Gmail sprząta, Google usuwa konta! Zostało mało czasu

Gmail sprząta, Google usuwa konta! Zostało mało czasu

Za niecałe 2 tygodnie rozpocznie się grudzień, a wraz z nim Google wykona gwałtowne posunięcie. Mowa oczywiście o wielkiej czystce jaką jest usuwanie nieaktywnywch kont Gmail. Lepiej zajrzyjcie tam, aby nie stracić ważnych zdjęć.

Zbliża się 1 grudnia 2023 roku, a wraz z nim wielkie usuwanie kont Google przez giganta.

Usunięte zostaną konta, na które nikt nie zaglądał i nie wykonywał aktywności przez całe 2 lata.

Jest sposób, abyście nie utracili maili, czy zdjęć z ważnymi dla Was wspomnieniami.

Reklama

Koniec jest bliski?

Google informuje użytkowników w formie powiadomień na główny, jaki zastępczy adres e-mail, że niebawem nadejdzie dzień czystki i usuwania kont, czyli 1 grudnia 2023 roku. Jeśli więc nie logowaliście się na swoją pocztę z domeną gmail.com, to warto to zrobić. W innym wypadku możecie stracić swoje zdjęcia i nie tylko.

Każde konto, które z różnych przyczyn było nieaktywne w przeciągu dwóch lat, zostanie usunięte. Warto pamiętać, że wystarczy jedynie prowadzić aktywności, jak przeglądanie, usuwanie e-maili, wysyłanie ich, gdy mówimy o aplikacji Gmail.

Ale pamiętajcie, że konto Google jest połączone również z innymi aplikacjami jak Dysk Google, YouTube, ale również zaliczają się do nich Google Sklep Play i wyszukiwarka Google. Także działania również w ich zakresie uchronią Was od wielkiej czystki.

Wyjątkiem są Zdjęcia Google, do tej aplikacji musicie osobno zaglądać raz na 2 lata, aby Wasze zdjęcia nie zostały usunięte.

Zachować to co istotne

źródło grafiki Blog Google Polska

Raczej większość użytkowników wykonuje choć jedną tą czynność regularnie. Więc ta informacja jest bardziej skierowana do osób, które stworzyły konto dla swoich pociech z myślą o wysyłaniu na pocztę zdjęć z ich najważniejszymi momentami w życiu lub zwykłych wiadomości, aby później takie konto im finalnie przekazać. Jest również opcja, że konto powstało z myślą o zwyczajnym zapisywaniu na nim fotografii w Zdjęciach Google.

Często są też sytuacje, gdy członka rodziny nie ma już z bliskimi i ktoś zajmuje się zarządzaniem kontem osoby zmarłej. Właśnie do takich osób szczególnie kierowana jest informacja o zbliżającym się usuwaniu kont. Warto więc zalogować się na konto i zapisać lub wykonać kopię zapasową tego co najważniejsze, czyli na przykład zdjęcia ze wspomnieniami czy sama historia konta.

Reklama

W trosce o bezpieczeństwo i pieniądze

Google ma dobry powód, aby zamknąć nieaktywne konta. Te mogą być chronione hasłami czy metodami bezpieczeństwa, które są przestarzałe i tym samym bardziej podatne na włamania i przejmowanie kont czy phishing, który może zagrażać osobom z aktywnymi kontami. Także na pewno jednym z powód jest wzmocnienie bezpieczeństwa użytkowników.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Google uśmierca hasła. Teraz zalogujesz się za pomocą klucza

“Początek końca” haseł właśnie się rozpoczyna. Google od maja wspierał logowanie kluczem kryptograficznym. Technologia bezhasłowa zostaje oficjalnie wprowadzana na szeroką skalę i to jako domyślny sposób.

Czytaj artykuł

Natomiast nie ukrywajmy, masowe zamknięcie zwolni ogromną liczbę miejsca na serwerze, w ten sposób część zasobów zostanie zwrócona i nie trzeba będzie ponosić kolejnych kosztów na zwiększenie miejsca dla obecnych i nowych użytkowników.

Źródło: blog Google, Google

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!