedy to firmy publicznie poinformowały o nawiązaniu współpracy. Początkowo testować mogli ją jedynie nieliczni, ale teraz nowa funkcja trafiła już w ręce wszystkich użytkowników!

Awatar Kamil Malczyk

Discord na konsolach Xbox był kwestią czasu od lipca, kiedy to firmy publicznie poinformowały o nawiązaniu współpracy. Początkowo testować mogli ją jedynie nieliczni, ale teraz nowa funkcja trafiła już w ręce wszystkich użytkowników!

Rozwój Discorda – Discord Forums

Właściciele darmowego komunikatora po raz kolejny udowadniają, że nie mają zamiaru zatrzymywać się nawet na chwilę. Dobrym zobrazowaniem tempa ich działania jest fakt, że zaledwie pod koniec sierpnia informowaliśmy o wprowadzeniu subskrypcji Discord Nitro Basic. I mimo tego, że od tamtego ogłoszenia nie minął nawet miesiąc, Discord po raz kolejny nas rozpieszcza. W tym przypadku chodzi oczywiście o konsolowców, ale i tak zespołowi pracującemu przy rozwojowi Discorda należą się gromkie brawa.

discord forums
źródło: Support Discord

Nie trzeba już patrzeć, jak interesująca dyskusja zostaje zagłuszona, porwana lub porzucona, ponieważ przez kilka godzin była nieświeża. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, każda rozmowa ma swoje miejsce na Discordzie.

Discord we wpisie na blogu

W środę 14 września, Discord opublikował specjalny filmik promujący, będący jednocześnie ogłoszeniem wprowadzenia funkcji „Discord Forums”. Po miesiącach testów nowa funkcja – przypominająca niegdyś bardzo popularne blogi internetowe – pojawia się również w popularnym komunikatorze.

Kanały Forum mają być lepszą i bardziej zaawansowaną funkcją od – dostępnych od jakiegoś czasu – wątków. Ich głównym założeniem jest oczywiście pomoc moderacji w „utrzymywaniu porządku” i przekierowywaniu interesujących dyskusji w konkretne miejsca na serwerze. Dzięki temu każdy będzie mógł znaleźć miejsce dla siebie, co zaś umożliwi zrezygnowanie z tworzenia kolejnych osobnych kanałów. „Fora” można normalnie modyfikować pod kątem uprawnień i tworzyć do nich wytyczne, a o bezpieczeństwo na nich zadba discordowy AutoMod.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Xbox Game Pass – co nowego?

Rozpoczął się ostatni miesiąc tego roku, a wraz z nim pełną parą ruszyły również świąteczne przygotowania! Swój wolny czas proponujemy przeznaczyć na sprawdzenie tytułów, które w tym miesiącu zawitały do oferty subskrypcji Xbox Game Pass!

Czytaj artykuł

Rozmowy z konsolowcami (x Xbox)

Zanim jednak o pojawieniu się Discorda na wspomnianych konsolach, warto również wspomnieć o współpracy aplikacji z firmą Sony. Jest to o tyle ciekawe, bowiem już na początku tego roku poinformowano nas o współpracy Discorda z największym konkurentem Microsoftu. Jak widać po drodze musiały zajść pewne zmiany, dzięki czemu już w lipcu wiedzieliśmy, że do gry wkroczył również Microsoft.

Nowa współpraca ruszyła na pełnych obrotach, bowiem w dniu ogłoszenia nowa funkcja trafiła już w ręce testerów z programu Insiders. Niestety nie podano wtedy oficjalnej daty udostępnienia tej funkcji w ręce wszystkich użytkowników. Jak się jednak okazało długo czekać nie musieliśmy, a konsolowcy po niecałych dwóch miesiącach wyczekiwania otrzymali to, czego chcieli.

We wtorek 13 września, między innymi na twitterowym profilu Xboxa, pojawiło się oficjalne ogłoszenie z kilkusekundowym filmikiem. To właśnie w tym dniu wszyscy użytkownicy konsoli Xbox One oraz Series X / S dostali możliwość prowadzenia głosowych rozmów z discordowymi użytkownikami. Chyba najważniejszą sprawą jest jednak to, że wspomniana funkcja pozwala również rozmawiać z użytkownikami mobilnych oraz desktopowych wersji aplikacji Discorda!

discord x xbox
źródło: Discord Blog

Jeśli chcecie zacząć korzystać z nowego udogodnienia musicie pamiętać o spełnieniu kilku konkretnych warunków. Przede wszystkim należy połączyć swoje discordowe konto z Xboxem (zakładka połączone konta w ustawieniach Discorda). Aby jednak Discord mógł przechwytywać Wasz głos z konsoli Xbox, to w ustawieniach kanału głosowego musicie zaznaczyć opcję „prześlij dźwięk”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Discord Nitro Basic – subskrypcja #1?

Nitro Basic jest kolejnym wariantem discordowej subskrypcji, która udostępni nam najbardziej przydatne funkcje. A wszystko po to, aby jeszcze większa liczba użytkowników mogła pozwolić sobie na Discord Nitro!

Czytaj artykuł

Technostrefowy Discord!

Jak informuje portal Business of Apps w sierpniowym materiale, obecnie mówimy o około 6,7 miliona aktywnych serwerów na platformie, a liczba ta wciąż rośnie. Co więcej, zgodnie z założeniem, coraz większa część nowo powstałych serwerów nie ma już nic wspólnego z grami. Discord oczywiście cały czas będzie kojarzony ze środowiskiem gamingowym, bowiem dla niego właśnie powstał i nikogo nie powinno to dziwić.

TechnoStrefa zaproszenie
link do dołączenia

Mimo tego właściciele tego serwisu dążą do ciągłego rozwoju tego projektu, aby Discordem interesowały się kolejne grupy odbiorców. Sama aplikacja – oprócz serwerów tworzonych stricte pod komunikację ze znajomymi – oferuje nam również możliwość stworzenia serwerów społecznościowych. Mowa o serwerach tematycznych, na których mogą zbierać się słuchacze określonego typu muzyki, fani danej drużyny czy gracze konkretnego tytułu. Coraz więcej oficjalnych aplikacji ma również swoje dedykowane serwery Discord, na których support rozwiązuje nasze problemy czy odpowiada na pytania.

discord TechnoStrefa
tak prezentuje się nasz Discord, sprawdźcie sami!

Zahaczając o ten temat warto wspomnieć, że i my możemy pochwalić się naszym własnym serwerem Discord! Stworzyliśmy go z myślą o Was, czyli społeczności zebranej wokół kanału YT, strony internetowej, a także profili na Instagramie, Facebooku oraz TikToku! Oprócz powiadomień o publikacji nowego filmu czy artykułu możecie tam podyskutować tam na tematy związane z technologią… i nie tylko!

Na dedykowanych kanałach możecie zaproponować temat kolejnego filmu, powysyłać memy, a także wyłapać jakąś gorącą okazję od innego użytkownika. Nie zapominając również o najważniejszej części naszego discordowego serwera, czyli tak zwanej „POMAGALNI”. Na podkanałach z tej kategorii uzyskacie pomoc w temacie telefonów i komputerów, a także telewizorów, konsol czy sprzętu audio!

#zasady TechnoStrefa
#zasady na TechnoStrefowym Discordzie

Jeśli chcesz jeszcze bardziej poczuć się członkiem TechnoStrefy (który nie przegapi żadnego powiadomienia!), a także zaangażować się w jej rozwój – nie czekaj i dołącz na nasz serwer już teraz! Przy dołączeniu zapoznaj się również z regulaminem zamieszczonym na kanale #zasady, aby w przyszłości nie spotkała Cię żadna niemiła niespodzianka…!

ŹRÓDŁO: The Verge

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez