Fritz na targach IFA – dobrze było wrócić!

Przez ostatnie dwa lata targi IFA albo w ogóle się nie odbyły, albo miały formę wydarzenia zdalnego. Podobnie jak w innych dziedzinach, tak i w technologii prezentacja czegoś na odległość nie ma specjalnie dużego sensu.

Na szczęście w tym roku się to zmieniło, a hale targowe IFA wypełnili wystawcy z wszelkich zakątków świata. Na miejscu pojawiła się także niemiecka firma Fritz AVM. Tę możecie kojarzyć z kilku wpisów na naszej stronie czy też z kanału YouTube, gdzie pojawiły się filmy z ich głównym udziałem. Fritz jest znany przede wszystkim z produkcji domowych routerów, które wspierają najnowsze standardy. Jednak od jakiegoś czasu próbują swoich sił także w segmencie smart home.

Nowe lepsze Mesh Wi-Fi

FRITZ!Repeater 3000 AX
ifa fritz

Jedną z największych nowości, którą Fritz zaprezentował w trakcie targów IFA 2022, była zaktualizowana wersja ich repeatera FRITZ!Repeater 3000 AX. Dopisek na samym końcu nazwy nie jest przypadkowy, poprzednia generacja oznaczona numerem 3000 działała jedynie w standardzie WiFi 5, gwarantując przy tym przepustowość przekraczającą 1 Gb/s. FRITZ!Repeater 3000 AX działa w oparciu o najnowszy standard WiFi 6, osiągając przy tym prędkości nawet do 4.2 Gb/s. Podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji, wzmacniacz Mesh wykorzystuje 3 niezależne pasma do stworzenia sieci domowej.

Nowy repeater może współpracować z istniejącymi już urządzeniami od Fritz. Tym samym gwarantuje stabilne połączenie i bardzo szybkie transfery dla wszystkich podłączonych urządzeń. Oczywiście nie zabrakło tutaj także wsparcia dla autorskiej technologii Smart Home. Ta zamiast wykorzystywać klasyczną centralkę, stosuje protokół DECT i urządzenia sieciowe do tworzenia sieci domowych urządzeń.

Stabilna temperatura w domu i to za mniej

ifa fritz

Termostat FRITZ!DECT 301 został zaprezentowany już jakiś czas temu. Mieliśmy okazję opowiedzieć Wam na jego temat nieco więcej w dedykowanym filmie na temat systemu Smart Home marki Fritz.

Oba termostaty, zarówno nowy FRITZ!DECT 302 jak i dobrze już znany FRITZ!DECT 301, pomagają komfortowo i efektywnie ogrzać domy czy mieszkania. Przy okazji pozwalają co nieco zaoszczędzić na kosztach energii. Urządzenia po zintegrowaniu z routerem FRITZ!Box, automatycznie i precyzyjnie regulują temperaturę w pomieszczeniach, zgodnie z indywidualnymi preferencjami mieszkańców.

Nowy FRITZ!DECT 302 dzięki krótszemu czasowi reakcji pozwala na niezwykle precyzyjną interakcję z czujnikami otwarcia okien i drzwi. To jednak nie wszystko, bo za sprawą nowej koncepcji zarządzania energią oraz zupełnie nowego procesora znacząco wydłużył się czas pracy na baterii. Fritz obiecuje tutaj możliwość nieprzerwanego działania nawet przez kilka sezonów grzewczych. Nie da się ukryć, że jest to także zasługa ekranu e-Ink, na którym znajdziecie najpotrzebniejsze informacje.

Jest też coś dla fanów aktualizacji

ifa fritz OS

Zbiorcza aktualizacja oprogramowania systemowego o nazwie FRITZ!OS 7.50 ma przynieść nawet 100 nowych funkcji i usprawnień użytkownikom urządzeń Fritz. W przypadku urządzeń Smart Home będzie to nowy ekran działań rutynowych i scen. Ma on umożliwić konfigurację scenariuszy opartych o konkretne warunki. Będzie to rozwiązane na zasadzie najprostszego programowania „jeżeli… to…”. Dzięki temu będziecie mogli uzyskać bardziej komfortową atmosferę w mieszkaniu, bez skomplikowanej konfiguracji i zdołacie jeszcze przy tym zaoszczędzić.

Aktualizacja przynosi także ułatwienie konfiguracji połączeń VPN, zwiększa wydajność mechanizmów Wi-Fi Mesh, a FRITZ!Fon zaczyna mówić ludzkim głosem za sprawą funkcji zapowiedzi połączenia przychodzącego. FRITZ!OS 7.50 będzie udostępniony za darmo dla pierwszej części produktów już za kilka tygodni.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!