Disney+ już 14 czerwca! Czy jest na co czekać?

Disney+ już 14 czerwca! Czy jest na co czekać?

Polacy już od dłuższego czasu wyczekują abonamentu Disney+. Teraz wiemy już, że będzie u nas dostępny już w czerwcu. Do tej pory część z nas oczekiwała na premierę, a reszta w tym samym czasie radziła sobie na inne sposoby.

Czemu tak bardzo pożądamy Disney+ w Polsce?

Reklama

Disney+ to założona 12 listopada 2019 roku amerykańska platforma streamingowa. Odpowiedź na jedno z ważniejszych pytań w kontekście rozmów o popularności i pożądaniu Disney+ w Polsce jest jedna. Chodzi tu oczywiście o The Walt Disney Company, pod które podlega Disney+. Na platformie znajdziemy treści takich marek jak Marvel, National Geographic, Pixar czy Star Wars. 

premiery na disney+ w 2022 roku

Jednocześnie Disney+ wyróżnia się z powodu statusu platformy „family friendly”. W przeciwieństwie do większości konkurencyjnych platform – nie udostępniają oni żadnych treści przeznaczonych tylko dla osób dorosłych. Warto również wspomnieć, że tylko w dniu debiutu platformy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii zanotowali ponad 10 milionów subskrybentów. Obecnie platforma jest dostępna wyłącznie w wybranych krajach, a właściciele mogą pochwalić się 116 milionami subskrybentów. 

Dla porównania – Netflix na koniec 2021 roku miał 221,84 milionów subskrybentów. Serwis ten powstał w 1997, a w Polsce jest dostępny od 2016 roku.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Netflix – czyli jak zdominować rynek! Ranking VOD

Polska spółka SentiOne przeprowadziła analizę popularności serwisów streamingowych i VOD w Polsce, w 2021 roku. Jak można było się spodziewać, popularność tradycyjnej telewizji ciągle spada, a jednogłośnym liderem rankingu jest Netflix!

Czytaj artykuł

Kiedy Disney+ w Polsce? Ile zapłacimy?

Według oficjalnego oświadczenia, abonament zostanie udostępniony w Polsce 14 czerwca 2022 roku. Wraz z Polską dostęp do abonamentu Disney+ ma otrzymać również 41 innych państw. Oprócz tego, cena subskrypcji w naszym kraju ma wynosić 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 zł w przypadku opłaty rocznej.

disney+ w polsce

W odróżnieniu od Netflixa, w Disney+ mamy do wyboru jedynie jeden pakiet o wcześniej wspomnianej cenie. W ramach abonamentu otrzymujemy możliwość oglądania na czterech urządzeniach jednocześnie oraz stworzenia siedmiu osobnych profili. Filmy i seriale będziemy mogli oglądać w jakości 4K.

Jak dobrze wiemy, wcześniej premiera Disney+ była wyznaczona na 2021 rok. Niestety nie doszło to do skutku, w związku z czym musieliśmy jeszcze trochę poczekać. Aktualnie nie ma powodów do obaw, że i tego terminu Disney nie dotrzyma, więc miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

Co bije rekordy oglądalności?

the mandalorian

„The Mandalorian” to amerykański serial telewizyjny, będący pierwszym serialem aktorskim osadzonym w świecie Gwiezdnych Wojen. Pierwszy odcinek ujrzał światło dzienne 12 listopada 2019 roku właśnie na Disney+. Do tej pory pojawiły się już dwa sezony po 8 odcinków, a na ten rok wyznaczona jest premiera trzeciej serii. Według wielu to właśnie ta produkcja przyciągnie najwięcej osób do nowej platformy w Polsce.

Równie ciekawą propozycją wydaje się „Moon Knight”, czyli dramatyczny serial na podstawie postaci o tym pseudonimie, z komiksów uniwersum Marvela. Pierwszy odcinek nowego serialu pojawił się 30 marca 2022 roku, a w ciągu pierwszych pięciu dni zaliczył ponad 1,8 miliona odsłon. Oznacza to, że nowa produkcja pobiła oglądalność „Hawkeye” (1,5 miliona widzów). Nie dała jednak rady „Lokiemu” który odniósł największy sukces spośród dotychczasowych seriali Marvela, osiągając 2,5 miliona odsłon.

loki

Trzecie miejsce polecanych pozycji z Disney+ zajął właśnie wcześniej wspomniany „Loki”. Premiera serialu miała miejsce 9 czerwca 2021, kiedy to pojawił się pierwszy z sześciu odcinków pierwszego sezonu. Jakiś czas temu pojawiły się plotki o tym, że zdjęcia do 2 sezonu serialu mają rozpocząć się latem 2022 roku. Obecnie nie ma jednak jakichkolwiek potwierdzonych informacji o tym, kiedy na Disney+ trafią odcinki z drugiej serii serialu.

Reklama

Przyszłe premiery na Disney+

Niedługo przed trafieniem Disney+ do Polski, bo już 27 maja 2022, swoją premierę na platformie ma zaliczyć „Obi-Wan Kenobi”. Będzie to już kolejny serial osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen dostępny na tej platformie. Reżyserem jest Debory Chow który przygotował serial na podstawie scenariusza Joby’ego Harolda, zaś za produkcję odpowiada studio Lucasfilm.

Ms. Marvel

W 2022 roku nie może również zabraknąć czegoś od Marvela. Już 8 czerwca na platformę zawita Ms. Marvel. Zapowiedziany serial przygotowano na podstawie historii postaci Kamali Khan. Twórcą serialu jest Bisha K. Ali, która odpowiada również za scenariusz.

ŹRÓDŁA: Press

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji