Do
góry

[CES 2020] FIBARO prezentuje najnowszą centralę | Home Center 3

Centrala to kluczowy element systemu smart home. To mózg systemu, który sprawia, że wszystkie urządzenia działają tak, jak tego potrzebujecie. Najnowsza wersja takiego urządzenia od FIBARO o nazwie Home Center 3 to bez wątpienia najbardziej zaawansowana konstrukcja na rynku.

Nowa wersja będzie współpracować z innymi urządzeniami sieci nie tylko za pośrednictwem protokołu Z-Wave ale też ZigBee, Wi-Fi oraz wewnętrznych standardów stosowanych w grupie Nice. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu mocnych komponentów i chipów przygotowanych pod aktualizacje oprogramowania wprowadzające nowe funkcje. Centrala podłączona może zostać do sieci dzięki portowi Ethernet lub WiFi, dzięki czemu stanąć może w każdym miejscu w domu. 

Bogate wnętrze to nie wszystko

Zgodnie z tym do czego FIBARO zdążyło nas przyzwyczaić centrala Home Center 3 została zaprojektowana tak, by zapewnić użytkownikom jak najlepsze doznania estetyczne. Po raz kolejny nie chodzi tylko o wygląd, ale i o dotyk. Home Center 3 otrzymała elegancki krój, a w doborze kolorów harmonijną grę czerni z miedzią. Wykonana z tworzywa sztucznego obudowa jest niezwykle przyjemna w dotyku dzięki rozwiązaniu soft touch, a na jej powłoce nie zostają ślady palców. Dodatkowo urządzenie zaprojektowano tak, by nie rzucała się w oczy, stojąc np. obok sprzętów RTV. Centralę w całej okazałości możecie zobaczyć na poniższym teaserze przygotowanym przez FIBARO.

Jedna Centrala na wiele lat

Tak jak każde urządzenie FIBARO, tak i nowa centrala Home Center 3 ma sprostać intensywnemu rozwojowi technologicznemu i rosnącym wymaganiom elektroniki oraz użytkowników. Dzięki czemu nie jest to produkt, który trzeba wymieniać co sezon. Jak wiele urządzeń smart renomowanych światowych producentów dostępnych na rynku, FIBARO będzie wspierać użytkowników Home Center 3 systematycznymi aktualizacjami, które spowodują aktualność i kompatybilność z nowymi dostępnymi integracjami, a także wyeliminuje tak powszechny w niskiej jakości urządzeniach proces dysfunkcji, starzenia się i konieczności częstej wymiany. 

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

➡ Laptopy w Niskiej cenie

Bezpieczeństwo i stabilność 

Bezpieczeństwo i stabilność systemu inteligentnego domu stanowią dla FIBARO kluczową kwestię. Ochroną przed hakerami jest szyfrowana transmisja danych (zarówno w połączeniach lokalnych, jak i zewnętrznych). Jednocześnie wykorzystanie mocnych, wysokojakościowych komponentów daje centrali możliwość działania tylko lokalnie i w przypadku braku dostępu do chmury zapewnienie kluczowych funkcjonalności domu. Nie ma więc ryzyka, że system alarmowy przestanie działać, gdy operator sieci postanowi odłączyć Internet, by np. przeprowadzić konserwację łącza.

Kolejnymi elementami zapewniającymi bezpieczeństwo są podwójna kopia zapasowa systemu w urządzeniu oraz chmurze czy demon monitorujący poprawność działania systemu. Dzięki wykorzystaniu 4-rdzeniowego procesora czy 2 GB pamięci RAM, centrala umożliwia szybszą i równoległą realizację zadań niż jakiekolwiek inne urządzenie tego typu na rynku. Podczas prac nad nową centralą FIBARO kładło duży nacisk na harmonię działania zarówno hardware, jak i software. Dzięki zastosowaniu skrupulatnie testowanych komponentów i wydajnego oprogramowania uzyskano niespotykane wyniki szybkości działania przy zachowaniu stabilności i przewidywalności systemu.

Home Center 3 uzyskała certyfikat niezależnej jednostki badawczej VDE dla bezpieczeństwa elektrycznego: CB Certificate oraz EU-Type Examination Certificate.

Dla początkujących i ekspertów

Centrala została wyposażona w intuicyjny konfigurator, który przeprowadza użytkownika przez instalację systemu krok po kroku, uwzględniając ustawienie odpowiednich automatyzacji oraz wielu przydatnych, rozwiązujących najbardziej wysublimowane potrzeby użytkowników funkcjonalności (np. sceny, scenariusze). Dzięki temu każdy może stworzyć inteligentny dom FIBARO u siebie. Bardziej zaawansowani użytkownicy i eksperci docenią setki kluczowych funkcji, które pomogli stworzyć na bazie własnych doświadczeń, a wśród nich możliwość konfiguracji automatyzacji za pomocą takich narzędzi, jak sceny blokowe, zdarzenia LUA czy Quick Apps. Tak szerokie możliwości sprawiają, że system FIBARO w domach użytkowników ogranicza jedynie ich wyobraźnia.

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

➡ Laptopy w Niskiej cenie

Specyfikacja techniczna FIBARO Home Center 3

ProcesorQuad-core Arm Cortex A53 (1.2GHz)
RAM2 GB
HDD8 Gb
Zasilanie12V DC
Wymiary220x140x35 mm
ProtokółZakres częstotliwości radiowych
Z-Wave (500) 868.0-868.6MHz 869.7-870.0MHz 
433 Mhz (OOK, FSK, GFSK) 433.54-433.92Mhz 
868 Mhz (OOK, FSK, GFSK)868.3-868.94MHz 
ZigBee 2405-2480MHz 
Wi-Fi (802.11 b/g/n/a/ac) 2400-2483MHz 5150-5350MHz 
Bluetooth Low Energy 2402-2480MHz 
Autor
Ziemowit Wiśniewski

Geek z dużym dystansem do siebie. Zapalony miłośnik sprzętu audio, a w szczególności słuchawek. Meloman, w wolnych chwilach gracz i projektant 3D.

Pokaż wszystkie artykuły

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!