FakeFriday, czyli jak nie ulec oszustwom!

FakeFriday, czyli jak nie ulec oszustwom!

Black Friday – oprócz ogromnych promocji – jest również idealną okazją do nieuczciwego zarabiania na klientach. I tutaj z pomocą przychodzi FakeFriday, czyli strona internetowa z historią cen produktów w ostatnich miesiącach!

Black Friday – kilka słów o święcie promocji

Reklama

Black Friday (Czarny Piątek) to amerykańskie święto promocji, które odbywa się w piątek po Dniu Dziękczynienia. Co więcej, jest to początek sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem, przez co niektórzy wykorzystują ten dzień na poszukiwania świątecznych prezentów.

Black Friday wywodzi się oczywiście z Stanów Zjednoczonych, ale w ciągu ostatnich lat święto to rozrosło się po całym świecie. Mimo tego, to nadal USA przoduje w jednodniowych okazjach i ogromnych obniżkach cen, a dzień ten często jest „najbardziej dochodowym dla sprzedawców w ciągu całego roku”.

FakeFriday - Black Friday w USA
Black Friday w USA (źródło: Global Times)

Nic więc dziwnego, że – wraz ze wzrostem popularności – w akcji bierze udział coraz więcej sklepów, jak i samych ludzi. W USA święto to wygląda inaczej niż w Polsce, ale jest coś, co łączy wszystkie kraje obchodzące Black Friday. Mowa oczywiście o najpopularniejszej kategorii, jaką – niezmiennie – są oczywiście produkty RTV i AGD.

Dzieje się tak, bowiem – w przeciwieństwie do ubrań czy ozdób świątecznych – tego typu produktów w zasadzie wcale nie musimy oglądać. I choć oczywiście zdarzają się poszczególne – wręcz wyjątkowe – sytuacje, większość z nas z góry wie czego szuka w segmencie RTV czy AGD.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak nie przepłacić robiąc zakupy online, szczególnie w Black Friday!

Zamiast narzekać na żonglerki cenowe lepiej działać, a nie ma skutecznego działania bez wiedzy. Z tego artykułu dowiecie się jak robić zakupy online, aby nie przepłacić w najbliższy Black Friday czy też jakiekolwiek inne święto. 

Czytaj artykuł
Reklama

FakeFriday zwiększy naszą świadomość!

Jak wspomnieliśmy we wstępie, oprócz sklepów, które rzeczywiście chcą dać nam zaoszczędzić, są również tacy, którzy działają wręcz odwrotnie. Zamiast zaoferować „prawdziwe” obniżki cen, wolą – odpowiednio wcześniej – podbić ceny danego produktu, a następnie właśnie na BF obniżyć go do standardowej ceny.

Jest to oczywiście jedno z „najłagodniejszych” rozwiązań, bowiem zdarzali się i tacy, którzy finalnie doprowadzali do sytuacji, w której dany produkt był droższy, niż jeszcze przed całym procesem. Więcej o tego typu zagraniach przeczytacie w osobnych artykułach, o tym jak nie dać się oszukać oraz jak nie przepłacić!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak nie dać się oszukać w Black Friday?

Wielkie amerykańskie święto – Black Friday, dopiero kilka lat temu na dobre weszło do polskich sklepów. Jednak wciąż nie są to takie okazje, jak za oceanem. Mimo tego czasem można upolować perełki. Nasuwa się jednak pytanie – jak nie dać się oszukać?

Czytaj artykuł

Na ratunek – nieprzerwanie od 4 lat – przychodzi nam użytkownik wykopu, kryjący się pod nazwą @TylkoNieOn. Po raz kolejny zaprezentował nam bowiem zaktualizowaną wersję swojej strony – FakeFriday.org. Możemy na niej obserwować historię zmian ceny danego produktu w danym sklepie na przełomie ostatnich 11 miesięcy tego roku. W bazie FakeFriday znajduje się łącznie kilkadziesiąt tysięcy produktów ze stron internetowych najpopularniejszych sklepów w Polsce.

FakeFriday - iPhone 14

Warto również pamiętać, że – opublikowane na stronie ceny – „nie uwzględniają promocji typu kup 5 w cenie 7 ani kuponów rabatowych”. I choć zapewne znajdą się jakieś braki, a strona nie przyciąga do siebie warstwą wizualną, na pewno pomoże wielu użytkownikom uchronić się przed oszustwami na Black Friday. Przy tym wszystkim należy także pamiętać, że jest to jedynie projekt hobbystyczny jednego z internautów, który – z dobrej woli – chce nam wszystkim po prostu pomóc!

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!