Facebook awaria

Spokojnie, to nie tylko u Was – Facebook padł ofiarą awarii! Messenger i Instagram zresztą też

Nadszedł koniec świata? Nie, to tylko globalna awaria popularnych serwisów, takich jak Facebook, Messenger, czy Instagram. Użytkownicy zgłaszają problemy z dostępnością, ale na tę chwilę pozostaje nam czekać.

Awatar Kamil Malczyk

Facebook, Messenger i Instagram padły ofiarą globalnej awarii, przez którą użytkownicy nie mogą korzystać ze swoich kont.

Choć problem związany z działaniem serwisów należących do Mety trwa dopiero kilkadziesiąt minut, niektórzy użytkownicy (podobnie jak przy okazji poprzednich awarii) już nie mogą wytrzymać bez ulubionych portali.

Problemy z działaniem serwisów

Kilkadziesiąt minut temu w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze informacje od użytkowników, którzy skarżyli się na problemy związane z dostępem do swoich kont w mediach społecznościowych. Przede wszystkim zaczęto wspominać o takich serwisach jak Facebook, Messenger, czy Instagram.

Facebook - awaria

Podczas przeglądania sieci przy użyciu wspomnianych aplikacji, użytkownicy z całego świata nagle zaczęli napotykać się z kolejnymi problemami, aż do momentu całkowitego wylogowania z konta. Jakby tego było mało, ponowne próby zalogowania kończyły się komunikatem o… wpisywaniu błędnego hasła.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Facebook i awaria – co gdyby kolejna trwała miesiąc?

No właśnie, co gdyby Facebook zaliczył awarię i przestał działać nie na kilka godzin, a na kilka tygodni? Taki scenariusz może się wydać nieprawdopodobny, jednak jak ostatnio mogliśmy się przekonać, w pełni możliwy.  

Czytaj artykuł

Facebook, Messenger i Instagram nie działają, czyli globalna awaria Mety

Niedługo później zaczęto powielać pierwsze potwierdzone informacje o tym, co było przyczyną problemów podczas korzystania ze wcześniej wymienionych aplikacji. Jak się okazało, po raz kolejny jesteśmy świadkami globalnej awarii Mety, a co za tym idzie – również należących do tego giganta serwisów.

źródło: Downdetector

W tym momencie użytkownicy nie mogą korzystać z Facebooka, Messengera, ani Instagrama i na ten moment nie wiadomo, kiedy wszystko wróci do normalności. Nie warto jednak panikować, bowiem prędzej czy później wszystko będzie ponownie działało, a więc na ten moment pozostaje nam tylko czekać.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Instagram i Facebook bez reklam? To możliwe, ale cena powala!

Meta jak zapowiedziała, tak zrobiła. Od dziś mieszkańcy Europy mogą cieszyć się Instagramem i Facebookiem bez oglądania reklam. Jednak niezbędny jest zakup subskrypcji. Czy firma faktycznie takim posunięcie rozwiązała swój problem?

Czytaj artykuł

Flashbacki z października 2021 roku

W obecnych czasach, gdzie Internet odgrywa bardzo ważną rolę dla miliardów ludzi na całym świecie, tego typu awarie odbijają się głośnym echem. Niektórzy nie są z tego powodu w stanie pracować, inni nie mogą komfortowo kontaktować się ze swoją rodziną i znajomymi, a jeszcze inni… po prostu się nudzą.

źródło: Downdetector

W październiku 2021 roku byliśmy świadkami podobnej sytuacji, gdzie popularne serwisy społecznościowe od Mety nie działały przez nawet kilka godzin. W związku z tym część ludzi niemal zapomniała, jak żyć bez dostępu do sieci i otaczających nas technologii i nie do końca wiedzieli oni, jak sobie poradzić.

Facebook - globalna awaria w październiku 2021 roku trwała 6 godzin
Awaria Mety w październiku 2021 roku (źródło: Wikipedia)

Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa awaria aplikacji Mety. Czy za chwilę odzyskamy dostęp do swoich kont, czy podobnie jak w październiku 2021 roku rozwiązywanie problemu potrwa nawet kilka godzin? A co, gdyby najpopularniejsze portale nie działały przez… kilka dni, czy nawet tygodni?

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.