Facebook i Instagram bez reklam? Tak, ale za 45 zł miesięcznie

Facebook i Instagram bez reklam? Tak, ale za 45 zł miesięcznie

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, media społecznościowe już niedługo przestaną być darmowe. Tym razem chodzi jednak o dobrowolną, miesięczną subskrypcję, dzięki której Facebook i Instagram zostanie oczyszczony z reklam.

Meta wprowadza zmiany w wyświetlaniu reklam, ale tylko w krajach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii.

Dzięki miesięcznej subskrypcji wynoszącej 10 euro (lub 13 na Androidzie/iOS), możemy całkowicie pozbyć się reklam nie tylko z Facebooka, ale i Instagrama.

Reklama

Zapłać 10 euro i usuń reklamy z Facebooka i Instagrama

Jak poinformowała Meta we wpisie na blogu, użytkownicy z krajów należących do Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz obywatele Szwajcarii, otrzymają możliwość usunięcia reklam z Facebooka i Instagrama.

Meta - Facebook i Instagram bez reklam

Wierzymy w internet wspierany reklamami, który daje ludziom dostęp do spersonalizowanych produktów i usług niezależnie od ich statusu ekonomicznego. Pozwala również małym firmom dotrzeć do potencjalnych klientów, rozwijać działalność i tworzyć nowe rynki, napędzając wzrost europejskiej gospodarki. Podobnie jak inne firmy, będziemy nadal opowiadać się za Internetem wspieranym reklamami, nawet z naszą nową ofertą subskrypcji w UE, EOG i Szwajcarii.

wpis opublikowany w Meta Newsroom

Warto wspomnieć, że wspomniana subskrypcja dotyczy wyłącznie wyświetlania reklam na wspomnianych wcześniej platformach (Facebook & Instagram). To, czy dany użytkownik będzie korzystał z subskrypcji, czy też nie, w żaden sposób nie wpłynie na ogólne wrażenia korzystania z aplikacji od Mety (oprócz samego braku reklam).

Ile trzeba zapłacić za taką przyjemność?

Mieszkańcy uprawnionych krajów będą mogli wykupić płatną subskrypcję w cenie 9,99 euro miesięcznie (ok. 45 zł) – w przypadku zakupów przez stronę internetową – lub 12,99 euro miesięcznie (ok. 58 zł) w przypadku płatności w aplikacji na systemy iOS oraz Android.

Facebook - strona internetowa
źródło: Engineering at Meta

Niezależne od tego, czy zapiszemy się do subskrypcji na komputerze, na telefonie, czy na jakimkolwiek innym urządzeniu, brak reklam w aplikacjach będzie dotyczył wszystkich połączonych kont w „Centrum kont użytkownika”.

Instagram - aplikacja
źródło: Business Insider

To zmieni się 1 marca 2024 roku, bowiem to właśnie od tego dnia, „za każde dodatkowe konto wymienione w Centrum kont użytkownika będzie pobierana dodatkowa opłata w wysokości 6 euro miesięcznie w Internecie i 8 euro miesięcznie w systemach iOS i Android (odpowiednio ok. 27 zł i 36 zł).

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Meta Quest 3 łączy świat rzeczywisty z wirtualnym na waszych oczach

Nadszedł ten dzień, kiedy Meta zaprezentowała swoje najnowsze gogle Meta Quest 3. Rozgrywki w świecie VR będą bardziej realne, a mieszana rzeczywistość pozwoli Wam odkryć nowy świat w Waszych czterech ścianach.

Czytaj artykuł
Reklama

Jak Meta argumentuje wprowadzenie płatnych subskrypcji?

Decyzja o wprowadzeniu dobrowolnych, płatnych subskrypcji miesięcznych, jest spowodowana regulacjami prawnymi w krajach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii.

Meta vs UE
źródło: Bloomberg

Opcja zakupu subskrypcji bez reklam równoważy wymagania europejskich organów regulacyjnych, dając użytkownikom wybór i umożliwiając Meta dalsze obsługiwanie wszystkich osób w UE, EOG i Szwajcarii. W swoim orzeczeniu TSUE wyraźnie uznał, że model subskrypcji, taki jak ten, który ogłaszamy, jest ważną formą zgody na usługę finansowaną z reklam.

wpis opublikowany w Meta Newsroom

W związku z tym, Meta musiała dostosować się do regulacji, aby pozostać na europejskim rynku i uniknąć kar finansowych. Od teraz część użytkowników ma możliwość zadecydowania, czy chcą widzieć reklamy na Facebooku i Instagramie, czy – za pośrednictwem miesięcznej opłaty – chcą się ich pozbyć.

Co uważacie o nowych zmianach wprowadzonych przez Metę? Zamierzacie płacić, aby usunąć reklamy z Facebooka i Instagrama?

ŹRÓDŁO: Meta Newsroom

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!