Hisense pokazał telewizor dla najbardziej hardcorowych graczy

Hisense to marka, która może pochwalić się telewizorami laserowymi czy modelami z technologią miniLED. Co zaskakuje to dedykowane urządzenia stworzone z myślą o graczach i ich wysokich wymaganiach.

Awatar Marta Urbaniak

Hisense to marka, która może pochwalić się telewizorami laserowymi czy modelami z technologią miniLED. Co zaskakuje to dedykowane urządzenia stworzone z myślą o graczach i ich wysokich wymaganiach.

Hisense zaprezentowało w tym roku dużo nowych pozycji, są w śród nich nowe modele z technologią miniLED oraz kolejne laserowe telewizory.

Firma pokazała telewizory stworzone z myślą o graczach, którzy mają wysokie oczekiwania.

Odświeżanie na wysokim poziomie, dobra jakość wyświetlanego obrazu i szeroka paleta barw zadowolą nie jednego gracza.

Seria E7KQ PRO dla wymagających graczy

E7KQ PRO to seria telewizorów dla miłośników gier, podczas których niezbędna jest płynność oraz oddanie szerokiej gamy kolorów. Umożliwią to panele QLED wspomagane technologią Quantum Dot Colour. To one zapewnią wysokiej jakości obraz, abyście mieli lepszą immersję. 

Szeroka gama palet pozwala użyć zróżnicowanych odcieni, które dobrze oddadzą często ekstrawagancki wygląd postaci. Technologia Direct Full Array zapewni odpowiednią jasność nawet podczas rozgrywek w ciągu dnia, dzięki wysokiemu kontrastowi barw.

Grafika to nie wszystko liczy się również płynność, która może często przesądzić o wygranej lub przegranej. Ekran standardowo wyświetla obraz w 4K z częstotliwością 120 Hz, jednak dzięki wbudowanej funkcji ALLM możliwe jest dodatkowe zwiększenie tego poziomu. Wystarczy, że podepniecie pod telewizor konsolę, a on wykryje urządzenie i wejdzie w tryb Game Mode PRO 144 Hz.

Co więcej technologia VRR zmieni częstotliwość odświeżania w zależności od jakości wyświetlanego obrazu. Przy UHD jest to poziom 144 Hz, a FHD pozwoli na aż 240 Hz. Dzięki temu te modele świetnie nadają się do dynamicznych ruchów jakie wykonujecie w grach. Za zwiększanie odświeżania klatek odpowiedzialna jest technologia Hardware Super Resolution.

Te konkretne telewizory otrzymały certyfikat standardu AMD FreeSync Premium oraz Premium PRO , które potwierdzają jakość telewizorów dedykowanych gamingowi. Dostępne macie 3 rozmiary modeli do wyboru: 55-cali, 65-cali i 75-cali.

Nowe modele z serii Laser TV i miniLED

Ale to nie jedyne nowości od Hisense na 2023 rok. Do telewizorów imitujących kinowe doznania doszedł Laser TV 4K L9H w wersji 100-calowej i 120-calowej. Te dwa nowe modele obsługują Dolby Vision i HDR10+, które odpowiadają za odpowiednią jasnosć, wysoki kontrast i szeroki zakres barw. Zapewnione zostanie pokrycie barw BT.2020 na poziomie 107 %, co w efekcie daje ponad milion odcieni.

Na pokładzie znalazł się antyrefleksyjny ekran ALR, który zniweluje 85% odblasków pochodzących z otoczenia. Możecie śmiało oglądać Wasze ulubione filmy i seriale w ciągu dnia, tym bardziej, że jasność wyświetlania wynosi 3 000 lumenów.

Nowych modeli z technologią miniLED jest 4: UXKQ, U8KQ, U7KQ i U6KQ, ale po kolei. Pierwszy jest UXKQ w dostępnych rozmiarach 65-cali i 85-cali. Oba są wyposażone w najnowsze panele miniLED X. Umieszczonych sfer wygaszania jest kolejno 1456 (65-cali) oraz 5184 (85-cali). Wartości maksymalnej jasności również są inne, dla mniejszego ekranu jest to 1500 nitów, z kolei większy ma już 2500 nitów.

Tegoroczna seria U8KQ to tak naprawdę udoskonalona linia U8HQ. W tym roku macie do wyboru 55-cali, 65-cali oraz 75-cali. Umieszczono w nich ekran miniLED PRO, który gwarantuje odpowiednio 672, 1008 i 1056 lokalnych stref wygaszania. Dla dwóch pierwszych modeli jasność maksymalna wynosi 1500 nitów.

Trzecia jest seria UTKQ, która ma już tradycyjny panel miniLED. Tutaj dostępne rozmiary są takie same jak w poprzedniej linii, za to ilość sfer wygaszania jest już inna. Dla 55-cali jest to 240 sfer, dla 65-cali będą to 384 i na końcu 75-cali ma ich najwięcej, bo 512. Poziom jasności wzrósł z 400 nitów w zeszłorocznej serii do 1 000 nitów w aktualnych modelach.

Wszystkie 4 serie mają na pokładzie technologię Dolby Vision, HDR10+ oraz Dolby Atmos. Seria U6KQ jest już bardziej przystępna cenowo i tym samym nie ma 75-calowej matrycy. Tutaj są już tylko 2 warianty: 55-cali i 65-cali, a liczba sfer wygaszania jest najniższa. Wynosi 120 dla 55-cali i 192 dla 65-cali. Zaskoczeniem jest tryb Game Mode Plus, zamiast obecnych w pozostałych opisanych pozycjach Game Mode PRO.

Źródło: informacja prasowa

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.