e-Zdrowie kobiet z okazji ich dnia

e-Zdrowie kobiet z okazji ich dnia

Współczesne trendy technologiczne to w dużej mierze zasługa kobiet – dzięki nim pojęcia e-Zdrowie czy e-Mobilność stają się coraz popularniejsze.

Wydarzenia ostatnich miesięcy zdecydowanie ukształtowały zachowania ludzi – konsumentów w nadchodzącym roku. Wiemy jedno: 2021 będzie rokiem „e”. Co z łatwością pomaga nam, by wskazać najważniejsze trendy oraz postawy, które są niezmiernie ważne dla współczesnych kobiet. Polki coraz bardziej świadomie dokonują zakupów, wyborów i swoich aktywności. Dlatego nowe technologie coraz odważniej wkraczają w ich świat z ekologią oraz zdrowiem w tle. Jeśli chcecie, kupić prezent swojej ukochanej z okazji Dnia Kobiet może wartości sięgnąć do świata nowych technologii.

Reklama
e-zdrowie kobiet

Odważne działania Grety Thunberg wokół zagrożeń klimatycznych zwróciły uwagę całego świata, a przede wszystkim kobiet na kwestie związane z ochroną planety i własnego czy najbliższych życia oraz zdrowia. Już w 2019 pojawiły się wyraźne symptomy, że nagłaśniany przez media przekaz dociera nie tylko do rządzących, ale także do zwykłych ludzi.

Konsumenci, decydując własnym portfelem i mając ogromny wpływ na środowisko, coraz wyraźniej promują zakupami produkty i usługi, które pomagają zmniejszyć własny ślad węglowy, czyli negatywny wpływ na zdrowie i środowisko będący efektem naszej konsumpcji. Kobiety są szczególnie zaangażowane w ten trend „e”, czyli e-Energia, e-Zdrowie i e-Mobilność.

e-Energia: żeby lepiej się oddychało

e-zdrowie kobiet

Budowa wspólnego domu to ogromna inwestycja, ale jeśli planujemy wspólne życie, może warto zwrócić uwagę na alternatywne źródła energii w naszym wymarzonym gniazdku. Dla nas może to być kwestia odpowiedniego planowania, a dla środowiska znacząco mniejsze obciążenie. Dlatego wiele krajów coraz więcej inwestuje w odnawialne źródła energii jak energia wiatru czy słoneczna.

Dlatego dofinansowania instalacji fotowoltaicznych sprawiają, że nawet w Polsce wielu właścicielom domów taka inwestycja zwróci się szybko. Poza tym im więcej pojazdów na prąd na rynku, tym więcej energii trzeba wyprodukować. Czy oznacza to, że spalimy wielokrotnie więcej węgla, by naładować hulajnogi i samochody? Na szczęście nie. Lekki, zwinny samochód hybrydowy, gdzie silnik działa o wiele ciszej niż w tradycyjnym aucie spalinowym i dlatego wyjątkowo może przypaść do gustu kobietom też ze względu na mniejsze zużycie paliwa. 

e-Zdrowie: by żyło się lepiej

e-zdrowie kobiet

Jak poprawić własne zdrowie, jednocześnie przyczyniając się, choćby w minimalnym stopniu, do poprawy sytuacji całego świata? Poza kupnem smart urządzeń do domu, opaski fitness czy smartwatcha monitorującego ważne funkcje życiowe czy zdrowotne rozejrzyjmy się, jakie elementy naszego stylu życia nam szkodzą i je zmieńmy. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Smart Home niczym inteligentna fabryka

Zainteresowanie Smart Home w Polsce nie słabnie. Jak rozwinie się ta gałąź rynku w najbliższym czasie zdaniem analityków?

Czytaj artykuł

Nawet najpiękniejsze perfumy nie przykryją jednak jednego zapachu papierosów. Według najnowszych badań CBOS w Polsce pali 21 proc. kobiet, co ciekawe po 40-scte pali co czwarta. Ponad 70% polskich palaczy chce rzucić palenie. Dla tych, które bez skutku próbowały rzucać i palą dalej, trafionym prezentem na dzień kobiet mogą być bezdymne wyroby tytoniowe. Dzięki niemu pozbędą się nie tylko cuchnącego zapachu papierosów, ale też nie będą dłużej wdychać dymu, który ma najbardziej niszczycielski wpływ na ich zdrowie i urodę.

W odróżnieniu od papierosa podgrzewacz nie spala tytoniu, a przez to nie wydziela dymu. Zamiast niego powstaje aerozol, w którym jest znacznie mniej trujących związków niż w dymie z tradycyjnego fajka. Nie pozwoli  to oczywiście pozbyć się palącym paniom wszystkich problemów. 

Papierosy powodują zmarszczki, osłabiają włosy i uszkadzają skórę palaczy, która po prostu śmierdzi. Dlatego palące pacjentki i pacjenci szukają dzisiaj alternatyw. Nie tylko z powodów zdrowotnych, lecz również, nie ma się co oszukiwać, z powodów estetycznych. Weźmy taki system podgrzewania tytoniu IQOS: on wytwarza łącznie średnio o 85% mniej wolnych rodników w fazie cząstek stałych i gazowych, o 70% mniej formaldehydów i o 65% mniej acetaldehydów niż papierosy. Wytwarza też mniej innych szkodliwych substancji niż klasyczny papieros. Proszę pamiętać, że nie oznacza to w żadnym wypadku, że ten produkt jest nieszkodliwy czy bezpieczny dla osób palących! Mimo to może być dla nich jakimś rozwiązaniem. Według mojej wiedzy niespełna kilkanaście procent pacjentów korzystających z takich systemów podgrzewania tytoniu wraca później do papierosów. To obecnie najlepszy wskaźnik wśród dostępnych metod walki z papierosami

prof. dr hab. n. med. Rafał Pawliczak.
Reklama

e-Mobilność: to jest po prostu fajnie

samochód elektryczny
e-zdrowie kobiet

Nowe modele elektrycznych i hybrydowych samochodów pojawiają się w ofercie wszystkich liczących się producentów, w tym Peugeota, Volkswagena czy Nissana. W Polsce mimo pandemii, podczas gdy spadała sprzedaż samochodów spalinowych, to hybrydy nadal cieszyły się sporym zainteresowaniem.  Korzystne prawo ułatwia też podjęcie decyzji o kupnie elektryka: można liczyć na specjalne rabaty lub dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego.

Silniki elektryczne i hybrydowe, nawet te o dużej mocy, które zapewniają niesamowite wrażenia z jazdy, mogą być praktycznie bezgłośne. Co ważne dla zwolenników szybkości, te auta rozpędzają się do setki szybciej niż auta spalinowe. Dlatego elektryki są nie tylko ekologiczne, ale daje mnóstwo satysfakcji podczas jazdy. Kobiety docenią ciszę, wygodę, korzystny wpływ na środowisko i automatyczną skrzynię biegów, które są w większości tego typu pojazdach.

skuter elektryczny
e-zdrowie kobiet

Druga ścieżka e-komunikacji to urządzenia do transportu osobistego, czyli elektryczne hulajnogi i inne pojazdy. W Polsce działają już kilku operatorów wypożyczający elektryczne hulajnogi. Za kilkanaście złotych można choćby na próbę się przejechać. Radość z jazdy wywołuje uśmiech na ustach każdego. Co ważne, produkcją takich urządzeń zajmują się znane z rynku motoryzacyjnego marki, jak Fiat czy Kawasaki. Włoski design i lekki styl pojazdów FIAT to coś, na czym kobiety mogą zwiesić oko i szybko w ekologiczny sposób dojechać w dowolne miejsce poza korkami zatłoczonych ulic.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nowa hulajnoga Fiat 500 | Doskonała alternatywa dla komunikacji publicznej!

Elektryczne hulajnogi to wciąż jeden z lepszych sposobów poruszania się po mieście. Swoją premierę miał właśnie model od firmy Fiat, model F500-F85W, który oferuje między innymi silnik o mocy 350W czy zasięg 20km. 

Czytaj artykuł

Kobiety wiedzą, że wielkie zmiany są sumą małych decyzji każdego z nas. Podejmujmy więc te najlepsze przy każdej możliwej okazji, nawet w Dzień Kobiet.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!