Google wprowadza aktualizację na Android TV!

Google wprowadza aktualizację na Android TV!

Google zaczyna wprowadzać aktualizację na Android TV. Nastąpi zmiana wizualna ekranu głównego, ale nie będzie to raczej kopia Google TV, a zbliżona wersja.

Google TV zaprezentowane w momencie premiery nowego Chromecasta nie było przypadkowe. Ma działać z nowym wynalazkiem, jak i obsługiwać klasyczne istniejące już aplikacje. Google zdecydowało się jednak nie aktualizować Android TV do nowej wersji. Całość ma działać jedynie na zasadzie ładnej nakładki, która będzie imitować Google TV. Taki ruch ma pozwolić na ujednolicenie starego systemu z nowym, co pozwoli też na łatwiejsze dodawanie nowych funkcji. 

Reklama

Wiele podobieństw, ale nie tylko

Google Android TV
Android TV

Nowy system, a w zasadzie nakładka przynosi wiele zmian w designie całego interfejsu. Nieco już przestarzałe menu znane z Android TV uległo całkowitemu przeprojektowaniu i teraz jest nie tylko ładne, ale i przejrzyste. Znacznie łatwiej się w nim poruszać nawet osobom, które wcześniej nie miały styczności z telewizorami smart. 

Karta „Discover” pozwoli Wam na znalezienie czegoś nowego. Co ważne będą tam pojawiać się treści ze wszystkich aplikacji, które macie zainstalowane. Nie było jej dotychczas w tym systemie. Działa to na podobnej zasadzie, co „For You” w Google TV, między innymi macie podział na rozróżnione treści takie jak: seriale, filmy czy materiały na żywo. 

A skoro mowa o aplikacjach, miejsce na nie znajdzie się zaraz obok. Ma to zapewnić Wam jeszcze łatwiejszy dostęp do tego, co niezbędne. Poniżej będą się pokazywać tytułu proponowane z różnych platform streamingowych. Dokładnie tak, jak ma to miejsce na Netflixie czy Amazon Prime Video.

Google Android TV
Android TV

Zaraz pod tym, na drugiej połowie ekranu znalazła się zakładka „Favorite Apps”. To właśnie tam znajdą się Wasze ulubione aplikacje, wszystkie w jednym miejscu. Taki zabieg pozwoli mieć je na wyciągnięcie ręki i pojedyncze kliknięcie pilota. Jeśli spojrzycie jeszcze niżej i klikniecie „Odtwórz następny”, puścicie kolejny odcinek z oglądanych dotychczas materiałów. Nie trzeba szukać w innych listach, macie to również na ekranie głównym.

Reklama

Czego zabrakło?

To co trzeba powiedzieć wprost to, że nowy Android TV nie jest pełnoprawnym Google TV. Różnic względem tych dwóch systemów jest całkiem sporo już na pierwszy rzut oka. Kolejne najpewniej będzie można wyłapać już po oficjalnej aktualizacji.

Google Android TV
Google TV

Do aktualizacji Android TV nie trafiła między innymi funkcja „Watch list”, która jest bardzo popularna w Google TV. Co ciekawe nie występuje ona w żadnym innym systemie. Gdzie aktualizacja zostanie wypuszczona na początku? W pierwszej turze ta trafi do Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Niemiec i Francji. Pozostałe kraje będą musiały poczekać na swoją kolej w odstępach kilku tygodni.

Te dwie podobne, jednak wciąż odrębne pod pewnymi względami platformy nie staną się jedną, przynajmniej w najbliższym czasie. Android TV wciąż pozostanie obecny na starszych telewizorach czy TV Boxach. To może wynikać między innymi z ograniczeń podzespołów, jakie obecne są w tych sprzętach. Z kolei nowe urządzenia mają od początku wspierać system Google TV, który niejako zastąpił wysłużonego już Androida. 

Żródło: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!