Google zmieni twój telefon w wideorejestrator. Zobacz jak

Smartfony zastępują Wam wiele urządzeń jak radio, odtwarzacz MP4 czy aparat fotograficzny. Co jednak gdybyśmy powiedzieli, że w swojej ręce trzymasz właśnie przyszły wideorejestrator?

Google pomyłkowo wprowadził przedwcześnie aktualizację aplikacji „Bezpieczeństwo Osobiste„.

Nowa wersja dodaje funkcję wideorejestratora pod nazwą Dashcam„.

Aplikacja, jak i funkcja, dostępna jest tylko na urządzeniach od 2 producentów.

Google rozwija zakres swoich usług, abyście z poziomu jednego urządzenia mieli dostęp do wielu funkcji. Niemniej mało kto spodziewał się aktualizacji jaka ma dopiero nastąpić. Aplikacja “Bezpieczeństwo Osobiste”, oryginalnie “Personal Safety”, oferuje choćby udostępnianie lokalizacji w sytuacji awaryjnej czy wykrywanie kolizji samochodu.

Jest ona dostępna jedynie na smartfonach Pixel i to już od kilku lat. Nastąpiła jednak duża pomyłka i zarazem przeciek. Google ma bowiem w planach w przyszłości wprowadzić nową funkcję. W aplikacji omyłkowo już teraz pojawiła się aktualizacja2023.04.27.532191641.8-dogfood”.

Ta ma Wam pozwolić wykorzystywać smartfon jako… kamerkę samochodową! Smartfon zarejestruje obraz przez obiektyw, opcjonalnie wraz z dźwiękiem. Nowa funkcja nazywa się “Dashcam” i będzie dostępna z poziomu głównego panelu aplikacji.

Po włączeniu możliwe będzie używanie innych aplikacji, a nagrywanie będzie odbywać się nieprzerwanie chyba, że ręcznie zostanie ono zatrzymane. Znajdziecie również opcje podglądu nagranych materiałów wideo. Idąc tym tropem prawdopodobnie będziecie mogli zablokować telefon, aby nie wykorzystywał aż tyle energii podczas rejestrowania obrazu, co miałoby nawet sporo sensu.

Nie mogło zabraknąć automatycznego nagrywania, które będzie dostępne po wcześniejszym sparowaniu urządzenia po Bluetooth. Jak wygląda sytuacja z zapisywaniem i przechowywaniem? Jakość obrazu ustawiona na “średniądaje 30 MB na minutę, a wideo może trwać do nawet 24h, co jest imponującym czasem! Niemniej musicie mieć na uwadze, że nie zgrane materiały zostaną usunięte po upływie 3 dni.

O ile funkcja jest naprawdę interesująca i pozwoli Wam posłużyć się smartfonem jako wideorejestratorem w razie potrzeby, to musicie wiedzieć, że w momencie oficjalnej premiery trafi jedynie na smartfony Google Pixel oraz Nothing Phone (1).

Zasobożerność takiego rozwiązania sprawia, że będziecie musieli o wiele częściej ładować swojego smartfona, bądź nosić ze sobą powerbank, jeżeli rozważacie używać funkcji “Dashcam” przez dłuższy czas. Choć nie ma co ukrywać, wielu kierowców i tak ładuje swoje urządzenia w trakcie jazdy używając ich jako nawigację czy odtwarzacz muzyki. Niemniej trzeba pamiętać, że telefon pozostawiony na desce rozdzielczej lub zamocowany pod szybą szybko się nagrzeje.

Źródło: 9to5google

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!