Do
góry
miui_12_asystent_audio_technostrefa (3)

Funkcja z Windowsa trafia do MIUI 12 | Xiaomi wprowadza ogromną innowację!

Xiaomi wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z przystępnymi cenowo smartfonami, albo przynajmniej kojarzyło. Jednak wśród niewątpliwych atutów tego producenta można wymienić bardzo dobre wsparcie softwarowe swoich urządzeń.

Cykliczne aktualizacje zabezpieczeń oraz większe update’y całej nakładki MIUI to już standard. Teraz na smartfonach ląduje wersja 12, a w Chinach doczekała się ona niezwykle ciekawej funkcji, szczególnie bliskiej sercom użytkowników Windowsa. Każdy z nich z pewnością kojarzy mikser głośności – niewielkie wbudowane w system narzędzie do manipulowania poziomem głośności wszystkich uruchomionych aplikacji.

Dokładnie coś takiego trafiło do Chińskiej wersji nakładki MIUI 12. Sound Assistant, lub tłumacząc na nasze Asystent Dźwięku to nic innego jak regulator głośności dla każdej aplikacji z osobna. Całość opakowana oczywiście w wizualną otoczkę znaną z nakładki MIUI. Użytkowanie ma być banalnie proste i intuicyjne, Xiaomi nie rezygnuje, bowiem z regulacji głównej głośności. Całość będzie znajdować się w opcjach dodatkowych w momencie naciśnięcia jednego z przycisków głośności.

💰 Kup Redmi Note 9 3/64GB

🛒 Redmi Note 9 4/128GB w SUPER cenie

➡ Sprawdź cenę POCO F2 Pro

Obecnie jednak funkcja nie dość, że została zakopana w opcjach smartfonów to zdaje się być jedynie wersją beta lub też swoistym eksperymentem producenta. Jednak jak donoszą zagraniczne media, które już zdążyły tę funkcję sprawdzić. Z ich relacji działa ona wprost rewelacyjnie i aż ciężko się dziwić, dlaczego takiej funkcjonalności próżno szukać u innych producentów.

Zwłaszcza takich urządzeń, które poza trybem stricte smartfonowym oferują też opcję pulpitu z osobnymi okienkami. Samsung Dex, Huawei z opcją pulpitu, czy nawet Apple z systemem iPad OS, nikt z tych producentów nie oferuje takiej funkcji od razu po uruchomieniu urządzenia.

Oczywiście nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać zewnętrzną aplikacją, te jednak, choć przydatne potrafią sprawiać więcej problemów niż dawać korzyści. Wersja MIUI 12 oferująca taką funkcjonalność to wydanie Beta w wersji Chińskiej, niewykluczone jednak, że ta konkretna opcja trafi do wszystkich urządzeń wspierających najnowszą nakładkę w jakiejś aktualizacji w przyszłości.

Źródło: AndroidAuthority

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!