Facebook zmienił logo – będziesz w stanie zauważyć różnicę?

Facebook zmienił logo – będziesz w stanie zauważyć różnicę?

Serwis społecznościowy Facebook uzyskał kilka zmian wizualnych, które nie dotyczą interfejsu, ale logo prezentującego i nie tylko. Odświeżenie szaty graficznej ma wprowadzić harmonię i sprawić, że znak firmowy będzie ponadczasowy.

Meta postanowiła wprowadzić zmiany w charakterystycznym logo portalu społecznościowego z którego korzystają 2 miliardy osób.

Od teraz Facebook prezentuje bardziej wyrazisty wygląd, który jest odważniejszy i czytelniejszy.

Doszła nowa szata kolorystyczna i poprawiono animacje reakcji, aby były uniwersalne i bardziej ekspresywne.

Reklama

Odwaga kolorów i wyróżniający kontrast

Zmiany w życiu są potrzebne, czasem wychodzą na lepsze lub gorsze z czasem. Meta postanowiła, że to odpowiedni czas, aby zająć się wizualna prezentacją serwisu społecznościowego Facebook.

źródło filmu Facebook

Różnic jest niewiele i na pierwszy rzut oka można ich nie zauważyć, ale są one znaczące dla firmy. Rozpoznawalne na całym świecie słynne logo z małym “f” otrzymało jednolity i ciemniejszy odcień niebieskiego wchodzącego w granat. Teraz biała litera bardziej się wyróżnia i jest lepiej widoczna. Sam kształt litery również uległ poprawie.

“Naszą intencją było stworzenie odświeżonego projektu logo Facebooka, które byłoby odważniejsze, elektryzujące i ponadczasowe. Każde z charakterystycznych, nowych udoskonaleń zapewnia większą harmonię w całym projekcie, co jest kluczowym elementem tożsamości aplikacji. Osiągnęliśmy to poprzez wprowadzenie bardziej pewnego wyrazu podstawowego niebieskiego koloru Facebooka, który został stworzony tak, aby był bardziej dostępny wizualnie w naszej aplikacji i zapewniał większy kontrast, aby litera „f” wyróżniała się.”

– można przeczytać na blogu Facebooka

Aby dopełnić całości, znak słowny też został zmodyfikowany. Niestandardowy font został poprawiony w kwestii kształtu, aby litery wchodzące w skład nazwy lepiej tworzyły spójną całość. Teraz charakterystyczne małe “f” można wyciąć żywcem z logo i dopasować idealnie w napis.

źródło filmu Facebook

Stworzona został nowa paleta kolorów, kóre są odważne i wyróżniają się, oczywiście jest to wariacja wokół odcienia niebieskiego. W końcu niebieski jest rozpoznawalnym kolorem witryny.

Reklama

Reakcje zyskały więcej energii

Logo i znak słowny to nie jedyne odświeżone elementy. Jedną z ważniejszych funkcji na stronie, jest możliwość reagowania na posty. To one pozwalają często wchodzić w interakcje pomiędzy użytkownikami i umożliwiają w uniwersalny sposób wyrazić swoją opinię, bez względu na płeć, wiek, czy narodowość.

Reakcje są bardziej ekspresyjne poprzez nowe kolory nadające większej głębi i żywsze animacje. Również czytelność została poprawiona, aby rozmiar nie grał roli w użyteczności. Teraz nowe reakcje są wyraziste i żywe.

źródło filmu Facebook

To dopiero początek zmian jakie spotkają Facebooka, wraz z upływem czasu nadejdzie kolejne przeprojektowanie na nowo. Jedno jest pewne, witryna zyska nową tożsamość wraz z ich nadejściem.

Czy podobają Wam się te delikatne, ale znaczące metamorfozy Facebooka? A może przywykli ście do poprzedniej wersji? Dajcie znać poniżej w komentarzu.

Źródło: Design Facebook

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji