Elon Musk ma konkurencję, a jest nią 17-letnia programistka!

Angelina Tsuboi to nastoletnia dziewczyna, która podbija świat technologii! Napisała już kilka aplikacji, skupiających się na rozwiązywaniu problemów zwykłych ludzi. Czy szykuje się nam się kolejna wielka postać?

Angelina Tsuboi koduje odkąd skończyła 7 lat, obecnie zna 18 języków programowania.

Ma 17 lat, a stworzyła już kilka aplikacji, z których korzysta tysiące ludzi.

W zeszłym roku wygrała konkurs Swift Student Challenge na konferencji organizowanej przez Apple. Dzięki temu miała okazję współpracować z firmą oraz poznać jej CEO.

Obecnie pracuje dla NASA w zakresie cyberbezpieczeństwa lotniczego.

Czyżbyśmy byli świadkami narodzin kolejnego geniuszu? Angelina Tsuboi to siedemnastolatka, która jeszcze nie skończyła liceum, a już pozostawiła znaczący ślad w świecie technologii. Dziewczyna nie tylko koduje odkąd skończyła 7 lat, ale i zna 18 języków programowania (w tym ten stworzony przez nią samą). Teraz jest nie tylko mobile i web developerem, ale i pilotką!

Angelina ma już wiele osiągnęć na swoim koncie, jednak… jak do tego wszystkiego doszło? Pierwszą styczność z programowaniem miała w wieku 7 lat na lekcji w szkole. Wtedy to stworzyła bardzo prosty kod – grę w labirynt. Jak sama podkreśla, to właśnie od tamtego momentu zaczęła tworzyć kolejne projekty

Źródło grafiki: Twitter, @AngelinaTsuboi.

Angelina nie tworzy jednak gier. Nastolatka jest zainspirowana tym, jaki wpływ na świat mogą mieć aplikacje, więc skupia się na pracy nad projektami, które mogą ulepszyć rzeczywistość. Kody, które pisze, są zwykle próbami rozwiązania problemów, z jakimi mierzą się ludzie wokół niej. 

Jak sama podkreśla, ma sposób myślenia typowego inżyniera – kiedy tylko widzi przeszkodę, zwłaszcza powszechną w jej otoczeniu, stara się znaleźć taki sposób, by ją odpowiednio obejść. Jednym z przykładów jej osiągnięć jest chociażby aplikacja Lilac, która pozwala rodzicom samotnie wychowującym dzieci mieć dostęp do wiedzy na temat bieżących ofert pracy, organizacji mieszkaniowych, zasiłków czy wsparcia w zakresie tłumaczeń językowych. 

Źródło grafiki: Twitter, @AngelinaTsuboi.

Większość aplikacji czy kodów stworzonych przez Angelinę wynika z jej osobistych doświadczeń. Programistka w obliczu problemu uruchamia swoją umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach i stara się rozwiązać zagadnienie. Jednym z jej flagowych projektów, z którego korzystają obecnie tysiące ludzi, jest Pilot Fast Track.

Do napisania tej aplikacji zainspirowało ją poszukiwanie stypendium, by zrealizować bardzo drogi kurs pilota w Los Angeles. Jak się okazało, przeglądanie ofert było bardzo nieintuicyjne, co popchnęło Angelinę do przedstawienia własnego rozwiązania. Dzięki jej programowi wielu młodych pilotów może w łatwiejszy sposób znaleźć finansowanie swojego kursu. 

Z kolei wzięcie udziału w internetowym kursie pierwszej pomocy rozochociło ją do stworzenia aplikacji CPR Buddy. To właśnie ten projekt wygrał w zeszłym roku nagrodę Swift Student Challenge na organizowanej przez Apple konferencji Worldwide Developers Conference. Dzięki temu Angelina miała okazję współpracować z firmą, a nawet poznać jej CEO – Tima Cooka. 

Nastolatka chce dalej ochoczo rozwiązywać problemy, które napotka na swojej drodze: najlepiej tak, by też pomóc innym. Już w te wakacje będzie pracować dla NASA, wykorzystując swoją wiedzę z zakresu pilotowania oraz sztucznej inteligencji, by wzmocnić cyberbezpieczeństwo lotnicze. Z wykształcenia chce zostać inżynierem mechatronikiem. Kto wie, może to właśnie ona zbuduje znaczące osiągnięcia naszej przyszłości? Zobaczymy już wkrótce.

Źródło: Twitter, Entrepreneur

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!