Google niczym Apple będzie wspierać telefony latami

Google nie jest tak rozchwytywaną marką wśród smartfonów jak Samsung czy Apple. Co może zmienić sytuację? Dłuższe okres wsparcia i aktualizacji względem konkurencji. Wielcy fani Pixeli będą zachwyceni.

Samsung, Apple i Google walczą o każdego klienta, wprowadzając ulepszenia w swoich urządzeniach.

Google postanowił zwiększyć czas wsparcia dla smartfonów, tym samym zmienił miejsce na podium.

Apple dalej niedoścignięte z 5 aktualizacjami systemu i 8 latami zabezpieczeń na czele.

Google wyprzedza Samsunga

Odwieczna walka gigantów na rynku smartfonów trwa. Samsung, Apple i Google próbują zyskać jak najwięcej klientów. Zdjęcia wykonywane przy pomocy Pixeli robią duże wrażenie, ale często podzespoły, w tym aparaty, funkcje i cena to nie wszystko. Dla klienta liczy się również inna ważna kwestia – wsparcie dla urządzenia.

Pixel 6 oferuje 3 lata aktualizacji systemowych i 5 lat aktualizacji zabezpieczeń. Te wartości nie imponują przy Samsungu oferującym 4 lata aktualizacji dla flagowców i tabletów od zeszłego roku.

Wraz z nadejściem premiery Pixela 8 i 8 Pro nastąpi obrót spraw i tym samym Google prześcignie Samsunga. Nadchodzące smartfony od pierwszej marki mają oferować już aż 5 aktualizacji systemu od dnia premiery. Zatem Samsung zostanie w tyle.

Pixel 8 Pro | źródło grafiki OnLeaks i Smartprix

Apple (nie)pokonane?

Firma z Cupertino jest na podobnej pozycji w tej kwestii, oferując 5 aktualizacji systemowych (6 dla iPhone’a 6). Jednak oferuje już aż 8 lat aktualizacji zabezpieczeń. Zatem będzie jeszcze trochę brakować gigantowi z Mountain View do tego poziomu, ale kto wie co będzie w przyszłości.

Warto jednak podkreślić, że Google oferuje aktualizacje aplikacji przez swój sklep Google Play, zatem nie zostaniecie bez dostępu do najnowszych funkcji.

Na ten moment nastąpiła lekka zmiana miejsc, ale trzeba pamiętać, że żaden z tych trzech gigantów nie podda się tak łatwo. W końcu każdy chce być najlepszy na rynku smartfonów.

Źródło: 9to5Google

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!