HBO Max w końcu startuje w Polsce!

Już od wielu lat mogliśmy korzystać w naszym kraju z usługi HBO Go. W 2020 roku WarnerMedia zaprezentowało zupełnie nową platformę – HBO Max, która wnosi oglądanie treści w streamingu na zupełnie nowy poziom. Nie tylko jakości, ale i różnorodności.

HBO Max, które w ręce użytkowników trafiło dokładnie 27 maja 2020 roku zmieniło raz na zawsze sposób, w jaki możemy cieszyć się filmami czy serialami. Jako, że HBO należy do WarnerMedia, trafiają tam największe produkcje takich gigantów jak choćby Warner Bros Pictures. Co jednak najważniejsze, to te premiery odbywają się nie kilka miesięcy od momentu kinowej premiery, a kilka dni, ewentualnie tygodni od pierwszego pokazu na srebrnym ekranie.

HBO Max nareszcie w Polsce!

Pod koniec ubiegłego roku HBO szumnie zapowiedziało, że w 2022 roku ich sztandarowa usługa trafi także do Polski. Nie musieliśmy długo czekać, bo dokładnie dziś zapowiedziano, że HBO Max oficjalnie wystartuje 8 marca, czyli w Dzień Kobiet i urodziny naszego redakcyjnego kolegi Kacpra, zajmującego się grafiką.

Jednocześnie HBO Go, które do teraz było obecne w naszym kraju i mogło pochwalić się całkiem niezłą biblioteką, ale i tragiczną aplikacją, zostanie wyłączone. Tym samym musimy wyklarować kilka ważnych kwestii, które wiążą się z przejściem z HBO Go na HBO Max w naszym kraju.

HBO Max

Dostępność

Jeżeli jesteście aktualnie użytkownikami usługi jaką jest HBO Go, to w zasadzie nie musicie nic robić. Z dniem 8 marca Wasza subskrypcja przekształci się na tę wspieraną przez HBO Max. Co więcej miesięcznie będziecie płacić mniej, bo zamiast 24.99 zł cena zostanie obniżona w ramach promocji do 19.99 zł. Oczywiście, jeżeli wcześniej nie zrezygnujecie z subskrypcji. Jednocześnie zostaniecie poinformowani, że aplikacja HBO Go nie jest już obsługiwana, a zamiast tego musicie skorzystać z dedykowanej aplikacji HBO Max.

Cena i promocja

HBO Max

HBO Go będzie dostępne do początku marca w swojej rekomendowanej cenie 24.99 zł. Natomiast rekomendowana miesięczna subskrypcja za HBO Max wynosi 29.99 zł. Biorąc pod uwagę znacznie większą bibliotekę czy dostęp do wielu hitów znacznie wcześniej, niż inni, jest to całkiem zrozumiałe. Jednak jeżeli już teraz wiecie, że będziecie korzystać z oferty HBO Max, to warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferowanej promocji.

Jeżeli do 31 marca zarejestrujecie się w usłudze i zdecydujecie na comiesięczną subskrypcję, to zamiast płacić 29.99 będzie to jedynie 19.99 zł na miesiąc. Co ciekawe jest też opcja subskrypcji rocznej, ta jednak będzie dostępna po 31 marca i ma kosztować dokładnie 234.99 zł, czyli 19.50 zł miesięcznie. Może nie jest to taka okazja jak Amazon Prime na rok za 50 zł, ale mimo tego, z tak ogromną bazą jaką oferuje HBO naprawdę warto!

HBO u operatora?

Ostatnią kwestią jest dostęp do usługi VOD od HBO, jaką oferowało wielu dostawców telewizji w Polsce. Tutaj sytuacja jest praktycznie bez zmian, jak w przypadku klasycznych subskrybentów. Jeżeli Wasz dostawca telewizyjny oferuje Wam dostęp do HBO Go, to z dniem 8 marca ta usługa zmieni się na HBO Max. Udało nam się takie potwierdzenie uzyskać od operatora Inea. W najbliższym czasie otrzymacie od swojego operatora powiadomienie o tym, że HBO Go zmienia się na HBO Max, więc pozostaje Wam jedynie cierpliwie czekać.

HBO Max – dlaczego warto?

Odpowiedź na to pytanie może nie być do końca oczywista, szczególnie, jeżeli korzystaliście z HBO Go i nie specjalnie Wam ono do gustu podeszło. Pierwszym i największym wyróżnikiem HBO Max jest biblioteka. Jako, że za całym projektem stoi WarnerMedia, który to z kolei pod sobą ma wiele studiów i wytwórni, to praktycznie od razu „z marszu” ma ogromną bibliotekę na wyłączność. Wśród najważniejszych dostawców wyszczególnić można między innymi:

  • HBO Originals (Gra o Tron, Czarnobyl)
  • Warner Bros. Pictures (Diuna, Wielki Gatsby)
  • DC Films (Batman, Superman etc.)
  • New Line Cinema (Hobbit i Władca Pierścieni)
  • Cartoon Network (Pora na przygodę)
  • Adult Swim (Rick and Morty)

W ofercie HBO Max znajdują się produkcje 20 różnych marek, które wchodzą w skład koncernu Warner Media. Dokładne informacje wraz z wykazem wszystkich oferowanych przez nich filmów znajdziecie na dedykowanej stronie na… Wikipedii. Oczywiście na ten moment nie znamy dokładnej listy wszystkich tytułów, jakie będą dostępne w dniu premiery. Jednak znając możliwości WarnerMedia, to już niedługo będziemy mogli cieszyć się największymi kinowymi hitami prosto z domowej kanapy.

HBO Max

Innym argumentem przemawiającym na korzyść kontynuowania czy wykupienia nowej subskrypcji jest wsparcie dla nowej aplikacji. Nie jest to oczywisty powód. jednak jeżeli mieliście okazję korzystać z dedykowanej aplikacji HBO Go na smartfonie czy Smart TV, to doskonale wiecie co mam na myśli. Jej działanie pozostawiało wiele do życzenia, szczególnie na starszych urządzeniach czy telewizorach smart.

Nowa aplikacja będzie działała razem ze startem usługi dokładnie 8 marca. Jak na razie nie można jej pobrać z oficjalnych sklepów. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo aplikacja nie została jeszcze aktywowana w Polsce. Tak czy inaczej, naszym zdaniem warto poczekać i przekonać się co takiego HBO Max będzie miało do zaoferowania nam w dniu premiery. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!