Do
góry

Edukacja zdalna w 2020 roku wzrosła o 586%

Nauka znów została przeniesiona do wirtualnych klas. Edukacja zdalna to wyzwanie nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale też platform webinarowych.

Obecnie do organizowania webinarów używa się kilku dużych platform. Wśród nich jest też polskie narzędzie ClickMeeting, o którym mieliśmy okazję przygotować dedykowany artykuł. Według nowych danych ta zaliczyła spory wzrost zainteresowania. Jeśli chodzi o liczbę spotkań edukacyjnych, osiągnął on poziom 345 proc. w porównaniu do 2019 roku i 586 proc. w porównaniu do 2018 roku. Z najnowszych danych firmy można też wywnioskować, jak wyglądają typowe zajęcia w szkole, na uczelni czy też kursie online.

Systematyczny wzrost

Jeszcze w 2018 roku większość osób nie wyobrażała sobie, że wiedzę będzie zdobywać z domu. Rzeczywistość to zweryfikowała i edukacja online stała się faktem prawie dla wszystkich. Popularność nauki online z roku na rok rosła jeszcze przed pandemią. Na przykład porównując liczbę spotkań edukacyjnych z 2018 do 2019 roku, które odbyły się na platformie ClickMeeting, widać 54 proc. wzrost. Zwiększyła się też liczba aktywnych użytkowników uczących się lub nauczających o 15 proc.

liczba spotkań Clickmeeting
Edukacja zdalna

Jednak bez porównania większy wzrost miał miejsce w 2020 roku. Na ten moment liczba spotkań online jest o 345 proc. większa niż w 2019 roku i aż o 586 proc. większa niż w 2018 r. Co się zaś tyczy liczby aktywnych użytkowników to obecnie jest ich o 351 proc. w stosunku do 2019 r. i aż 427 proc. więcej w odniesieniu do danych z 2018 r. Biorąc pod uwagę, że do końca tego roku pozostało jeszcze kilka tygodni, wyniki końcowe mogą być jeszcze wyższe.

„Te dane najlepiej pokazują, jak ważna w codziennym życiu stała się technologia. Platformy do wideokonferencji i webinarów pozwalają na efektywną komunikację i naukę, dlatego notują kilkuset procentowe wzrosty popularności. Warto jednak w tym zakresie zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo wykorzystywanego rozwiązania” – mówi Magdalena Ciszewska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży ClickMeeting.

Dwugodzinne wykłady i więcej uczestników

Edukacja zdalna

Dane dotyczące wykorzystania platformy ClickMeeting pozwalają też określić, jak wyglądają i ile trwają typowe zajęcia. Okazuje się, że w 2020 roku średnia długość spotkania edukacyjnego wynosi 128 minut, czyli trochę ponad dwie godziny zegarowe. Jest to wzrost o 113 proc. w porównaniu do 2018 r. i 120 proc. w odniesieniu do 2019 r. Co więcej, obecnie w zajęciach bierze udział dwanaście osób, podczas gdy rok temu było to sześć, a dwa lata temu dziewięciu uczestników.

Najbardziej pomocne narzędzia

Popularność nauki online widać też w najczęściej wykorzystywanych funkcjach. Przede wszystkim związane są one z automatyzacją powtarzalnych czynności, czyli na przykład przypomnieniach o spotkaniu wysyłanych mailem. Poza tym sporym zainteresowaniem cieszą się takie funkcje, jak prezentacja czy tablica. Druga z nich to dedykowane dla edukacji usprawnienie umożliwiające notowanie na ekranie, zupełnie jak na tablicy szkolnej. Chętnie stosowane są również udostępnianie pulpitu czy materiału na YouTube. Warto wspomnieć też o opcji wydania certyfikatu po ukończeniu spotkania.

Edukacja zdalna

„Duża część naszych użytkowników wykorzystuje ClickMeeting właśnie do edukacji. Dlatego stale rozwijamy kolejne funkcjonalności, które pozwolą na efektywne nauczanie online” – Magdalena Ciszewska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży ClickMeeting.

Źródło: informacja prasowa

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!