Dostawcy Pyszne.pl testują futurystyczne rowery elektryczne

Dostawcy Pyszne.pl testują futurystyczne rowery elektryczne

Dostawcy jedzenia często muszą pokonywać długie dystanse i to za pomocą różnych pojazdów. Miasto Gdańsk umożliwiło dostawcom Pyszne.pl w ramach testów na korzystanie z innowacyjnych rowerów elektrycznych.

Miasto Gdańsko jest jednym z partnerów projektu NEDAM, w ramach którego Pyszne.pl otrzymało nowe pojazdy dla kurierów.

Są nimi rowery elektryczne, które będą wykorzystywane w ramach testów do połowy listopada bieżącego rok.

Wprowadzenie takich bezemisyjnych pojazdów wpłynęłoby pozytywnie na środowisko oraz efektywność pracy dostawców.

Reklama

Dostarczymy jedzenie i zadbamy o środowisko

Rozpoczął się projekt europejski NEDAM (New E-bikes Design for employees Active Mobility), który ma na celu popularyzację mobilności aktywnej pracowników. Drugim celem jest zmniejszenie liczby samochodów na ulicach miasta i tym samym zredukowanie emisji szkodliwych substancji.

Gdańsk to miasto które jest partnerem tego projektu. Przekazało ono do bezpłatnego testowania rowery elektryczne “Hooper” firmie Pyszne.pl. Pojazdy będą wykorzystywane właśnie na terenie tego jednego miasta w Polsce

źródło grafiki Pyszne.pl

Ale bynajmniej nie jest to jedyny partner wspierający projekt. Współpracy podjęli się również: Politechnika Eindhoven, miasto Augsburg, Hopper Mobility oraz Carnet Barcelona. Projekt został współfinansowany ze środków EIT Urban Mobility.

Testy z wykorzystaniem bezemisyjnych pojazdów potrwają do połowy listopada bieżącego roku. Ich celem jest przede wszystkim zbadanie skuteczności działania i pożyteczność dla kierowców oraz środowiska. Oczywiście chodzi również o promowanie środków transportu bardziej przyjaznych dla środowiska.

“W Pyszne.pl wspieramy innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego transportu. Tym bardziej cieszy nas, że miasto Gdańsk zaprosiło nas do tego wyjątkowego projektu”. “Nasza logistyka zmierza ku niskiej emisyjności, testowaliśmy już robota dowożącego jedzenie, na horyzoncie mamy wykorzystanie dronów w dostarczaniu zamówień. Warto dodać, że rynek dostaw dynamicznie rośnie – już nie tylko jedzenie z naszej ulubionej restauracji, ale zakupy spożywcze czy drobna elektronika będą wkrótce przewożone przez kurierów. Tego typu rower jest idealnym rozwiązaniem zwiększającym nasze możliwości przewozowe oraz bezpieczeństwo i komfort ich pracy”

– Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl
Reklama

Rowery elektryczne “Hooper”

Same pojazdy bezemisyjne, to rowery elektryczne w kompaktowej formie. Choć wyglądem przypominają auto typu smart lub nawet wózek golfowy, to zapewnią wygodę kierowcy i komfort jazdy po niełatwych miejskich drogach.

Chociażby za sprawą wspomagania napędem elektrycznym czy GPS-u, który może się przydać, aby odnaleźć się w miejskiej dżungli. Z kolei klienci oczekujący na jedzenie łatwo lokalizują jak daleko jest dostawca. Zaś zabudowaną konstrukcja, ochroni kuriera przed wiatrem czy deszczem.

Pojazd wyposażony został w kierunkowskazy, ogrzewaną przednią szybę i wycieraczkę. Jego bagażnik ma pojemność aż 200 litrów, co oznacza że wejdzie do niego więcej niż przeciętnie mieści się w torbie kurierów, w której standardowo przewożą jedzenie.

źródło grafiki Pyszne.pl

Jeśli mowa o zasięgu to wynosi on 60 km na pojedynczym naładowaniu baterii. Pojazd ma przyzwolenie na poruszanie się ścieżkami rowerowymi i może przemieszczać się z prędkością do 25 km/h.

Rowery elektryczne “Hooper” mają baterię, ale nie wykonano jej z kobaltu. Bowiem ten związek jest prawdopodobnie rakotwórczy dla ludzi. Pojazdy mogą być ładowane z gniazdka domowego.

Wprowadzanie tego typu pojazdów w obieg dodatkowo z myślą o pracy kurierów, będzie mieć pozytywny wpływ na środowisko oraz efektywność wykonywanej pracy przez dostawców. A te przełożą się na większą liczbę zadowolonych klientów.

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: Pyszne.pl

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!