okładka gucci x oura ring

Gucci x Oura – premiera nowego pierścienia!

Gucci x Oura Ring to efekt współpracy włoskiego domu mody Gucci z fińską firmą Oura. Wcześniej spod rąk tej firmy wyszły już 3 generacje Oura Ring, ale kolaboracja z włoską marką jest pierwszym takim przedsięwzięciem!

Oura Health

Oura Health to fińska firma założona w 2013 roku, zajmująca się technologiami zdrowotnymi. Ich najpopularniejszym produktem jest rzecz jasna wspominany Oura Ring, który po raz pierwszy zaprezentowali w 2016 roku. Zbiera on z palca użytkownika informacje o jego stanie zdrowia, takie jak temperatura, ciała, tętno czy długość i jakość snu.

Mechanizm działa na bardzo podobnej zasadzie, co w przypadku bransoletek sportowych o podobnym zastosowaniu. Producent zapewnia jednak, że ich produkt robi to dużo dokładniej – między innymi ze względu na fakt zbierania danych biometrycznych z większą częstotliwością, niż produkty konkurencji.

W marcu tego roku firma z Finlandii pochwaliła się, że z ich „pierścienia zdrowotnego” korzysta już ponad milion użytkowników! W poście na Twitterze zapowiedzieli, że pracują nad udostępnieniem kolejnych funkcji ich urządzenia. Oura Ring Generation 3 doczekał się swojej premiery w październiku 2021 roku.

Gucci x Oura Ring – czym jest i co oferuje?

Jak można się było domyślić, Gucci x Oura Ring przede wszystkim świetnie prezentuje się wizualnie. Koniec końców firma Oura nie podjęła współpracy z byle kim, a pierścień wykonany z czarnego korundu jest tego świetnym dowodem. Nie brakuje na nim również, charakterystycznego dla włoskiego domu mody, monogramu G, a także subtelnego wykończenia z 18-karatowego złota.

Gucci x Oura Ring - w ładowarce

Motywem przewodnim tej kolaboracji jest „celebracja indywidualności i odkrywania siebie od wewnątrz”. Jako wytłumaczenie zauważono, że „zdrowie jest osobistą podróżą, a nie celem”.

Firma Oura zawsze wierzyła, że urządzenia typu wearables mogą być zarówno innowacyjne, jak i stylowe. […] Jako platforma zdrowia i odnowy biologicznej zdajemy sobie sprawę, że to, co nosisz, ma również wpływ na to, jak się czujesz. Pierścień Oura konsekwentnie wyróżnia nas pod względem dokładności biometrycznej, wygody i stylu, a dzięki Pierścieniowi Gucci x Oura jeszcze bardziej zbliżyliśmy do siebie modę i funkcjonalność.

dyrektor operacyjny firmy Oura, Michael Chapp

Gucci x Oura Ring wygląda naprawdę ładnie, ale w głównej mierze – oprócz aspektów wizualnych – jest to 3. generacja Oura Ring. Na pierścieniu pojawiło się dużo złotych oznaczeń, a w dodatku zmienił się jego kształt – jest całkowicie okrągły. Poprzednie wersje na jednej ze stron były po prostu płaskie. Nie zmieniła się również waga produktu (4 g), ani materiał, bo ten nadal jest wykonany z tytanu.

Gucci x Oura Ring może zmierzyć użytkownikowi tętno, temperaturę, a także zbadać częstość oddechów – na podstawie czego może powiadomić nas o wykrytym stresie lub chorobie. Według producentów głównym celem stworzenia tego urządzenia była funkcja śledzenia snu – i uważają, że ich pierścień jest w tym najlepszy. W przypadku pozostawienia pierścienia na palcu na noc otrzymamy analizę naszego snu na podstawie zbadanych parametrów życiowych.

Opłacalność Gucci x Oura Ring

Zwykłe wersje Oura Ring 3 gen. kosztowały 300 dolarów (+/- 1280 zł), zaś Gucci x Oura Ring kosztuje już… 950 dolarów (+/- 4050 zł). Czysto teoretycznie oznacza to, że za samo pojawienie się designu Gucci za pierścień musimy zapłacić ponad 3 razy więcej. Ale czy na pewno?

Gucci x Oura Ring - sen i temperatura

Posiadacze pierścienia Oura Ring 3 otrzymują również dostęp do dedykowanej aplikacji Oura. Wraz z aplikacją pojawiła się subskrypcja i pomimo tego, że nie była ona wymagana – to dopiero jej zakup udostępniał masę dodatkowych, przydatnych funkcji w zakresie użytkowania pierścienia. Użytkownicy bez niej oczywiście również mieli dostęp do aplikacji, aczkolwiek jedynie do jej podstawowych funkcji. Wspomniana usługa kosztowała 5,99 euro (+/- 28 zł) miesięcznie.

gucci x oura ring - bicie serca i spalone kalorie

W przypadku zakupu Gucci x Oura Ring otrzymujemy dożywotni dostęp do subskrypcji Oura. Oznacza to, że po roku korzystania z pierścienia na subskrypcji zaoszczędzimy 72 dolary (+/- 305 zł). Matematycznie rzecz biorąc, różnica między dwiema wersjami pierścienia wyrównałaby się po ponad 9 latach użytkowania.

Takie porównanie daje nieco inne spojrzenie na całą sytuację, aczkolwiek nie warto liczyć, że Gucci x Oura Ring wytrzymałby z nami tyle czasu. Mimo tego, rozwiązanie z dożywotnim dostępem do subskrypcji wydaje się być bardzo rozsądne i może niektórych dodatkowo zachęci do sprawdzanie tego produktu. Zwłaszcza, jeśli luksusowa i elegancka wersja Gucci x Oura Ring przypadła do gustu!

ŹRÓDŁO: OuraRing, Gucci

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!