Gogle VR Meta Quest 3 już na horyzoncie! Konkurencja dla Apple?

Gogle VR od Mety są bezapelacyjnie najpopularniejsze na rynku. Firma postanowiła oświadczyć światu nadejście 3. generacji Questa. Ten ma zagwarantować lepszą wydajność i możliwość korzystania z mieszanej rzeczywistości.

Meta wczoraj zapowiedziała premierę Gogli VR Meta Quest 3 jeszcze tej jesieni.

Już za kilka dni ma mieć miejsce WWDC 2023 od Apple, gdzie mają pojawić się gogle AR/VR giganta z Cupertino.

Quest 3 ma być wydajniejszy, smuklejszy i lżejszy od Questa 2, a to wszystko z odświeżaniem 120 Hz.

Meta postanowiła zaraz przed wydarzeniem WWDC 2023, a dokładniej wczoraj, ogłosić nadejście nowej, 3. generacji gogli VR Meta Quest 3. Czyżby Mark Zuckerberg chciał utrzeć nosa Apple? Wiemy, że premiera jest zaplanowana na jesień tego roku. Co przyniesie najnowsza wersja?

Z pewnością możecie się spodziewać zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości, jak i trybu mieszanego. Dzięki wbudowanym kamerom na froncie możecie bez ściągania gogli zobaczyć co się dzieje wokół Was i to w kolorze! Możliwe ma być bardziej naturalne granie w konkretnym otoczeniu, jak chociażby przygotowywanie posiłków na czas w grze na Waszym własnym stole kuchennym.

Co jest w środku? Procesor wbudowany wewnątrz to Snapdragon, który ma pozwolić na dwukrotnie wyższą wydajność względem Questa 2. Zwiększy się również rozdzielczość „na oko” – 2064 x 2208 pixeli, co przełoży się na ostrość wyświetlanego obrazu. Co prawda będą to nadal panele LCD, jednak tym razem z odświeżaniem 120 Hz.

Co ciekawe, nie przełoży się to na wyższą wagę, a wręcz przeciwnie. Meta Quest 3, będzie aż 40% cieńszy i zauważalnie lżejszy od poprzednika. To oznacza bezpośrednio większy komfort podczas wielu godzin zabawy.

Kontrolery też zostały zmodyfikowane z myślą o wygodzie użytkowania. Znikną czujniki, ukryte w obręczach, jak i one same, co ma nadać bardziej naturalnych wrażeń z ruchu.

źródło grafiki YouTube

Z kolei wykorzystane zostanie sprzężenie zwrotne “TruTouch”. Oczywiście nie zabraknie obsługi samymi gestami dłoni “Direct Touch”. Od teraz, w nadchodzącej wersji urządzenia, tryb bezprzewodowy ma być jeszcze lepszy, tak twierdzi Meta.

Nie musicie się martwić, że Wasze gry z Questa 2 przepadną. One również będą obsługiwane na Queście 3. Na liście będzie około 500 aktualnych tytułów, aplikacji czy doświadczeń. Możliwe, że więcej informacji otrzymacie podczas konferencji Meta Connect, która odbędzie się 27 września.

Gogle VR Meta Quest 3 na całym świecie będą mieć premierę jesienią, w tym samym czasie. Nie ma więc obaw, że będziecie musieli oczekiwać dłużej, niż użytkownicy z innych krajów. Rzekomo wersja z 128 GB pamięci ma kosztować 499,99 USD, czyli około 2 123 PLN.

A czy Wy już czekacie na premierę najnowszych gogli VR Meta Quest 3? A może wstrzymacie się do wrześniowej konferencji Meta Connect?

Źródło: Meta
Źródło miniaturki: YouTube

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!