Empik PayEye

Empik pozwoli dokonywać płatności… oczami! Jak, gdzie i od kiedy?

W ramach współpracy Mastercard, PayEye i Empika, już od środy 12 czerwca będziemy mogli płacić swoimi oczami w wybranych salonach Empik! Na czym polega cały system, a także jak i w których miastach będzie można go przetestować?

Awatar Kamil Malczyk

Na wspólnej konferencji prasowej Mastercard & PayEye & Empik przedstawiciele firm poinformowali o efektach swojego pilotażowego programu.

Ich efektem są testy, które rozpoczną się już w najbliższą środę, 12 czerwca, w wybranych salonach Empik w Polsce. To właśnie tam będziemy mogli przetestować technologię i zapłacić za zakupy swoim spojrzeniem!

Polska pierwszym krajem z technologią PayEye

Cała inicjatywa jest możliwa dzięki temu, iż Polska jest pierwszym europejskim krajem włączonym do programu Mastercard Biometric Checkout. Ale o co chodzi z technologią płacenia oczami? O wszystkim opowiedzieli nam przedstawiciele firm Mastercard, PayEye i Empik na wspólnej konferencji prasowej w środę.

Empik PayEye
źródło: Sektor Innowacji

Już za kilka dni, bo 12 czerwca – w wybranych salonach Empik będzie można dokonać płatności za zakupy za pośrednictwem technologii fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Jest to możliwe dzięki wspólnemu pilotażowi wymienionych firm, dzięki któremu Polska stała się pierwszym krajem na świecie z taką technologią.

Jesteśmy (…) dumni, że dostarczamy (…) pierwsi na świecie technologię opartą o fuzję biometrii, czyli o dwa czynniki biometryczne, dzięki czemu jesteśmy najbardziej zaawansowanym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem. Tym bardziej się cieszymy, że — jako polska firma, która stworzyła od zera (…) takie rozwiązanie — po sześciu latach (…) bardzo długiej i wytężonej pracy mamy zaszczyt absolutny być częścią tego programu (…)”

— Daniel Jastrząb, szef PayEye (cytat z Onet Wiadomości)

Choć „żywe testy” wystartują dopiero w przyszłym tygodniu, już teraz mówi się o tym, że technologia „płacenia oczami” może stać się kolejną rewolucją w segmencie płatności w XXI wieku. Jeszcze nie wszyscy przyzwyczaili się do płatności zegarkami i telefonami, a może się okazać, że niedługo i one nie będą nam do tego potrzebne…

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak się płaci BLIKiem? – Poradnik

BLIK to innowacyjna metoda płatności mobilnej, która zrewolucjonizowała transakcje finansowe. Pozwala płacić za zakupy, wpłacać i wypłacać gotówkę, a nawet przesyłać pieniądze innym osobom, używając tylko smartfona. Oto jak się płaci BLIKiem!

Czytaj artykuł

Jak i w których salonach Empik zapłacimy oczami?

Oficjalne testy wystartują w najbliższą środę (12 czerwca) w pięciu salonach Empik w całej Polsce. Aby przetestować nowy typ płatności na własnej skórze (a w zasadzie własnymi oczami) wystarczy wybrać się do jednego z nich w ciągu najbliższych 3 miesięcy (lub dłużej, bo pilotaż może zostać przedłużony).

Lista salonów obsługujących metodę płatności PayEye

  • centrum handlowe Westfield Mokotów w Warszawie,
  • centrum handlowe Aleja Bielany we Wrocławiu,
  • galeria handlowa Posnania w Poznaniu,
  • centrum handlowe M1 Czeladź
  • galeria Kazimierz w Krakowie

Co zrobić, aby móc zapłacić swoim okiem? Na samym początku należy zainstalować darmową aplikację na smartfonie, zarejestrować się i zrobić sobie selfie. Przy pierwszej transakcji musimy podać swój numer telefonu, utworzony w aplikacji PIN oraz spojrzeć w stronę terminala płatniczego eyePOS.

Empik PayEye - terminale eyePOS
źródło: Centrum Pieniądza NBP

To właśnie w tym momencie dzieje się cała „magia”, dzięki której – przy kolejnej płatności – nie będziemy musieli ponawiać tych samych kroków. System pobiera bowiem wzorzec biometryczny, który następnie tokenizuje, szyfruje i łączy z selfie, które wykonaliśmy wcześniej za pomocą swojego telefonu.

Zamierzacie osobiście przetestować technologią PayEye w jednym z salonów Empik? Co uważacie o nowej metodzie płatności, do której wystarczą nam oczy?

ŹRÓDŁO: Onet Wiadomości

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.