Do
góry
Omeb_bez_kabli_technostrefa (2)

Gaming bez kabli OMEN prezentuje przyszłość grania!

Firma HP wprowadziła na rynek nowe akcesoria dla graczy OMEN, które wspierają technologię Warp Wireless, by zapewnić graczom prawdziwy Gaming bez kabli.

Nowe akcesoria wspierają wcześniej już wspomnianą technologię Warp Wireless. To jednak nie wszystko, ponieważ nie zabrakło integracji z OMEN Command Center. Takie połączenie zapewnia bezprzewodowy ekosystem, gwarantujący zupełnie nowe wrażenie w grach.

Gracze długo wahali się, czy przejść na akcesoria bezprzewodowe. Obawiali się o opóźnienia, czas pracy na zasilaniu  bateryjnym oraz ogólną jakość. A z drugiej strony zależało im na oszczędności miejsca, zwłaszcza w coraz  popularniejszych konfiguracjach do streamingu. HP nieustannie przeciera nowe szlaki, rozwijając swój ekosystem OMEN, aby wzbogacać wrażenia graczy, oferując im  bezprzewodową swobodę w parze z bezkompromisową wydajnością, jaką cechują się produkty przewodowe.

Judy Johnson, Dyrektor ds. Gier i E-sportu w HP Inc.
OMEN bez kabli

Nowy poziom bezprzewodowej rozrywki 

W czasach COVID-19 ludzie spędzają więcej czasu w domu i poszukują nowych rozrywek oraz sposobów na  odzyskanie równowagi, co sprzyja graniu. Użytkownicy PC na graniu spędzają średnio cztery dodatkowe godziny tygodniowo. Powoduje to, że obecni gracze szukają nowych, zaawansowanych akcesoriów, które nie zajmują dużo miejsca, a pozwalają tym samym grać przez cały dzień bez najdrobniejszych opóźnień. Porządkowanie kabli jest  poważnym problemem dla większości graczy. A jak pokazują badania preferują oni raczej schludne i puste biurka.  

Firma HP odpowiadając na te potrzeby zaprojektowała nową linię akcesoriów bezprzewodowych wyposażonych w technologię Warp Wireless. W skład tego ekosystemu wchodzą słuchawki OMEN Frequency, mysz bezprzewodowa OMEN Vector oraz bezprzewodowa klawiatura TLK OMEN. Wszystko po to, aby zapewnić doskonały dźwięk, precyzję technologii kablowej bez kabli i długi czas użytkowania. Technologia Warp Wireless z łącznością w paśmie 2,4 GHz gwarantuje graczom stabilność i bezpieczeństwo, a to wszystko w ekosystemie OMEN. 

OMEN Frequency

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy OMEN Frequency oferuje dźwięk bez opóźnień. Dzięki temu gracz zawsze precyzyjnie namierzy przeciwnika podczas kluczowego momentu. Technologia bezprzewodowa szybko zyskuje na popularności. Obecnie gracze korzystający z zestawów słuchawkowych spędzają 40 proc. czasu używając połączenia bezprzewodowego, 33 proc. czasu używając połączenia 3,5 mm oraz 24 proc. czasu używając połączenia USB. 

W słuchawkach OMEN Frequency użytkownik może doświadczyć nieskazitelnego brzmienia i potężnego dźwięku przestrzennego 7.1. Technologia C-Media Xear w parze z regulacją korekcji oraz oświetlenia w OMEN Command Center pozwala stworzyć bogaty i spersonalizowany system. Dzięki baterii wytrzymującej nawet na 30 godzin pracy, ładowaniu przez USB-C oraz mikrofonowi tłumiącemu szum otoczenia będzie to idealna propozycja. Nawet dla tych najbardziej wymagających graczy.   

OMEN Frequency współpracuje z niemal wszystkimi znanymi platformami dla graczy. Firma zapewnia zgodność z PC, Mac, iOS, Chrome, PC, PS4™, PS4™ Pro, Xbox One™, Xbox One™ X oraz Nintendo Switch dzięki opcjonalnemu połączeniu przewodowemu wyłącznie do transmisji dźwięku.

OMEN Vector

Mysz bezprzewodowa OMEN Vector debiutuje, jako najszybsza mysz dla graczy ładowana przez USB-C. Również w przypadku tych kontrolerów niemal połowa graczy preferuje opcję bezprzewodową. OMEN Vector zapewnia nawet 10 godzin pracy na zasilaniu bateryjnym po zaledwie pięciu minutach ładowania. Pełne ładowanie trwa 90 minut i umożliwia nawet 180 godzin użytkowania, co pozwala błyskawicznie przystąpić do gry.

Mysz oferuje oczywiście pełną integrację z OMEN Command Center. Tam też można ustawić czułość, przypisać funkcje przycisków oraz skonfigurować  oświetlenie. Model OMEN Vector wyposażono w sensor Pixart PAW3335 o rozdzielczości 16000 DPI oraz  przełączniki mechaniczne Omron o żywotności 50 milionów kliknięć.

OMEN Vector ma ergonomiczny kształt, gumowe wzmocnienie uchwytu oraz nieplączący się, pleciony kabel. Ten może służyć zarówno do ładowania jak i użytkowania samej myszki w trybie tradycyjnym. Co więcej, na spodzie znalazło się miejsce na odbiornik USB, by nie zgubić go podczas podróży. Wszystko to sprawia, że OMEN Vector pozwoli Wam uwolnić się od kabli w trakcie grania.

TKL OMEN Spacer

Niezwykle kompaktowa bezprzewodowa klawiatura TKL OMEN Spacer to kolejna nowość w portfolio. Jej konstrukcja, pozwala przyjąć bardziej ergonomiczną postawę, a tym samym zwalnia sporo miejsca na biurku. Z badań wynika, że aż 60% graczy raczej nie kupi albo niemal na pewno nie kupi bezprzewodowej klawiatury w przyszłości. Klawiatura OMEN Spacer,  zaprojektowana specjalnie z myślą o tej zmianie przyzwyczajeń. Działa w dwóch trybach i pozwala grać przewodowo lub bezprzewodowo.

Bateria pozwala nawet na 75 godzin gry, a pięć minut ładowania przez USB-C wystarcza na sześć godzin pracy bez podświetlenia. Przy takim czasie pracy na baterii przejście na gaming bez kabli nie powinien stanowić problemu. Wszystkie funkcje można monitorować i kontrolować z poziomu OMEN Command Center. Bezprzewodowa swoboda idzie w parze z komfortem i precyzją dzięki cichym przełącznikom MX Cherry Brown. Te konkretne switche charakteryzują się długim skokiem z dobrze wyczuwalnym momentem aktywacji.

Dodatkowo klawiatura może się poszczycić takimi funkcjami jak pełen anti-ghosting i N key roll-over oraz magnetycznej. Mówiąc o ergonomii nie zapomniano o odpowiedniej podpórce na nadgarstki, która przydaje się podczas długich sesji. Na koniec bardzo ciekawy dodatek w postaci chipu szyfrującego bezpośrednio w klawiaturze. Wykorzystuje on 128-bitowe szyfrowanie AES Standard i uniemożliwia cyberprzestępcom przechwytywanie naciśnięć klawiszy.

Gamingowy ekosystem z najwyższej półki 

Nowy zestaw słuchawkowy OMEN Blast zapewnia rewelacyjny dźwięk przestrzenny 7.1 dzięki głośnikom o  średnicy 53 mm. Amortyzowany pałąk i duże nauszniki ze sztucznej skóry zapewniają duży komfort. Z kolei wysuwany mikrofon z pasywną redukcją szumów gwarantuje, że członkowie drużyny będą dobrze słyszeć Wasz głos w ogniu walki. Dodatkowo, złącze 3,5 mm zapewnia kompatybilność z konsolami do gier. A obsługa OMEN Command Center umożliwia tworzenie i zapisywanie profili korekcji dźwięku.

Monitory dla graczy HP X24i i HP X24ih to najnowsze monitory gamingowe klasy podstawowej, wyposażone  w panele IPS, które zapewniają bardzo szeroki kąt widzenia i żywe barwy, przy czym model X24ih ma  również podstawę z regulacją wysokości. Precyzję użytkowania zapewnia częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz z czasem reakcji rzędu 1 ms. A tego dopełnia technologia AMD FreeSync Premium, która zapewnia wyjątkowo płynną rozgrywkę, dającą przewagę nad konkurentami. 

Ceny i dostępność

  • Zestaw słuchawkowy OMEN Frequency ma być dostępny od października w cenie od 899 PLN
  • Mysz bezprzewodowa OMEN Vector jest dostępna od sierpnia w cenie od 249 PLN
  • Bezprzewodowa klawiatura TLK OMEN Spacer ma być dostępna od listopada w cenie od 899 PLN
  • Zestaw słuchawkowy OMEN Blast jest dostępny od października w cenie od 449 PLN
  • Monitor dla graczy HP X24ih ma być dostępny od listopada w cenie od 849 PLN

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!