FREE NOW udostępnia funkcję „Dla niej”!

FREE NOW udostępnia funkcję „Dla niej”!

Obecnie „dla niej” dostępne jest jedynie na terenie Trójmiasta, ponieważ to właśnie tam pracuje najwięcej kobiet we flocie FREE NOW. Z nowej opcji mogą korzystać jedynie kobiety, a zlecenie może zostać odrzucone już z poziomu aplikacji.

FREE NOW wyciąga pomocną dłoń w kierunku kobiet

Reklama

Głównym celem wprowadzenia nowej funkcji jest promowanie udziału kobiet w tym zawodzie, który stereotypowo postrzegany jest jako wyłącznie męski. Obecnie funkcja jest na etapie testu dostępna wyłącznie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Oczywiście niewykluczone, że w przypadku jej sukcesu usługa pojawi się również w innych częściach Polski. 

grafika dla niej

W przypadku gdy zlecenie przewozu za pomocą usługi „Dla niej” zamówi mężczyzna – można bez żadnych kar odrzucić je na etapie przyjmowania w aplikacji lub po przyjeździe na miejsce odbioru. Kobiety pracujące we FREE NOW oprócz przejazdów w ramach nowej opcji, mają oczywiście również dostęp do zwykłych przejazdów.

Wewnętrzny spokój za tą samą cenę

Innym powodem, dla którego zapewne wprowadzono nową funkcję we FREE NOW, jest poczucie bezpieczeństwa. W większości przypadków kobiety zamawiające taki kurs będą czuły się bardziej komfortowo ze świadomością, że jadą z kobietą. Nie trzeba również ukrywać, że wiele osób obawia się korzystać z tego typu aplikacji ze względu na fakt realizowania kursów przez cudzoziemców. 

Obecnie do Polski przybywa coraz więcej kobiet z Ukrainy. Funkcja „dla niej” może zachęcić je do skorzystania z aplikacji przewozowych. Największym plusem funkcji „Dla niej” wydaje się być niezmieniona cena. Dzięki temu kobiety zamawiające kursy będą mogły korzystać z przejazdów z dodatkowym komfortem czy poczuciem bezpieczeństwa za tą samą kwotę. 

dla niej

Niestety istnieje również pewien minus – z powodu ograniczonej liczby kobiet we flocie FREE NOW, czas oczekiwania może być dłuższy, niż w przypadku innych usług dostępnych w aplikacji. Ceny za przejazd są gwarantowane i przedstawiane zamawiającym jeszcze przed potwierdzeniem zamówienia przejazdu.

Reklama


„Dla niej” a konkurencyjne firmy

Nowa funkcja przynosi wrażenie, że FREE NOW może zyskać bardzo dużo. Jednocześnie funkcja wydaje się nie mieć żadnych minusów, oprócz opisywanej wcześniej możliwości wydłużenia oczekiwania. W przypadku sukcesu „Dla niej”, FREE NOW mogłoby nawet samodzielnie pozbyć się prawdopodobnie jedynego niedociągnięcia w działaniu nowej funkcji. 

Zapewne znajdą się kobiety, które już wcześniej chciały pracować w tego typu aplikacji, aczkolwiek odeszły od tego pomysłu z powodu braku istnienia takowej funkcji. Podobnie jak w przypadku kobiet zamawiających przewóz – i tutaj powodem obaw mogło być własne bezpieczeństwo i niechęć do przewożenia na przykład pijanych mężczyzn.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Uber Pets – nowa funkcja dostępna również w Polsce

Jak na razie Uber Pets działa w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Trójmieście, Lublinie oraz w Aglomeracji Górnośląskiej. Cena przejazdu jest zbliżona do tego realizowanego za pomocą usługi UberX.

Czytaj artykuł

Teraz wystarczy, że taka kobieta dołączy do floty FREE NOW, gdzie będzie realizowała tylko przejazdy z funkcji „Dla niej”. Jednocześnie przyłoży się do skrócenia czasu oczekiwania na tego typu usługę. Bolt i Uber co i rusz zapewniają o tworzeniu dodatkowych procedur rekrutacyjnych dla swoich kierowców. Jeśli jednak nowa funkcja FREE NOW osiągnie sukces, najpewniej będą musieli liczyć się z utratą części klientów. 

Twórcy „Dla niej” postawili pozostałe firmy przewozowe pod ścianą, więc należy spodziewać się od nich konkretnej odpowiedzi. Kto wie, może Bolt lub Uber już niedługo stworzą coś lepszego, albo po prostu zaoferują kobietom lepsze pieniądze za wybranie ich aplikacji nad wcześniej wymienioną?

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!