Ekran płaski czy zakrzywiony? LG nie każe wybierać!

Ekran płaski czy zakrzywiony? LG nie każe wybierać!

Targi CES nie zawodzą i w tym roku. LG pokazało jedyny w swoim rodzaju ekran, który może być jednocześnie płaski i zakrzywiony.

Już tłumaczymy, o co chodzi. Firma LG już od jakiegoś czasu zgłębia na różne sposoby tajniki produkcji elastycznych ekranów OLED. W zeszłym roku mieliśmy zwijany telewizor, a dwa lata temu ogromną jaskinię zbudowaną z elastycznych wyświetlaczy. Pierwsza i druga aplikacja na pewno znalazłaby swoich entuzjastów, ale teraz czas na coś znacznie bardziej praktycznego.

Reklama

Elastyczny TV dla graczy

Na początku swojego istnienia elastyczne wyświetlacze zdawały się być raczej niepotrzebnym bajerem niż faktycznie przydatną technologią. Te stosowane w smartfonach niekiedy udowadniają, że tak nie jest, ale teraz LG pokazało, do czego ta technologia może być przydatna. W trakcie targów zaprezentowany został 48-calowy telewizor OLED dla graczy. Ten dopisek na samym końcu nie jest przypadkowy.

lg ekran

Wszystko za sprawą jednego przycisku, który znalazł się bezpośrednio w podstawie tego telewizora. Po jego naciśnięciu ekran z płaskiego zmieni się w zakrzywiony o promieniu 1 000 mm (1000R), co znacznie bardziej sprzyja graniu. Po za tym, że jest to matryca OLED to także obsługuje ona odświeżanie adaptacyjne od 40 do 120 Hz wraz ze standardem VRR.

Dodatkowo wewnątrz zamknięta została jeszcze jedna ciekawa technologia o nazwie „Cinematic Sound OLED”, w skrócie CSO. Jej zadanie jest proste, ma wprawiać całą matrycę w wibracje by produkować dźwięk, jako zamiennik dla tradycyjnych głośników. Bardzo podobną funkcję LG pokazało przy okazji premiery telefonu G8 ThinQ. Tam ekran pełnił rolę głośnika do rozmów oraz dodatkowego źródła dźwięku do systemu stereo. Wtedy też ta technologia nosiła miano „Crystal Sound OLED”.

Reklama

Telewizor jedyny w swoim rodzaju

lg ekran

Taki telewizor ze względu na swój rozmiar nie znalazłby przynajmniej na chwilę obecną szerokiego grona odbiorców. W końcu jesteśmy przyzwyczajeni do wielkich matryc zajmujących większą część ściany. Jednak zaprezentowany prototyp to jeden z najlepszych przykładów użycia elastycznego ekranu.

W jednej chwili z telewizora do oglądania filmów możecie zrobić stanowisko do grania czy nawet pełnego symulatorowego doświadczenia. Między innymi tak LG pokazało to rozwiązanie, jako ekran dla entuzjastów wirtualnej jazdy samochodem. Choć już teraz można znaleźć dla tego rozwiązania znacznie więcej zastosowań.

Źródło: AndroidAuthority

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!