Do
góry
pixel

Google Pixel 3 XL Kupiony jeszcze przed premierą!

Google zaplanowało oficjalną prezentację swojego najnowszego smartfona na 9 października, jednak o najnowszych urządzeniach z serii Pixel wiadomo już bardzo dużo, głównie dzięki plotkom, które jak szalone rozprzestrzeniają się po sieci. Blisko do temu świat obiegła jednak informacja, że najnowszego Pixel'a można już kupić. Oczywiście sprawa nie dotyczy Europy, najnowsze flagowce od Google dostępne są u naszych wschodnich przyjaciół.

Opakowanie

Dziennikarze z portalu engadget.com zakupili najnowszego flagowce, którego zidentyfikowano dopiero po numerze IMEI jako Google Pixel 3 XL, natomiast jego nazwa kodowa to “G013C”. Udało im się zakupić nie tylko telefon, ale całe pudełko z oficjalnej dystrybucji z pełnym wyposażeniem.

dsc06307-1.jpg
Źródło: engadget.com

W skład opakowania Pixel’a 3 wchodzi oczywiście sam smartfon, słuchawki ze złączem USB-C , które swoim designem przywodzi na myśl Google Pixel Buds. Ponadto w opakowaniu znajduje się przejściówka z USB-C na Jack 3.5mm, przejściówka OTG, kabel do ładowania zakończony z obu stron końcówką USB-C oraz ładowarka o mocy 18W.

Pixel 2 64 GB Cena: https://technostrefa.com/pixel_2_64
Pixel 2 XL 128 GB Cena: https://technostrefa.com/pixel_2_xl_128

Podzespoły

Co do samego telefonu tutaj nie ma wielu zaskoczeń, gdyż plotki po sieci krążą już od dłuższego czasu. O ile na samym pudełku nie znajdziemy wiele jeżeli chodzi specyfikację to bez problemu ustalono ją dzięki odpowiednim aplikacjom. Najnowsza odsłona telefonów Pixel w wersji XL wyposażona została w 6.3 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2960 x 1440, 128GB pamięci wbudowanej. Procesor to najnowsza jednostka ze stajni Qualcomm, a mianowicie Snapdragon 845, wspierany jest przez zaledwie 4GB pamięci RAM. Największe wątpliwości budzą ekran oraz ilość pamięci operacyjnej.

dsc06344-1.jpg
Źródło: engadget.com

Bateria zastosowana w najnowszym Pixelu ma pojemność 3430 mAh. W przypadku ekranu nie mamy dokładnych informacji co do zastosowanej matrycy, dziennikarze z engadget.com donoszą iż może tto być pewien rodzaj matrycy OLED, lub P-OLED jak miało to miejsce w przypadku poprzedniej generacji smartfonów z serii Pixel. Najwięcej szumu pojawiło się jednak w odniesieniu do pamięci operacyjnej, o ile w smartfonach z średniej, niskiej półki taka ilość jest w pełni zadowalająca, o tyle obecnie flagowce wyposażone są nawet w 10GB, czyli dokładnie 2.5 raza więcej. W tym miejscu można mieć nadzieję iż Android 9.0 (Pie) zdziała cuda i pamięć RAM okaże się w pełni wystarczająca nawet jak na flagowce.

Pixel 2 64 GB Cena: https://technostrefa.com/pixel_2_64
Pixel 2 XL 128 GB Cena: https://technostrefa.com/pixel_2_xl_128

Aparat

Nie mogła zabraknąć też kilku słów o zastosowanym aparacie, z przodu znajdziemy dwie kamery, obie o rozdzielczości 8Mpix Jedna z nich to standardowy obiektyw, druga zaś szerokokątny. Z tyłu zaś znajdziemy tylko jedną matrycę o rozdzielczości 12.2Mpix. W tym miejscu należy wspomnieć o rankingu DxOMark, który wyciekł na koniec września. Poza smartfonami już zapowiedziany lub zaprezentowanymi, znalazł się także Pixel 3 XL. Według owego raportu Aparat w Pixelu znajduje się na trzecim miejscu na podium. A ustępuje miejsca jedynie modelom że stajni Huawei, a mianowicie Mate 20 Pro oraz P20 Pro. Należy pamiętać iż konstrukcje te są nie tylko wieloobiektywowe, ale także o znacznie wyższej rozdzielczości samych matryc.

dsc06339-1.jpg
Źródło: engadget.com

Pokazuje to, że Google w Pixelu 3 musiał zastosować bardzo dobrej jakości matrycę z doskonałym wręcz wsparciem programowym w celu osiągnięcia tak dobrych wyników. Dodatkowo w aparat zaimplementowano funkcjonalność Google Lens, znanej między innymi z najnowszych urządzeń od LG z dopiskiem ThinkQ.

Premiera?

Na potwierdzenie wszystkich informacji musimy poczekać do oficjalnej zapowiedzi zaplanowanej na 9 października.

Pixel 2 64 GB Cena: https://technostrefa.com/pixel_2_64
Pixel 2 XL 128 GB Cena: https://technostrefa.com/pixel_2_xl_128

Źródła:

  1. engadget
  2. KomputerŚwiat
  3. The Verge
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!