Rozmiar MA znaczenie! Oto 100-calowy telewizor od Hisense

Rozmiar MA znaczenie! Oto 100-calowy telewizor od Hisense

Jednym z wymagań większości klientów podczas wyboru nowego telewizora jest zdecydowanie rozmiar jego ekranu. Jeśli dostępne na rynku propozycje Was nie satysfakcjonowały, Hisense wypuściło właśnie… 100-calowy telewizor!

Chiński producent Hisense zaprezentował właśnie swój nowy telewizor, który wyróżnia się na tle konkurencji wyjątkowym rozmiarem!

W tym przypadku mowa o modelu Hisense 100U7KQ, czyli 100-calowym telewizorze z częstotliwością odświeżania na poziomie nawet 144 Hz!

Reklama

Panele Mini LED robią „robotę”

Hisense 100U7KQ to najnowszy telewizor od chińskiego producenta, wchodzący w skład serii U7KQ. Podobnie jak inne modele z tej rodziny, jest on wyposażony w panele Mini LED. Technologia ta „wykorzystuje miniaturowe diody, które tworzą obraz, generując światło w odpowiednich barwach”.  

Hisense 100U7KQ - Dolby Vision, Dolby Atmos

Wspomniane diody składają się na strefy, które – w zależności od wyświetlanej aktualnie sceny – są odpowiednio podświetlane lub przyciemniane. Jak nietrudno się domyślić, czym więcej stref, tym większa kontrola nad obrazem.

Tym samym nie wyróżnia się on jedynie rozmiarem, ale też liczbą stref lokalnego przyciemniania, których w tym modelu znajdziemy aż 1620. Warto wspomnieć, że w 75-calowym urządzeniu jest ich 512, 65-calowym – 384, a 55-calowym – 240.

Hisense 100U7KQ - IMAX Enhanced

Model 100U7KQ to aż 1600 nitów jasności, a wykorzystana technologia Mini LED zapewnia głębokie czernie, wysokie kontrasty, ale też szeroką paletę barw!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Hisense przedstawia, jak (i jak długo) Polacy oglądają telewizję!

Faktem jest, iż z roku na rok, coraz mniej ludzi na całym świecie decyduje się na oglądanie standardowej telewizji. Badanie przeprowadzone przez Hisense pokazuje, ile Polacy spędzają przed telewizorami, a także co jest dla nas najważniejsze!

Czytaj artykuł

Kinowa jakość, gamingowe zacięcie

Na świetną jakość podczas domowych seansów wpływa także pełne wsparcie HDR, czy technologie Dolby Vision & Dolby Atmos, które znalazły się tym telewizorze. Oprócz tego Hisense 100U7KQ otrzymał certyfikat IMAX Enhanced, a na pokładzie dostępny jest tryb Filmaker, który „pozwala oglądać film zgodnie z wizją twórców”.

Hisense 100U7KQ - wsparcie HDR

W nowym telewizorze o tak wyjątkowych rozmiarach nie mogło zabraknąć wysokiej częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz, którą – dzięki trybowi Game Mode PRO – możemy podnieść nawet do 144 Hz. Tym samym możemy cieszyć się z niższego opóźnienia, czy dostępu do funkcji AMD Freesync Premium.

Hisense 100U7KQ - Game Bar

Gracze ucieszą się także w trybu Game Bar, czyli podręcznego „menu gracza”, dzięki któremu mamy „błyskawiczny dostęp do najważniejszych parametrów telewizora i opcji gamingowych w trakcie rozgrywki”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Projektor, kino w domu czy jeszcze coś innego? Czym jest Hisense PX1-Pro?

Oglądalność telewizji ciągle spada, więc niektórzy decydują się na wymianę swoich telewizorów na projektory. Jeśli jednak chcecie spróbować jakiejś innowacji, możecie zainteresować się produktem HiSense PX1-Pro, czyli… projektorem krótkiego rzutu!

Czytaj artykuł
Reklama

Autorskie systemy Hisense

Na pokładzie telewizora Hisense 100U7KQ znalazł się procesor Hi-View Engine, który – dzięki sztucznej inteligencji – zapewnia dodatkową optymalizację obrazu. We współpracy z technologią AI Picture „dostosowuje jasność, poprawia rozdzielczość i barwy”, a Total Ambient Adaptive dopasowują ekran do oświetlenia w pomieszczeniu.

Hisense 100U7KQ - VIDAA

Warto docenić także obecność autorskiego systemu operacyjnego VIDAA U7, który „wyróżnia intuicyjność oraz szybka i płynna praca”. Dzięki dostępowi do systemu Smart TV mamy dostęp do najpopularniejszych aplikacji VOD, takich jak Netflix, Disney Plus, Amazon Prime Video, YouTube czy TVP VOD.

Jak myślicie, czy bylibyście w stanie na co dzień korzystać ze 100-calowego ekranu? Czym kierujecie się podczas wyboru nowego telewizora?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa Hisense

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!