Do
góry

Galaxy Note 10 – cena, specyfikacja, dostępność!

Premiera Note 10 oraz Note 10 Plus przynosi wiele zmian w wyglądzie podobnie jak miało to miejsce przy okazji tegorocznych flagowców Samsunga. W tych modelach Koreański gigant postawił bardzo duży nacisk na design nowych urządzeń. Ten został znacząco odświeżony, pozbyto się wreszcie olbrzymiej dolnej i górnej ramki. Niestety wciąż nie są one symetryczne.

Dziurka na kamerkę znana z tegorocznej serii Galaxy S także zmieniła swoje położenie, już nie znajduje się w górnym rogu. Została ona przeniesiona na środek i przywodzi na myśl notche w kształcie kropli wody. Został tam umieszczony aparat o rozdzielczości 10Mpix ze światłem f/2.2.

Ekrany zarówno w modelu Note 10 jak i 10 Plus to ta sama matryca Dynamic AMOLED Infinity-O. W przypadku mniejszego modelu ma on wielkość 6.3- cala oraz rozdzielczość 2280 x 1080 px. Natomiast w przypadku modelu z plusem jest to już 6.8 cala 3040 na 1440 px. Oczywiście obydwa wyświetlacze spełnia standard HDR 10+.

Plecki tych urządzeń to chyba coś na co wiele osób czekało, Samsung przygotował kilka przepięknych wersji kolorystycznych. Jedną z ciekawszych jest wersja Aura White, nie wiem jak Samsungowi się to udało ale jest to w zasadzie pierwszy szklany smartfon, którego plecki się nie palcują. W ofercie znalazły się także warianty Black, Blue oraz Glow.

➡ Note 10 256 GB Czarny
➡ Note 10+ 256 GB Biały
➡ Note 10 256 GB Różowy
➡ Note 10+ Czarny 256 GB
➡ Note 10 256 GB Aurora Glow 
➡ Note 10+ 256 GB Aurora Glow
➡ Note 10+ 12GB / 512 GB

Jednak plecki to także kamery a te szczególnie w przypadku modelu 10 Plus robią ogromne wrażenie. Wyposażono go w aż 4 kamery, pierwszą z nich jest ultra szeroki kąt o rozdzielczości 16Mpix oraz polu widzenia na poziomie 123 stopni. Zaraz pod nim znalazł się aparat główny o rozdzielczości 12Mpix, to właśnie ten obiektyw został wyposażony w podwójną mechaniczną przesłonę. Możemy więc wybierać pomiędzy f/1.5 oraz f/2.4. Idąc dalej, następny aparat to teleobiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym, a ma on rozdzielczość 12Mpix.

Tutaj pojawia się pierwsza nowość, ponieważ w momencie kiedy korzystamy ze zbliżenia Samsung zastosował technologię Zoom-in mic, która skupia się na rejestracji dźwięków jedynie w obrębie nagrywanego obrazu.

Ostatni obiektyw to tak zwany DepthVision Camera VGA, jest to nic innego jak sensor głebi, który będzie wykorzystywany do trybu portretowego oraz przeróżnych aplikacji AR. Jednocześnie warto zaznaczyć, że ten konkretny aparat jest dostępny jedynie w modelu Note 10 Plus. Natomiast wszystkie inne pozostały bez zmian.

Pozostając jeszcze w temacie fotografii Samsung zastosował kilka ciekawych rozwiązań dla entuzjastów. Pierwszym z nich jest tryb Super Stabilności, który swoim zachowaniem przywodzi na myśl gimbale. Ujęcia kręcone przy pomocy tego trybu nawet w trudnych warunkach pozostają stabilne i czytelne. A dzięki wbudowanemu edytorowi wideo możemy z poziomu smartfona złożyć film z wycieczki lub wypadku nad jezioro.

Sporych zmian doczekał się także znak rozpoznawczy serii Note czyli rysik S-Pen. W przypadku konstrukcji wiele się nie zmieniło, choć od teraz rysik sprawia wrażenie pojedynczej bryły w przeciwieństwie poprzedniego modelu, który miał dodatkowy pierścień na końcu.

➡ Note 10 256 GB Czarny
➡ Note 10+ 256 GB Biały
➡ Note 10 256 GB Różowy
➡ Note 10+ Czarny 256 GB
➡ Note 10 256 GB Aurora Glow 
➡ Note 10+ 256 GB Aurora Glow
➡ Note 10+ 12GB / 512 GB

Największą zmianą są jednak możliwości tegorocznego rysika. Samsung wyposażył go w gesty, które pozwalają na sterowanie smartfonem z odległości, na przykład robiąc grupowe selfie lub prowadząc prezentację. Teraz nie ogranicza się to do jednego przycisku. Rysik rozpoznaje wykonywane przez nas gesty w powietrzu, niczym magiczna różdżka z filmów o młodym czarodzieju. Oczywiscie nie został on pozbawiony najważniejszej funkcji czyli pisania, szkicowania i rysowania na ekranie naszego smartfona, ta funkcja została jeszcze bardziej dopracowana i jest dokładniejsza niż kiedykolwiek.

Jednak seria Note to nie tylko rysik oraz świetne aparaty, Samsung od jakiegoś czasu rozwija środowisko do pracy, które w przyszłości może zmienić sposób w jaki pracujemy. Mowa oczywiście o Samsung DeX, które w modelu Note 10 przeszło kilka znaczących zmian oraz zyskało zupełnie nowe funkcje.

Od teraz DeX nie jest jedynie platformą samą w sobie, umożliwia także podłączenie pezpośrednio do laptopa oraz uruchomienie okna z pulpitem naszego telefonu. Tak proste rozwiązanie daje nam ogromne mozliwości oraz sprawia, że praca saje się efektywniejsza i przyjemniejsza. W przypadku podłączenia Galaxy Note do koputera mamy mozliwość zarądzania wszystkimi plikami jakie są na telefonie, ale także korzystania z aplikacji takich jak między innymi wiadomości czy innych dedykowanych programów na androida.

W przypadku komputerów z systemem operacyjnym Windows Galaxy note oferuje mozliwość połączenia bezprzewodowego. Dzięki integracji z tym systemem, zaledwie jedno kliknięcie wystarczy by uzyskać dostęp do plików oraz podstawowych aplikacji zainstalowanych bezpośrednio na telefonie.

Ostatnią ciekawą nowością jaka znalazła się na telefonach z serii Note 10 jest GalaxyPlay Link, usługa pozwalająca na streamowanie gier zainstalowanych na laptopie lub komputerze osobistym. Wraz z nową usługą Samsung zaprezentował także zupełnie nowe dedykowane akcesorium do mobilnego grania. Jest to oczywiście kontroler, w który wkładamy smartfon. Wyposażenie to standardowe przyciski dostępne w kontrolerach konsolowych.

Galaxy Note 10 to niestety nie są tylko superlatywy, bardzo niezrozumiałą decyzją jest połączenie przycisku włączania telefonu oraz przycisku funkcyjnego Bixby. na domiar złego całość została przeniesiona na lewą stronę urządzenia. Przez to w momencie gdy naturalnie chwytamy telefon prawą ręką musimy się nagimnastykować by jedynie wybudzić smartfon. Na prawej krawędzi, czyli pod kciukiem świeci pustka.

➡ Note 10 256 GB Czarny
➡ Note 10+ 256 GB Biały
➡ Note 10 256 GB Różowy
➡ Note 10+ Czarny 256 GB
➡ Note 10 256 GB Aurora Glow 
➡ Note 10+ 256 GB Aurora Glow
➡ Note 10+ 12GB / 512 GB

Na koniec oczywiście temat cen jakie zostały ustalone dla modeli Note 10 oraz Note 10 Plus. Mniejszy model w wersji 8GB pamieci ram oraz 256GB miejsca na nasze ma kosztować 4149 zł. W przypadku wariantu z Plusem do wyboru mamy wersję 12GB/256GB w cenie 4799 zł oraz 12GB/512GB za kwotę 5249 zł.

Galaxy Note10 będzie dostępny w kolorach Aura Glow, Aura Pink i Aura Black. Galaxy Note10+ będzie dostępny w kolorach Aura Glow, Aura White, i Aura Black. Oba smartfony będą dostępne w sprzedaży od 23 sierpnia.

Przedsprzedaż smartfonów rozpoczyna się 7 sierpnia i potrwa do 22 sierpnia. Konsumenci zainteresowani zakupem Galaxy Note10 w przedsprzedaży będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty Samsung Odkup i odsprzedać w rozliczeniu stary smartfon zyskując kod zwiększający jego wycenę o 400 zł. Aby skorzystać z oferty należy kupić smartfon Galaxy Note10 w przedsprzedaży, aktywować urządzenie przed 8 września 2019 roku i wygenerować kod w aplikacji Samsung Members, a następnie wycenić i odsprzedać stary smartfon za pośrednictwem strony wycena.samsung.pl.

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!