95 rocznica Motorola

95-lecie marki Motorola! Co zmieniło się od 1928 roku?

Motorola to jeden z producentów, który najbardziej przyłożył się do rozwoju mobilnych technologii na całym świecie. Od 1928 roku zaprezentowali masę innowacyjnych urządzeń, bez których nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy obecnie!

Awatar Kamil Malczyk

Motorola, jeden z najstarszych producentów telefonów na całym świecie, obchodziła wczoraj swoje 95-te urodziny!

Jak wyglądał świat w 1928 roku? Co zmieniło się do tej pory i jak bardzo marka Motorola przyczyniła się do rozwoju mobilnych technologii?

Początki marki Motorola

25 września 1928 roku, Chicago, Stany Zjednoczone. To właśnie tego dnia Paul i Joseph Galvin założyli amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne, które – przez następne 95 lat – bardzo mocno przyłożyło się do rozwoju mobilnych technologii nie tylko w USA, ale i na całym świecie.

Motorola - historia marki

Najlepszym dowodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż podczas misji Apollo 11 i lądowania pierwszego człowieka na Księżycu (20 lipca 1969 roku), wykorzystano technologię radiową opracowaną przez inżynierów Motorola. To właśnie oni zapewnili łączność między Ziemią, a Księżycem.

Zaledwie kilka lat później, 3 kwietnia 1973 roku, Martin Cooper – były wiceprezes i dyrektor ds. badań i rozwoju Motorola – nawiązał pierwsze połączenie komórkowe! Śmiało można więc stwierdzić, że gdyby nie pierwsza komórka Coopera, świat smartfonów mógłby nie wyglądać tak, jak dzisiaj.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Czy motorola edge 40 neo powtórzy sukces ubiegłorocznego poprzednika?

Ubiegły rok można jak najbardziej zaliczyć do udanych, jeśli mowa o sukcesy marki Motorola. Firma ta jednak się nie zatrzymuje i już teraz prezentuje smartfon motorola edge 40 neo, który ma ambicje na przebicie ogromnego sukcesu serii edge 30.

Czytaj artykuł

Wyznaczanie trendów – zarówno w modzie, jak i w technologii

Wraz z nadejściem XXI wieku, Motorola wprowadziła kolejną dawkę świeżości na rynek telefonii komórkowej. W sierpniu 2004 roku zaprezentowany został smartfon RAZR V3, czyli zamknięcie jasnych w smukłej konstrukcji.

motorola razr - poprzednie generacje
lewo: RAZR V3 (2004), prawo: razr 1st generation (2019)

Kilkanaście lat później marka ta została pionierem również w kontekście technologii, a konkretniej dostępu do sieci 5G. W 2019 roku do rąk klientów oddano model moto z3, który – wraz z akcesorium 5G moto moda – stał się pierwszym na świecie dostępnym w sprzedaży smartfonem łączącym się z rewolucyjną siecią 5G.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

motorola razr 40 ultra taniej tuż przed premierą Samsunga Galaxy Z Flip5!

Jeśli w ostatnim czasie rozważaliście zakup składanego smartfona z klapką, to motorola wyciąga do Was pomocną dłoń. Tylko do 4 sierpnia, za model motorola razr 40 Ultra zapłacicie nawet… 500 zł taniej!

Czytaj artykuł

Telefony Motoroli dorastają z biegiem lat

W 2023 roku marka obchodzi 10-lecie wciąż rozwijanej rodziny smartfonów moto g. Jak wspominają jej przedstawiciele, moto g to „smartfony, które w przystępnej cenie są w stanie oferować wyjątkowy design, szybkie ładowanie TurboPower, wspomnianą już łączność 5G czy nowoczesne wyświetlacze OLED”.

Niemałą popularnością cieszy się również seria edge, do której w 2022 roku dołączyły najsmuklejsze smartfony z pierwszą w branży matrycą aparatu głównego 200 Mpix (edge 30 ultra).

motorola razr 40

W przypadku designu na docenienie zasługuje wyjątkowa kolorystyka (partnerstwo z firmą PANTONE) czy wykorzystanie skóry wegańskiej.

Motorola postanowiła również oddać cześć kultowemu telefonowi RAZR V3, wprowadzając na rynek nową serię składanych smartfonów razr. Model razr 40 ultra ma największy i najbardziej funkcjonalny zewnętrzny wyświetlacz, który można wykorzystać do obsługi aplikacji bez otwierania urządzenia.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Minimalistyczny składak motorola razr 40 już w Polsce

Motorola prezentuje dziś swój podstawowy model składaka – motorolę razr 40, która jest bardzo minimalistyczną pozycją pod względem specyfikacji. Smartfon ma w sobie namiastkę luksusu przez swój design.

Czytaj artykuł

„Motorola jest gotowa na kolejne 95 lat innowacji” – jakie plany na przyszłość?

Jak czytamy w oświadczeniu, „Motorola jest dumna ze swojej historii, koncentruje się na teraźniejszości, ale też spogląda w przyszłość”. Dzięki takiemu zaangażowaniu firma miała odnotować zauważalny wzrost na rynkach całego świata, który niepodważalnie motywuje do dalszego działania.

Przede wszystkim chodzi o rodziny produktów klasy premium i oferty dla firm, czyli takie rozwiązania i specjalne biznesowe wersje urządzeń jak – smartfony ThinkPhone by Motorola. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie współpraca z marką ThinkPad, należącą do Lenovo.

źródło: TechnoStrefa

Motorola rewolucjonizuje rynek, wprowadzając urządzenia klasy premium oraz zupełnie przełomowe w swojej klasie rozwiązania. Zgodnie z dążeniem Lenovo do oferowania wszystkim inteligentniejszych technologii zapewniamy konsumentom coraz więcej naprawdę innowacyjnych rozwiązań. To podejście się sprawdza. Spodziewamy się dwukrotnego powiększenia naszego biznesu w ciągu kolejnych trzech lat.

prezes firmy Motorola, Sergio Buniac

Motorola ma stale rozwijać współpracę z Lenovo, aby odkrywać nowe sposoby umocnienia marki i relacji z konsumentami. W najbliższym czasie przedstawiciele mają się skupić na wprowadzaniu innowacji opartych na sztucznej inteligencji i nowych formatów urządzeń (m.in. składanych i rozwijanych).

Czy w trakcie swojej mobilnej historii korzystaliście z jakiegoś urządzenia od producenta z 95-letnią historią? Co uważacie o ich produktach?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa Motorola

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez