Galaxy Watch 4 – rendery sprzętu trafiły do sieci

W końcu zobaczyliśmy efekt współpracy Samsunga i Google. Galaxy Watch 4 prezentuje się nad wyraz elegancko!

Galaxy Watch 4, czyli owoc współpracy

Nikt się nie spodziewał, że kolosy na rynku technologicznym połączą siły. A tutaj proszę! Co prawda Samsung i Google od 2019 roku zacieśniają współpracę, ale w 2020 roku dały temu konkretny wyraz. I tak oto wynikiem nowej przyjaźni jest Galaxy Watch 4, który w końcu został ujawniony. A sprzęt naprawdę wygląda bardzo ładnie!

Smartwatch oferuje zgodność z MIL-STD 810G (sprzęt radzący sobie w każdych warunkach), GPS i ochrona Gorilla Glass DX+. Jednak to nie wszystko. Wodoodporność oznaczono na poziomie do 5 ATM, co oznacza, że przeżyje on przypadkowy prysznic, ale nie popływamy z nim w basenie lub w morzu. Galaxy Watch 4 trafi do sprzedaży w dwóch rozmiarach: 40 mm i 44 mm. 

Co z systemem operacyjnym?

Galaxy Watch 4 ma być napędzany nowym, zunifikowanym systemem Wear OS. Niestety nadal nie wiemy o nim zbyt wiele. Chociaż w renderach widoczne są niektóre tarcze zegarka, tak naprawdę nie pokazują one żadnego z podstawowych programów. Najpewniej Google zdradzi więcej szczegółów jeszcze w tym roku, ale nie mamy co do tego całkowitej pewności.

Nowością w sprzęcie będzie czujnik BIA, o którym marzyli fani sportu. Jego zadaniem będzie określenie składu ciała – w szczególności poziomu masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej. To ułatwi wielu sportowcom lepsze planowanie treningów oraz kontrolowanie swoich postępów.

A jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej nowinek ze świata technologii mobilnych, to dzisiaj czeka was bardzo ciekawe wydarzenie od Samsunga.

MWC 2021 – gdzie można obejrzeć?

W dniach od 28 czerwca do 1 lipca odbędzie się Mobile World Congress w Barcelonie. Z powodu obecnej sytuacji większości odbywa się ona zdalnie. W jej trakcie wiele firm technologicznych będzie prezentowało swoje najnowsze produkty oraz rozwiązania.  

Samsung będzie miał swoją własną prezentację o nazwie Galaxy Session. Jeśli chcielibyście ją obejrzeć na żywo, to możecie to zrobić na dwa sposoby: w Samsung Newsroom lub na Samsung YouTube. Rozpocznie się o godzinie 19:15 czasu środkowoeuropejskiego.

Jeśli więc macie wolny wieczór i chcecie dowiedzieć się więcej o nowościach od koreańskiego producenta… wiecie co robić.

Źródła: IndianExpress, GSMArena, SamMobile, 9to5Google

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!