Do
góry
mate30pro-1

Google chce znów współpracować z Huawei’em!

Sprawa konfliktu handlowego pomiędzy USA i Chinami trwa już dobrych kilka miesięcy. W tym czasie Huawei, bo to ta firma jest w zasadzie głównym bohaterem tej historii już otrzymała kilka pozwoleń na handel jak i wciąż przedłużany jest okres całkowitego odcięcia się od usług Google. 

Huawei już wielokrotnie zabierał głos w tej sprawie prosząc o przedstawienie dowodów przeciwko nim, w których rząd USA jasno oskarżył by ich o szpiegostwo na rzecz Chin. Jednocześnie z wypowiedzi pracowników i przedstawicieli Huawei można było wywnioskować, że Chiński gigant nie ma już zamiaru ponownie dogadywać się z Google. Pod koniec zeszłego roku pojawiły się pierwsze głosy, że Huawei nie wznowi współpracy z Google, nawet w momencie kiedy ta będzie znów możliwa bez dodatkowych warunków ze strony USA. 

Jak na razie Departament Handlu Stanów Zjednoczonych ponownie przedłużył okres w jakim Huawei może prowadzić współpracę biznesowe na terenie USA do 1 kwietnia tego roku. Jest to już kolejne takie pozwolenie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. To zdaje się być bardzo nie w smak gigantowi z Mountain View. Google w ostatnim czasie zgłosiło się bezpośrednio do rządu USA o zezwolenie na wznowienie współpracy z Huawei’em. 

➡ Huawei Mate 30 Pro

➡ Huawei Mate 20 Pro

➡ Huawei P30 Pro

Wiceprezes Androida i sklepu Google Play, Seemer Samat, poinformował w ostatnim wywiadzie dla DPA, że Google zwróciło się do rządu Stanów Zjednoczonych z prośbą o ponowną możliwość kontaktów biznesowych z Huawei. Niestety na tym ciekawe informacje się skończyły, bowiem Samat nie poinformował kiedy spodziewa się otrzymać odpowiedzi w tej konkretnej sprawie. Jak na razie pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń. 

Obecnie Huawei cały czas wspiera wszystkie smartfony z preinstalowanymi GMS tak długo jak to tylko jest możliwe. Jednocześnie na przykład Microsoft już otrzymał pozwolenie na współpracę z Chińskim gigantem i tym samym tegoroczne MateBook’i mogły zadebiutować na rynku z preinstalowanym systemem Windows 10. O ile Google Mobile Services w Chinach nie mają racji bytu z uwagi na panujący tam ustrój i prawo o tyle reszta  świata właściwie nie wyobraża sobie bez nich życia. 

O ile w większości przypadków autorskie rozwiązanie Huawei, czyli Huawei Mobile Services daje ogromne możliwości, o tyle w przypadku aplikacji bankowych czy płatności zbliżeniowych pojawia się problem. Google Pay stał się dla wielu osób podstawowym systemem płatniczym. 

➡ Huawei Mate 30 Pro

➡ Huawei Mate 20 Pro

➡ Huawei P30 Pro

Jedną z większych ciekawostek jest zachowanie Google jeszcze na kilka dni wcześniej. Bowiem w oficjalnej wiadomości ostrzegali oni przed instalacją usług Google na urządzeniach Huawei. Mowa była oczywiście o aplikacjach, które mogą pochodzić z nieoficjalnych źródeł oraz o zagrożeniach jakie może to ze sobą nieść. Nie jest jednak jasne, czy takie działania giganta są swoistym przygotowaniem do faktycznego umożliwienia oficjalnej instalacji usług czy też nie. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!