Google wymaże bohaterów drugiego planu z Waszych zdjęć

Google wymaże bohaterów drugiego planu z Waszych zdjęć

Google pomoże Wam w wymazać ze zdjęć osoby, które weszły w kadr. Aplikacja Zdjęcia od giganta dostanie aktualizację o “Magiczną gumkę”, która za jednym dotknięciem usunie postacie. Jednak to nie jedyne nowe narzędzie do edycji fotografii.

Google dodaje aktualizację do aplikacji Zdjęcia i wprowadza 3 nowe funkcje.

Magiczna gumka pozwoli Wam wymazać niechciane osoby ujęte w kadrze podczas wykonywania zdjęcia.

Dostęp do nowych funkcji będzie możliwy pod dwoma warunkami.

Reklama

Magiczna gumka naprawi wady

Bohaterowie drugiego tła to nie tak rzadki przypadek. Oczywiście nie zawsze robią to umyślnie, jednak widniejąca postać obcej osoby może zakłócić odbiór fotografii i jej finalny efekt. Będzie jednak proste remedium na ten fenomen.

Google planuje wprowadzić aktualizację aplikacji Zdjęcia i wprowadzić kilka przydatnych funkcji do obróbki zdjęć po ich wykonaniu. Największą i najbardziej praktyczną ma być właśnie dodanie “Magicznej gumki”. Ta funkcja była już wcześniej dostępna dla “wybrańców”, a konkretniej posiadaczy smartfonów Google Pixel 6 i 7. Jednak teraz każdy będzie miał możliwość jej użycia.

Po otwarciu aplikacji, ta wykryje niechciane obiekty na fotografii i sama zasugeruje usunięcie ich. Jeśli jednak tak się nie stanie, to łatwo możecie sami wybrać opcję wymazania konkretnej postaci zaznaczając ją.

Funkcja nie działa dosłownie jak gumka, bo nie pozostawi po sobie białego ostrego śladu. Algorytm zajmie się odtwarzaniem obrazu w wymazanym miejscu. Nie będzie widać, że doszło tam do usunięcia bohatera drugiego planu i powstanie widok w miarę naturalny.

Jednak nie zawsze wyjdzie to tak perfekcyjnie jakbyście tego chcieli. To co pozostanie, to na przykład smugi, można jednak zniwelować za pomocą edycji barwy wybranych obiektów. Magiczna gumka to bez wątpienia jedna z ciekawszych funkcji, nie mniej nie jedyna jaką dodało Google.

Reklama

“Zdjęcia” otrzymają nowe funkcje

Aktualizacja pozwoli Wam na dodanie efektu HDR na zdjęciach, co oznacza, że wzrośnie kontrast pomiędzy najjaśniejszymi, a najciemniejszymi punktami. Doda to efektu lepszego nasycenia barw. Ten będziecie mogli wykorzystać również przy edycji filmów.

Kolejną dodatkową funkcją jest zmodyfikowana opcja edytora kolażu, która pozwoli nadać styl tylko jednemu zdjęciu. Nie będzie konieczności tworzenia kompozycji, aby wybrać upragniony efekt ozdobny. Subskrybenci Google One i posiadacze Pixeli otrzymają dodatkowe style do wprowadzania, jednak będą one dostępne tylko przez określony czas.

Nie dla każdego, chyba że kupisz

No właśnie ograniczenia… bo byłoby zbyt pięknie i mało realnie bez nich. Szczęśliwcy posiadający smartfony od Google i subskrybenci pakietu Google One mogą spokojnie cieszyć się opisanymi nowościami w aplikacji Zdjęcia.

Jeśli jednak chcecie wypróbować magiczna gumkę i nie tylko, to możecie skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, który będzie dostępny od marca. Nie wiadomo jednak jeszcze jak wyglądają szczegóły tej oferty.

Ci z Was, którzy mają Androida na swoich telefonach, aplikację Zdjęcia od Google najpewniej zajdziecie już zainstalowaną na smartfonie. Jeśli zaś jesteście właścicielami iPhonów, to możecie pobrać ją z App Store. Z kolei jeśli funkcje Was przekonują do zakupu pakietu Google One, to już teraz ceny za dany pakiet z konkretną pojemnością miejsca na dane kształtują się następująco:

  • Podstawowy – 100 GB za 8,99 zł/miesiąc
  • Standardowy – 200 GB za 13,99 zł/miesiąc
  • Premium – 2 TB za 46,99 zł/miesiąc

Wszystkie z nich oferują podzielenie się subskrypcją z 5 osobami, pomoc ekspertów Google i inne dodatkowe korzyści opisane na stronie.

Źródło: blog Google

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!