miniaturka z logiem Google

Google ukryje przed Tobą „niebezpieczne zdjęcia”

Gigant stawia krok w kierunku bezpieczeństwa w sieci. A konkretniej chodzi o osoby niepełnoletnie i treści na jakie mogą się natknąć podczas wyszukiwania. Google zamaże treści nieodpowiednie dla osób poniżej 18 roku życia.

Bezpieczeństwo w sieci jest stale poruszanym tematem. Zapobieganie nadużyciom i ochrona przed niebezpieczeństwem jest kluczowa dla komfortu użytkowników.

Szczególnie osoby nieletnie i wrażliwi odbiorcy mogą być narażeni na drastyczną lub erotyczne treści, a w szczególności grafikę. W związku z wczorajszym Dniem Bezpiecznego Internetu Google postanowił, że wprowadzi automatyczne zamazywanie treści nieodpowiednich dla osób poniżej 18 roku życia.

Będzie ono aktywne nawet, gdy funkcja SafeSearch jest wyłączona. Zamazywanie treści wejdzie w życie i stanie się ono później częścią funkcji SafeSearch. Blurowanie będzie można łatwo wyłączyć, nawet jeśli nie jesteście zalogowani na konto Google.

Jednak do wyłączenia samego SafeSearcha i filtrowania treści wulgarnych musicie już być zalogowani i mieć powyżej 18 lat. W innym wypadku będzie on domyślnie włączony i będzie ukrywał niechciane treści.

Opcja zamazania nie jest jeszcze aktywna, dziś ogłoszono pomysł wdrożenia funkcji. Możecie się spodziewać, że wejdzie w życie w ciągu najbliższych miesięcy. Czy myślicie, że nowa opcja dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo osób nieletnich?

Źródło: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!