EAH-AZ40M2 to nowe słuchawki TWS z Multipointem od Technics

True Wireless, takie są nowe słuchawki od Technics. Model EAH-AZ40M2 nie tylko jest wygodny, lekki, ale również oferuje coś czego nie miały poprzednie pchełki z serii, czyli opcję Multipoint.

Awatar Marta Urbaniak

True Wireless, takie są nowe słuchawki od Technics. Model EAH-AZ40M2 nie tylko jest wygodny, lekki, ale również oferuje coś czego nie miały poprzednie pchełki z serii, czyli opcję Multipoint.

Technics wypuściło nowy model ze swojej kolekcji słuchawek TWS.

EAH-AZ40M2 oprócz dedykowanej funkcji dla całej serii, mają na pokładzie ANC i co jest nowością od firmy – funkcję Multipoint.

Różne tryby ANC i 4 pary silikonowych nakładek pozwolą dobrze dopasować poziom redukcji hałasu pod Wasze preferencje.

Firma Technics dodała do swojej kolekcji słuchawek True Wireless nowy model EAH-AZ40M2. Kompaktowe i lekkie słuchawki świetnie sprawdzą się do codziennego używania.

Jakość dźwięku ukryta w niewielkiej formie

W tej niewielkiej obudowie, a dokładniej ważących po 5 g słuchawkach zamknięto wysoką jakość dźwięku dzięki 6 mm przetwornikom. To one są odpowiedzialne za czysty dźwięk, ale zachowując przy tym głębie brzmienia. Akustyczna komora sterująca umożliwia wytworzenie naturalnej barwy głosu i mocnego basu poprzez przepływ powietrza.

źródło grafiki Technics

Zaś harmonizator wygładzi wysokie tony, nadając szerokiego zakresu brzmienia i tym samym pozbywając się zniekształceń. To wszystko składa się na złożony, głęboki dźwięk z zachowaniem szczegółowości. Nie zabrakło na pokładzie obsługi Bluetooth i kodeku LDAC, a to przekłada się na wysokiej jakości dźwięk z szerokim zakres dynamiki.

Odetnij się od zgiełku miasta

Pchełki oferując również funkcję ANC, która zapewni Wam odrobinę komfortu w gwarnym otoczeniu. Odpowiedzialny jest za to cyfrowy filtr programowy i mikrofon przepuszczający, które skutecznie redukują hałas. Dzięki temu możecie dać się pochłonąć całkowicie Waszej ulubionej muzyce i związanymi z nią emocjami.

Aby redukcja hałasu działała z pełną mocą, niezbędne będzie dokładne dopasowanie do Waszej małżowiny usznej. Z tego względu do zestawu dołączono cztery pary nakładek silikonowych, aby użytkownik mógł jak najlepiej dopasować słuchawki do swojej anatomii. Wykonano je z tworzyw o różnym stopniu twardości, aby móc dostosować je do Waszego profilu ucha, również sama konstrukcja obudowy jest nisko profilowana.

źródło grafiki Technics

Dla osób, które pragną być nadal w kontakcie z otoczeniem jest tryb “Natural Ambient”, który pozwoli Wam usłyszeć dźwięki ze świata. Dostępny jest również tryb “Attention Mode”,  ten skupi się na Waszej mowie, jak i rozmowach osób w Waszym zakresie.

Podcza prowadzenia rozmowy przez pchełki, ważną rolę odgrywają dwa mikrofony MEMS do aktywnej izolacji głosu i redukcji hałasu. Technologia kształtowania wiązki zapewni, że Wasza rozmowa będzie wyraźna.

Nowość w słuchawkach True Wireless od Technics

“Wisienką na torcie” jest opcja, którą do kolekcji słuchawek True Wireless od firmy Technics wprowadza model EAH-AZ40M2. Mowa o funkcji Multipoint, która pozwoli Wam połączyć się z aż 3 urządzeniami na raz. Macie do wyboru Waszego laptopa, po komórkę, tablet lub nawet smartwatcha.

źródło grafiki Technics

Jednak musicie pamiętać że odtwarzanie z LDAC nie jest możliwe na 3 urządzeniach na raz. Jest również opcja swobodnego przeniesienia połączenia pomiędzy nawet 10 urządzeniami.

Dowolność korzystania

Z tymi słuchawkami macie możliwość używania jednej pchełki, a na przykład ładowania drugiej w razie potrzeby. Aplikacja Technics Audio Connect ułatwi sterowanie funkcjami, bowiem te możecie łatwo dostosować pod swoje potrzeby i nawyki.

Macie opcję nadania różnych funkcji do danej pchełki, a sam zakres działań obejmuje dotknięcie pojedyncze, podwójne i potrójne oraz przytrzymanie. Za sprawą aplikacji macie również dostęp do wyboru dedykowanych profili dźwiękowych, jak i miksera, w którym szczegółowo dostosujecie ustawienia pod swoje upodobania.

Ładowanie i czas pracy

Jak ma się sytuacja z czasem pracy na baterii? Ten wynosi 7 h na pojedynczym ładowaniu. Przy włączonym ANC czas ten skraca się do 5,5 h, jednak z etui macie do 24 h normalnego słuchania lub 18 h z włączoną funkcją redukcji szumów. Wysoka jakość dźwięku LDAC skraca bardzo czas, bo wynosi on tylko 4 h lub 3,5 h z dodatkowo włączonym ANC.

źródło grafiki Technics

Ile trwa sam proces ładowania samych słuchawek do pełna? 2 h, a gdy chcecie napełnić całe etui wraz z pchełkami, to czas ten wydłuż się do 3 h. Nie jest to mało, ale dobrą wiadomością jest fakt, że wystarczy 15 minut, abyście mogli korzystać z modelu EAH-AZ40M2 przez kolejną godzinę.

Sam kabel do ładowania ma 20 cm i ma wyjścia USB-A do USB-C. Skoro mowa o etui to można wspomnieć że wraz z kablem waży 35 g, więc naprawdę niewiele. Same pchełki, o czym warto pamiętać, mają ochronę IPX4, a to oznacza odporność na pryskającą wodę, padający deszcz czy nawet pot. Miłym dodatkiem jest wbudowana Alexa na pokładzie.

źródło grafiki Technics

Słuchawki TWS EAH-AZ40M2 od Technics są do kupienia na stronie producenta w kolorze: czarnym, srebrnym oraz różowym złocie.

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: Technics

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez