Elon Musk zamierza zrezygnować ze stanowiska CEO Twittera!

Elon Musk zamierza zrezygnować ze stanowiska CEO Twittera!

Wiele osób może pochopnie powiązać informację Muska o planowanym odejściu ze stanowiska CEO z chaotycznymi zmianami, jakie przechodzi Twitter. Niemniej jednak cała sprawa jest nieco głębsza i nawet zaplątana w nią jest Tesla.

Twitter porażką Muska?

Reklama

Twitter po sprywatyzowaniu przez Elona Muska przechodzi szereg drastycznych zmian – część z nich jest bardzo krytykowana, a część nawet wycofywana. Mowa tu głównie o subskrypcji na weryfikację kont oraz ponownym zatrudnieniu kilku pracowników, którzy na początku zostali zwolnieni.

Całej sytuacji nie poprawia też to, że po fali zwolnień powiadomił wszystkich pracowników o tym, że “Twitter może nie przetrwać najbliższej ciężkiej sytuacji ekonomicznej, bez zbudowania konkretnej subskrypcji”. Niemniej jednak mimo wszystko popularność platformy rośnie, o czym niedawno informował. 

Reklama


Ucieczka od konsekwencji czy brak czasu?

W środę odbyła się rozprawa sądowa w sprawie jego wątpliwego wynagrodzenia za pełnienie stanowiska CEO Tesli. Jednakże pytania zadawane przez sędziego zaczęły zakrawać też o temat Twittera. To właśnie wtedy oznajmił, że “planuje zredukować czas poświęcany na Twittera, a po czasie chce przekazać kierownictwo komuś innemu”. Dla jasności zaznaczę, że nie wiąże się to od razu ze sprzedażą Twittera, czy też ogłoszeniem jego upadłości. 

Elon Musk wskazujący palcem

Chwilę później powiedział, że “szczerze mówiąc, to nie chcę być prezesem żadnej firmy”. Podstawą jego stwierdzenia jest to, że nie jest typowym CEO, gdyż w dużej mierze jest odpowiedzialny za rozwijanie kluczowej technologii w swoich firmach jak zwykły inżynier. 

Głównie zaniepokojeni o czas jakim dysponuje Musk są akcjonariusze Tesli, gdyż w dużej mierze od niego zależy wartość ich akcji. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Eli Lilly straciło fortunę, bo Elon Musk zepsuł Twittera

Za 8$ możecie stać się kim chcecie, nawet firmą farmaceutyczną, która chce oddawać insulinę za darmo jak fałszywa Eli Lilly. To wszystko dzięki ostatnim zmianom działania Twittera, jakie wprowadził Elon Musk. Twitter szaleje.

Czytaj artykuł

Źródło: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!