Hisense telewizja

Hisense przedstawia, jak (i jak długo) Polacy oglądają telewizję!

Faktem jest, iż z roku na rok, coraz mniej ludzi na całym świecie decyduje się na oglądanie standardowej telewizji. Badanie przeprowadzone przez Hisense pokazuje, ile Polacy spędzają przed telewizorami, a także co jest dla nas najważniejsze!

Z roku na rok, naturalna śmierć standardowej TV zbliża się wielkimi krokami i raczej nikt już temu nie zaprzecza, ani nie stara się przeciwstawiać.

Na jakie formy rozrywki przy telewizorze decydują się więc osoby, które wcześniej praktycznie żyły z oglądania programów na żywo?

Jak długo Polacy oglądają telewizję?

Powolną śmierć standardowej telewizji obserwujemy już od 2015 roku, choć rok 2020 był pod tym względem swego rodzaju fenomenem. To właśnie wtedy (ze względu na pandemię i lockdown) zmieniły się zwyczaje Polaków, przez co zaobserwowaliśmy… wzrost oglądalności! Jak się jednak szybko okazało, była to pojedyncza, wyjątkowa sytuacja.

Hisense - telewizja umiera
źródło: Pexels @JESHOOTS.com

W 2022 „statystyczny Polak oglądał telewizję przez 3 godziny 55 minut i 34 sekundy na dobę” czyli „dokładnie o 11 minut krócej niż w poprzednim roku”. Największą popularnością cieszą się programy informacje największych stacji w naszym kraju, ale też programy publicystyczne, czy różnego rodzaju reality show.

VOD przejmuje ekrany… coraz to większych telewizorów

Jak nietrudno się domyślić, jednym z głównych powodów utraty popularności standardowej telewizji jest fakt szybkiego rozprzestrzeniania się platform streamingowych, których zdecydowanie nie brakuje na rynku. Zgodnie z raportem Hisense, to właśnie Netflix „w pierwszym kwartale 2023 roku przyciągnął aż 40% wszystkich polskich użytkowników VoD”.

Kolejne 14% użytkowników to Ci korzystający z platformy Disney+, a tuż za nimi uzbierało się aż 13,27% subskrybentów HBO Max. Jeśli chodzi o stricte polskie platformy VoD, to na największą pochwałę zasługuje Player oraz TVP VOD. Wraz z biegiem lat – i wzrostem popularności serwisów VoD – Polacy coraz częściej sięgają po większe telewizory.

Hisense - nowe telewizory na 2023 rok
źródło: TechnoStrefa

Do salonów naszych rodaków coraz częściej przybywają 55- i 65-calowe urządzenia, nie zapominając o jeszcze większych, o przekątnej nawet 75 i 85 cali! Jak się okazuje, ważnym aspektem przy zakupie są również technologie, takie jak 4K UHD, czy Smart TV. Tego typu wybory wręcz idealnie komponują się z faktem przejmowania rynku przez platformy VoD.

Hisense stara się sprostać oczekiwaniom Polaków

Z takiego obrotu spraw zdecydowanie nie płacze Hisense, czyli marka znana przede wszystkim z produkcji wysokojakościowych telewizorów, spełniających zróżnicowane oczekiwania. Tym samym starają się oni jak najlepiej sprostać aktualnym oczekiwaniom klientów i trendom, które powoli przejmują rynek telewizorów.

Hisense - telewizory Mini LED
źródło: TechnoStrefa

Tylko w 2023 roku, Hisense wprowadziło do swojej oferty aż cztery telewizory Mini LED (U6KQ, U7KQ, U8KQ, UXKQ), które – ze względu na swoją rozbieżność cenową – pomogą w wyborze, niezależnie od posiadanego budżetu. W ostatnich miesiącach nie zabrakło również premier dla najbardziej wymagających klientów, w tym prezentacji modelu E7KQ PRO – który to dołączył do rodziny Hisense QLED.

HiSense PX1-Pro
źródło: TechnoStrefa

Na sam koniec pozostawiamy telewizory laserowe, czyli bardzo specyficzne urządzenia, których głównym atutem jest… ogromny ekran. Co więcej, zaprezentowane w tym roku modele L9H i L5H to „największe ekrany dostępne na rynku o wielkości 100 i 120 cali”. Nie należy zapominać także o projektorze krótkiego rzutu Hisense PX1-Pro, który pozwoli Wam zmienić salon w… salę kinową!

Oglądacie jeszcze standardową telewizję, czy całkowicie przerzuciliście się na serwisy VoD? Na jakich urządzeniach najczęściej oglądacie swoje ulubiony filmy i seriale?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa Hisense, PEXELS @cottonbro studio

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!