Do
góry

Galaxy Note 20 | Wszystko co o nim wiemy!

Samsung już od kilku lat ma dość stały kalendarz premier, na początku roku prezentowane są flagowce z serii Galaxy S, a w połowie roku urządzenia z serii Galaxy Note. Zeszłoroczna premiera wprowadziła wiele zmian do urządzeń Samsunga, jednocześnie prezentując nowy design, który został zaadaptowany do wszystkich nowo produkowanych smartfonów. Jak zatem będą się prezentować tegoroczne phablety Galaxy Note 20? 

Mimo, że do oficjalnej premiery jeszcze sporo czasu, bo ta zazwyczaj ma miejsce w połowie roku. Jednak w sieci pojawiają się już informacje dotyczące najnowszych urządzeń z serii Galaxy Note. Co do samego numerka nie można być jeszcze pewnym w 100% jednak najprawdopodobniej będzie to Note 20 dokładnie tak jak tegoroczne flagowce Galaxy S20. Warto w tym momencie wspomnieć o pewnych pogłoskach jakie  dochodziły do nas pod koniec zeszłego roku. 

Według nich Samsung Galaxy Note 10 miał być ostatnim klasycznym flagowym smartfonem ze wsparciem dla rysika. Każdy następny miał być bowiem składanym smartfonem zupełnie jak Galaxy Fold. Co ciekawe następca Galaxy Fold ma zadebiutować już w lipcu tego roku, być może zaraz obok serii Note. 

Design 

Galaxy Note 20 będzie kontynuować design zapoczątkowany przez poprzednika, a także serię S20, przynajmniej pod względem aparatów. Według przecieków jakimi podzielił się serwis Windows United nowa seria Note może zadebiutować w aż 3 rozmiarach oraz kilku wariantach pamięci oraz standardu sieci. Wielkość ekranu w nowych modelach może przekroczyć nawet 7 cali prześcigając tym samym S20 Ultra. 

Sam ekran ma być stworzony w technologii tzw. “Waterfall”, ten był obecny między innymi w modelu Mate 30 Pro, który od niedawna dostępny jest w regularnej sprzedaży na naszym rynku. Sam ekran pozwala na znaczące zagięcie na krawędziach, dzięki czemu całość zyskuje prawdziwie bezramkowy wygląd. Co jednak ciekawsze Samsung może podjąć inną strategię niż Huawei pod względem przycisków funkcyjnych. 

➡ Note 10 256 GB Czarny

➡ Note 10+ 256 GB Biały

➡ Ciekawe smartfony

Chiński gigant zrezygnował z fizycznych przycisków zmiany głośności, a przycisk zasilania został znacznie przesunięty w dół by móc zastosować taki ekran. Samsung rozważa dwie opcje, pierwsza wspomina o dopasowanych wycięciach w ekranie aby przyciski były łatwo dostępne. Druga natomiast mówi o całkowitej rezygnacji z fizycznych przycisków na rzecz tych wirtualnych. 

Specyfikacja

Seria Galaxy note, zawsze uchodziła za tę najbardziej premium, w której znaleźć się mogły jedynie najwydajniejsze urządzenia jakie wychodziły z fabryk Samsunga. Niestety ostatnio się to zmieniło przy okazji Note 10 Lite, jednak tegoroczne urządzenia z pewnością w piszą się w nurt urządzeń premium. Zmiany w specyfikacji choć nieznaczne na pierwszy rzut oka względem Galaxy S20 mogą przyczynić się do znacznego wzrostu wydajności czy pracy na baterii.

Mowa tutaj o najnowszych układach nad jakimi pracuje Samsung. Jak zapowiedziała firma pracują oni nad procesorami wykonanymi w procesie 6nm. Mają być ona znacznie lepiej dopasowane do wymagań sieci 5G, której obsługa już znalazła się w serii S20. Co ważne, takie układy mają być gotowe do końca pierwszego kwartału 2020 roku, co może sugerować, że pojawią się w serii Note. 

➡ Note 10 256 GB Czarny

➡ Note 10+ 256 GB Biały

➡ Ciekawe smartfony

Proces technologiczny 6nm to przede wszystkim znacznie lepsza wydajność, nie tylko pod względem obliczeń, ale także generowanego ciepła. Dzięki temu układy będą co najmniej tak samo wydajne grzejąc się przy tym znacznie mniej. Może to też spowodować stworzenie jeszcze cieńszego urządzenia, choć przy okazji takich stwierdzeń należy zachować pewną dozę ostrożności.

Co zaś jest właściwie pewne to ekran, a raczej jego specyfikacja. Galaxy S20 zadebiutowały z wyświetlaczami oferującymi odświeżanie na poziomie 120Hz. Według informacji jakie podał użytkownik Twittera @UniverseIce technologia ma zostać znacznie udoskonalona. Być może dostaniemy też wyświetlacz w pełnej rozdzielczości ze wsparciem 120Hz. 

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!