Edukacja zdalna w 2020 roku wzrosła o 586%

Nauka znów została przeniesiona do wirtualnych klas. Edukacja zdalna to wyzwanie nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale też platform webinarowych.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Obecnie do organizowania webinarów używa się kilku dużych platform. Wśród nich jest też polskie narzędzie ClickMeeting, o którym mieliśmy okazję przygotować dedykowany artykuł. Według nowych danych ta zaliczyła spory wzrost zainteresowania. Jeśli chodzi o liczbę spotkań edukacyjnych, osiągnął on poziom 345 proc. w porównaniu do 2019 roku i 586 proc. w porównaniu do 2018 roku. Z najnowszych danych firmy można też wywnioskować, jak wyglądają typowe zajęcia w szkole, na uczelni czy też kursie online.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

ClickMeeting | Sprawdziliśmy Polski program do Webinarów!

Przyszło nam wszystkim żyć w bardzo “ciekawych” czasach. Obecnie okoliczności, jakie panują na całym świecie zmusiły wielu ludzie do zmian swoich zwyczajów czy przyzwyczajeń z dnia codziennego. Okazało się też, że wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Ba! Dotyczy to nawet pracy czy nauki!

Czytaj artykuł

Systematyczny wzrost

Jeszcze w 2018 roku większość osób nie wyobrażała sobie, że wiedzę będzie zdobywać z domu. Rzeczywistość to zweryfikowała i edukacja online stała się faktem prawie dla wszystkich. Popularność nauki online z roku na rok rosła jeszcze przed pandemią. Na przykład porównując liczbę spotkań edukacyjnych z 2018 do 2019 roku, które odbyły się na platformie ClickMeeting, widać 54 proc. wzrost. Zwiększyła się też liczba aktywnych użytkowników uczących się lub nauczających o 15 proc.

liczba spotkań Clickmeeting
Edukacja zdalna

Jednak bez porównania większy wzrost miał miejsce w 2020 roku. Na ten moment liczba spotkań online jest o 345 proc. większa niż w 2019 roku i aż o 586 proc. większa niż w 2018 r. Co się zaś tyczy liczby aktywnych użytkowników to obecnie jest ich o 351 proc. w stosunku do 2019 r. i aż 427 proc. więcej w odniesieniu do danych z 2018 r. Biorąc pod uwagę, że do końca tego roku pozostało jeszcze kilka tygodni, wyniki końcowe mogą być jeszcze wyższe.

Te dane najlepiej pokazują, jak ważna w codziennym życiu stała się technologia. Platformy do wideokonferencji i webinarów pozwalają na efektywną komunikację i naukę, dlatego notują kilkuset procentowe wzrosty popularności. Warto jednak w tym zakresie zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo wykorzystywanego rozwiązania

Magdalena Ciszewska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży ClickMeeting

Dwugodzinne wykłady i więcej uczestników

Edukacja zdalna

Dane dotyczące wykorzystania platformy ClickMeeting pozwalają też określić, jak wyglądają i ile trwają typowe zajęcia. Okazuje się, że w 2020 roku średnia długość spotkania edukacyjnego wynosi 128 minut, czyli trochę ponad dwie godziny zegarowe. Jest to wzrost o 113 proc. w porównaniu do 2018 r. i 120 proc. w odniesieniu do 2019 r. Co więcej, obecnie w zajęciach bierze udział dwanaście osób, podczas gdy rok temu było to sześć, a dwa lata temu dziewięciu uczestników.

Najbardziej pomocne narzędzia

Popularność nauki online widać też w najczęściej wykorzystywanych funkcjach. Przede wszystkim związane są one z automatyzacją powtarzalnych czynności, czyli na przykład przypomnieniach o spotkaniu wysyłanych mailem. Poza tym sporym zainteresowaniem cieszą się takie funkcje, jak prezentacja czy tablica. Druga z nich to dedykowane dla edukacji usprawnienie umożliwiające notowanie na ekranie, zupełnie jak na tablicy szkolnej. Chętnie stosowane są również udostępnianie pulpitu czy materiału na YouTube. Warto wspomnieć też o opcji wydania certyfikatu po ukończeniu spotkania.

Edukacja zdalna

Duża część naszych użytkowników wykorzystuje ClickMeeting właśnie do edukacji. Dlatego stale rozwijamy kolejne funkcjonalności, które pozwolą na efektywne nauczanie online.

Magdalena Ciszewska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży ClickMeeting

Źródło: informacja prasowa

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez