Kategorie
Home News Smartfony

Google wspiera rozkładane smartfony!

Podczas wczorajszej konferencji Samsung Developer Conference odbywającej się w San Francisco w Stanach Zjednoczonych światło dzienne ujrzał prototyp Samsung’a Galaxy X. Jako, że była to konferencja głównie skierowana dla deweloperów od deweloperów Samsung pochwalił się ogromną współpracą z Google w celu dostarczenia najlepiej zoptymalizowanego oprogramowania dla najnowszych urządzeń.

R E K L A M A

W tym stwierdzeniu nie ma miejsca na marketing, a jest ku temu dość poważny powód. W przypadku gdyby Google nie zdecydowało się na wsparcie dla składanych ekranów w nadchodzących telefonach, rynek zostałby zalany nakładkami tworzonymi przez producentów.

Director of product management Sagar Kamdar powiedział, że “Google is working closely with our OEM partners to ensure we have a common API surface for developers.”

 

android_support_for_Foldables.10.gif

Sprowadza się to do wywołania ogromnego chaosu na rynku oraz wielu niezadowolonych użytkowników. Bardzo podobna sytuacja była już omawiana w przypadku afery związanej z sankcjami nałożonymi na Alphabet przez Komisję Europejską. Dotyczyły one “monopolistycznych praktyk” jakie stosował Google w procesie dystrybucji swojego systemu mobilnego. Innym ważnym aspektem na jaki trzeba zwrócić uwagę to niekończąca się bitwa Google z postępującą fragmentaryzacją Androida.

Google w tym momencie prowadzi deweloperów w stronę w jaką chce rozwijać składane telefony poprzez wskazanie już istniejącej funkcji “screen continuity”. Odpowiada ona za zdefiniowanie kiedy zmieniła się wielkość wyświetlacza — dla przykładu kiedy obrócimy nasz smartfon z pozycji horyzontalnej.

W dalszej części Kamdar zapytany czy jedyną metodą na zapewnienie użytkownikom bezproblemowego i wygodnego korzystania z aplikacji na składanych smartfonach jest tylko i wyłącznie zmuszenie twórców tych aplikacji by wprowadzili potrzebne zmiany odpowiedział

“exploring many different ways to ensure a seamless foldables experience for users. More to come, but nothing to announce today.”

Źródła:

R E K L A M A
  1. The Verge

 

Facebook Comments