Drukarka HP wykorzystywana do drukowania protez!

Drukarka HP 3D HP Multi Jet Fusion 580 trafiła do Glaze Prosthetics. Dzięki temu firma może przenieść cały proces produkcyjny do swojego zakładu.

Polska firma produkująca protezy

Założona w 2017 roku firma Glaze Prosthetics narodziła się po tym, jak jeden z jej założycieli wydrukował w 3D spersonalizowane ramię protetyczne dla przyjaciela. Założyciele dostrzegli niszę na rynku dla osób po amputacjach, które chciały mieć lekkie i wytrzymałe ramię protetyczne, pozwalające im również wyrazić siebie poprzez dodanie spersonalizowanego wyglądu. Jest to jedyna firma na świecie, która umożliwia pacjentom wybór modelu, koloru i wykończenia protezy, a nawet projektowanie i zamawianie online.

Drukarka HP

Dotychczas firma Glaze współpracowała z zewnętrznym usługodawcą, który do produkcji zamówień wykorzystywał drukarkę HP Multi Jet Fusion 4200. Jednak gdy organizacja zaczęła się rozwijać, Glaze dostrzegło korzyści ekonomiczne wynikające z przeniesienia całej produkcji do firmy i zdecydowano się zainwestować w model Multi Jet Fusion 580.

Drukarka HP pomogła rozwiązać liczne problemy

Od momentu zainwestowania w kolorową drukarkę HP Multi Jet Fusion 580 firma Glaze mogła skupić się na nowych rozwiązaniach, w ramach których przedsiębiorstwo digitalizuje swoje procesy i współpracuje bezpośrednio z lekarzami protetykami. Wszystko po to, aby przyspieszyć poprzednio długotrwałe prace. Pozwala to Glaze produkować i dostarczać zindywidualizowane protezy w czasie od 7 do 14 dni. 

Drukarka HP

Obecnie wielu producentów protez staje przed trudnym zadaniem wytwarzania różnorodnych komponentów, co często jest procesem powolnym i czasochłonnym. Celem firmy Glaze jest wyeliminowanie tego długotrwałego procesu produkcji i przekształcenie go w jeden cyfrowy ekosystem, co jest możliwe dzięki technologii Multi Jet Fusion firmy HP. 

Nowa aplikacja umożliwia protetykom wykonanie skanu górnej części stawu ramiennego pacjenta i przesłanie pomiarów do bazy danych Glaze. Dane te są następnie przesyłane bezpośrednio do Multi Jet Fusion 580, która drukuje ramię w dokładnie takim kształcie i rozmiarze oraz kolorze bazowym wybranym przez pacjenta.  

Od razu gotowe do składania

Bezpośredni druk w kolorze był dla firmy Glaze jedną z głównych zalet urządzenia Multi Jet Fusion 580 i stanowił istotną część nowej technologii. Od początku istnienia firmy wiele godzin spędzano na obróbce końcowej, ale teraz klienci mogą wybrać preferowany wzór za pomocą nowej aplikacji firmy Glaze, a urządzenie Multi Jet Fusion 580 drukuje protezę dokładnie w wybranym kolorze bazowym. 

Chociaż nadal konieczne jest ręczne malowanie dodatkowych detali, możliwość kolorowego drukowania podstawy protezy znacznie skraca czas wprowadzania produktu na rynek. Oznacza to, że firma Glaze może poświęcić więcej czasu na dodanie ostatecznych szlifów, które są w pełni dostosowane do wybranego przez klienta projektu – z tego faktu firma jest ogromnie dumna. 

Połączenie nowej aplikacji i urządzenia Multi Jet Fusion 580 oznacza, że klienci mogą otrzymać gotową, w pełni działającą protezę w ciągu około 1 do 2 tygodni. Dzięki temu nie tylko drastycznie zmniejszają się koszty i czas pracy personelu, ale nowa drukarka umożliwia również firmie Glaze uzyskanie bardzo drobnych szczegółów i wysokiej dokładności wymiarów, co jest niezbędne do zapewnienia dokładnego dopasowania protezy do potrzeb klienta. 

Drukarka HP

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!