FRITZ!Repeater 1200 AX już dostępny w Polsce!

FRITZ!Repeater 1200 AX już dostępny w Polsce!

Kto nie chciałby mieć stabilnego połączenia Wi-Fi w każdym pokoju, tak aby cała rodzina była zadowolona? Dzięki kompaktowemu wzmacniaczowi FRITZ!Repeater 1200 AX jest to możliwe, tym bardziej, że możecie już kupić go w Polsce.

FRITZ!Repeater 1200 AX w zasięgu Polaków

Reklama

Marka Fritz wraz z upływem czasu do swojego arsenału dodaje kolejne urządzenia, także te, które możecie użyć przy budowie smart home. Nie tak dawno, bo we wrześniu tego roku Fritz zaprezentował FRITZ!Repeater 3000 AX. Ten jako ich pierwszy wzmacniacz działa w standardzie Wi-Fi 6. Niemniej jednak liczba produktów od niemieckiej firmy funkcjonujących w tej sieci powiększa się. Dosłownie kilka dni temu swoją premierę w Polsce miał o wiele mniejszy model – FRITZ!Repeater 1200 AX.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Fritz na targach IFA – dobrze było wrócić!

Przez ostatnie dwa lata targi IFA albo w ogóle się nie odbyły, albo miały formę wydarzenia zdalnego. Podobnie jak w innych dziedzinach, tak i w technologii prezentacja czegoś na odległość nie ma specjalnie dużego sensu.

Czytaj artykuł

Mały rozmiar, duże możliwości

Standardowo już możecie się domyślić koloru w jakim będzie ten wzmacniacz sygnału – oczywiście, że biały. Co jednak go wyróżnia, to przede wszystkim rozmiar. Jeśli macie pojemniejsze kieszenie, to tego malucha możecie spokojnie tam schować i zabrać ze sobą. Jego wymiary to 80 x 80 x 38 mm i waży zaledwie 101 g.

FRITZ!Repeater 1200 AX

Oprócz obsługi sieci Wi-Fi 6 może on działać w systemie Mesh, co za tym idzie nie musicie się martwić o zasięg Waszego Internetu czy samą jakość. Temu sprzętowi nie stanie nic na drodze, nawet ściany czy sufit. Ulepszone zarządzanie przepływem danych dodatkowo pomoże Wam odczuć znaczącą różnicę w działaniu nawet tych urządzeń, które mają już swoje lata.

Dwie małe anteny zamontowane wewnątrz tej małej kostki pozwolą na obsługiwanie zarówno zakresu 2,4 GHz, jaki i 5 GHz. Jak z prędkością maksymalną? Mimo rozmiarów może osiągnąć przepustowość do 3000 Mbit/s.

Reklama

Banalnie proste

Nie jest mu straszny żaden router, z każdym się połączy, natomiast dla uzyskania optymalnie jak najlepszych wyników zaleca się użycia modelu z rodziny FRITZ!Box. Pomyślicie sobie, że to skomplikowane, żeby połączyć ze sobą urządzenia w jedną całość. Nic bardziej mylnego. Wystarczy, że naciśniecie jeden przycisk, a uzyskacie stabilne połączenie, tak jak tego chcieliście. Bez pogmatwanych konfiguracji i czytania tony instrukcji.

FRITZ! sieć Mesh

Technologia AVM Mesh Wi-Fi tylko ułatwia sytuację, bo za jej sprawą Wasze urządzenie zawsze połączy się produktem FRITZ!. Co do haseł sieciowych, to te zostaną niezmienione. Dzięki życzliwości firmy AMV osoby, które zakupią ekwipunek spod ich ręki, dostaną też dostęp do bezpłatnej aplikacji FRITZ!App WLAN. Do czego ona ma się przydać? Gdy nie macie pojęcia gdzie najlepiej będzie zamontować wzmacniacz, to ta aplikacja Wam podpowie.

Nie zabraknie w tym wypadku portu LAN, gdybyście jednak chcieli połączyć router ze wzmacniaczem za pomocą kabla, ale nie tylko. Komputer, telewizor czy konsola mogą nie mieć na pokładzie karty Wi-Fi, wtedy przewód na pewno Wam się przyda.

Wszystko drożeje w zastraszającym tempie, w tym prąd. Na szczęście wzmacniacz FRITZ!Repeater 1200 AX jest energooszczędny, niezależnie od trybu w którym funkcjonuje. Dzięki działaniu w systemie FRITZ!OS możecie w każdym momencie pobrać bezpłatną aktualizację do Waszego sprzętu. 

Mimo, że to niemiecka marka, to menu wraz z interfejsem po pobraniu będzie dla Was w języku polskim. Przypomnę jeszcze raz, że najnowszy kompaktowy wzmacniacz może być używany z routerem dowolnej marki. Dla najwyższej wydajności, najlepszym wyjściem jest zastosowanie routerów FRITZ!Box. 

Tego malucha zakupicie na stronie AMV za 429 zł. Niewątpliwie nie jest to mało, ale warto pomyśleć o takim zakupie na rzecz jakości Waszego Internetu, ale i samego zasięgu działania. A może już używacie czegoś z asortymentu FRITZ!? Dajcie znać poniżej w komentarzu.

Źródło: AVM, informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • Witam.Mam 4 metalowe kontenery stojące obok siebie.W każdym ma być wifi.Dociągne sieć od routera z budynku po kablu do kontenerów.Mam router Fritzboxa .Jaki zastosować sprzęt i jak go podłączyć.Zakładam że wifi z jednego kontenera do drugiego nie przejdzie. Pozdrawiam Darek

    • Niestety kontenery mogą działać jak klatka Faradaya skutecznie blokując bezprzewodowy system mesh. Najprościej byłoby podciągnąć skrętkę do każdego z kontenerów, a do niej podłączyć router lub repeater. Może to być choćby Fritz!Box 4040 albo Fritz!Repeater 3000. Trzeba jedynie je odpowiednio skonfigurować.

      Ewentualnie żeby ciąć koszty można zakupić najzwyklejsze punkty dostępowe i skonfigurować ich nazwy oraz hasła w taki sam sposób jak fritz!box. Wtedy co prawda nie ma sieci mesh, ale z drugiej strony, skoro do kontenera sieć nie dociera, to i z kontenera wychodzić nie będzie.