[AKTUALIZACJA] Rockstar potwierdza: zwiastun GTA VI na początku grudnia!

[AKTUALIZACJA] Rockstar potwierdza: zwiastun GTA VI na początku grudnia!

Jeśli kiedykolwiek mogliśmy mieć nadzieję, że GTA VI zbliża się wielkimi krokami, to teraz jest na to najlepszy moment. Wszystko wskazuje na to, że ogłoszenie gry pojawi się jeszcze w tym tygodniu, a zwiastun – już w grudniu!  

Dziś w nocy czasu polskiego, renomowany dziennikarz Jason Schreier z agencji Bloomerg, poinformował o planach Rockstar na najbliższe tygodnie!

Mowa tutaj rzecz jasna o GTA VI, które ma być ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Co więcej, oficjalny trailer może trafić do sieci w grudniu tego roku.

Reklama

Rockstar Games potwierdza plotki

Sam Houser, prezes Rockstar Games, za pośrednictwem profilu na portalu X (ex-Twitter) odniósł się do nadchodzącej, 25-tej rocznicy powstania Rockstar Games. Przede wszystkim podziękował on graczom za ogromne zaangażowanie w tworzenie społeczności i zaufanie, jakie mają do całej marki.

źródło: X – @RockstarGames

Na sam koniec potwierdził również informacje, przekazane wcześniej przez Jasona Schreiera z agencji Bloomberg. Jak wspomniał współzałożyciel Rockstar Games, już na początku grudnia ukaże się pierwszy zwiastun nowego Grand Theft Auto!

Kiedy ogłoszenie GTA VI?

Wszystko wskazuje na to, że po kilkunastu latach oczekiwań (premiera GTA V miała miejsce 17 września 2013 roku), wreszcie poznamy oficjalne informacje o premierze GTA VI. Skąd pewność, że nie są to tylko kolejne plotki?

Dziś w nocy czasu polskiego, znany na całym świecie dziennikarz Jason Schreier z agencji Bloomberg rzucił nowe światło na wyczekiwaną grę.

Według zgromadzonych przez niego informacji, jeszcze w tym tygodniu (do niedzieli, 12 października) Rockstar Games ma ogłosić GTA VI. Jakby tego było mało, już w przyszłym miesiącu firma planuje opublikować zwiastun Grand Theft Auto VI, z okazji 25-lecia amerykańskiego przedsiębiorstwa (1 grudnia 1998 roku).

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Wyciek danych GTA 6 to katastrofa – na premierę sobie poczekamy…

Najwidoczniej po 9 latach od ostatniej odsłony GTA ciekawość fanów sięgnęła zenitu i jeden z nich włamał się na serwery Rockstar. Nie tylko znalazł informacje na temat GTA 6, ale również je rozpowszechnił, a deweloperzy gry potwierdzili wyciek.

Czytaj artykuł

Nowe GTA vs oczekiwania fanów

Warto pamiętać, że od publikacji zwiastuna, do oficjalnej premiery gry, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Niemniej, pojawienie się potwierdzonych informacji od Rockstar Games na pewno ucieszyłoby miliony użytkowników na całym świecie.

GTA VI - leaki zasypują internet
GTA 6 bringing back iconic San Andreas missions (źródło: GAMINGbible)

Według wielu głosów, GTA VI ma szansę na uzyskanie tytułu najlepszej gry dekady, jeśli Rockstar przyłoży się do produkcji przynajmniej tak bardzo, jak przy okazji prac nad Red Dead Redemption 2, wydanym w 2018 roku. Już w tym momencie nowe GTA jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier w historii, o czym świadczy niezliczona ilość (często mało wiarygodnych) leaków.

GTA VI - leaki zasypują internet
50 Features GTA 6 WILL HAVE! (From GTA 6 Leak) (źródło: YouTube – @INTER)

O ogromnym wycieku danych wspominaliśmy na naszej stronie pod koniec września ubiegłego roku, gdzie zgromadziliśmy większość dostępnych na tamten moment materiałów. Od tamtej pory minął jednak ponad rok, więc gra może wyglądać kompletnie inaczej, niż na publikowanych wtedy zdjęciach i filmikach.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Był DOOM na zmywarce, jest GTA na zegarku!

Co prawda jest to bardziej ciekawostka, aniżeli faktyczny przełom. W końcu mówimy tutaj o smart zegarku, ale jednak ten ma dość niecodzienną konstrukcję, przynajmniej, jak na dzisiejsze standardy. Ta jest o tyle nietypowa, że pozwala na odpalenie GTA, tak po prostu.

Czytaj artykuł
Reklama

Czy GTA VI pobije GTA V?

Choć od premiery GTA V minęło ponad 10 lat, gra ta na zawsze zapisała się w światowej historii. Oprócz rekordowych przychodów z tytułu GTA Online, Grand Theft Auto V sprzedało się w liczbie co najmniej 185 milionów egzemplarzy (cała seria GTA sprzedała się w 400 milionach egzemplarzy na całym świecie).

GTA V - 185 milionów egzemplarzy
źródło: X – @Okami13_

Oznacza to, że pod tym względem „lepszy” jest tylko Minecraft – ponad 300 milionów egzemplarzy. W związku z tym, powiedzieć, że GTA V zawiesiło poprzeczkę bardzo wysoko, to jak nic nie powiedzieć.

Czy nowe GTA spełni oczekiwania świata i będzie w stanie wyrównać (lub pobić) sukces GTA V? Na jakiej platformie przywitacie GTA VI?

ŹRÓDŁO: Bloomberg

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!