Steamdeck

Hogwarts Legacy – co to jest i o co tyle szumu?

Hogwarts Legacy to fabularna gra oparta na uniwersum Harry’ego Pottera, która jeszcze przed oficjalną premierą zyskała ogromną popularność. Kiedy ma miejsce premiera, kto może być zainteresowany, a także ile przyjdzie nam zapłacić za Hogwarts Legacy?

Awatar Kamil Malczyk

Hogwarts Legacy to fabularna gra oparta na uniwersum Harry’ego Pottera, która jeszcze przed oficjalną premierą zyskała ogromną popularność. Kiedy ma miejsce premiera, kto może być zainteresowany, a także ile przyjdzie nam zapłacić za Hogwarts Legacy?

Czyim dziełem jest Hogwarts Legacy?

Hogwarts Legacy (pl. tłumaczenie – Dziedzictwo Hogwartu) to trzecioosobowa gra RPG z otwartym światem, której akcja została osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera. Na samym początku warto również wspomnieć kto w ogóle „maczał palce” przy tworzeniu pierwszego RPG-a z zaczarowanego świata J. K. Rowling.

Hogwarts Legacy

Za produkcję w tym przypadku zabrało się amerykańskie studio deweloperskie Avalanche Software. Jego pracownicy chcieli za wszelką cenę sprostać niemałym oczekiwaniom wydawcy, czyli firmie Warner Bros Interactive Entertainment. Za polskie wydanie tej hitowej produkcji o przygodach czarodziejów z Hogwartu odpowiada zaś Cenega S.A.

Premiera Hogwarts Legacy na całym świecie – jak i kiedy?

Jednym z najważniejszych elementów tej całej układanki jest fakt, iż o Hogwarts Legacy mówi się już na całym świecie, a gra nie zaliczyła nawet jeszcze oficjalnej premiery. Ta odbędzie się dopiero 10 lutego 2023 roku i to właśnie wtedy wszyscy gracze z podstawowymi wersjami gry będą mogli wejść do magicznego świata. Przy okazji promocji produkcji od Avalanche Software pojawiła się jednak pewna furtka, dzięki której niektórzy użytkownicy już mogą testować ich najnowszą grę.

O co chodzi i jak to w ogóle możliwe? Mowa oczywiście o zakupie gry w ramach preorderu, czyli Hogwarts Legacy: Deluxe Edition. Posiadacze wersji premium będą mogli skorzystać z przedpremierowego dostępu, który pozwoli im na testowanie gry nawet 72 godziny przed premierą.

Warto jednak zauważyć, że moment uzyskania dostępu do gry różni się w zależności od platformy. Tak oto konsolowcy (PlayStation 5, Xbox Series X / Series S) mogą grać w Hogwarts Legacy już od nocy z 6 na 7 lutego. Kilkanaście godzin dłużej muszą poczekać gracze komputerowi, którzy dostaną dostęp dopiero 7 lutego o godzinie 19:00.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Dbrand zrobił to, czego Nintendo nie potrafi. Oto SwitchDeck

Naklejki, ozdobne nakładki na gałki czy nawet wymienne części zmieniające wygląd sprzętu są popularne wśród graczy. SwitchDeck pozwoli Wam zamienić Steam Decka w Nintendo Switcha, no przynajmniej w pewnym sensie.

Czytaj artykuł

Uniwersum Harry’ego Pottera w grze wideo – Hogwarts Legacy!

Jeśli jakimś cudem nie słyszeliście nigdy o uniwersum Harry’ego Pottera, to w wielkim skrócie spróbujemy Wam wyjaśnić o co chodzi z magicznym światem czarodziejów z Hogwartu. Wszystko zaczęło się od popularnej na całym świecie serii książek autorstwa J. K. Rowling, które z czasem doczekały się ekranizacji. Wszystko przełożyło się na aż osiem części filmów z sagi o Harrym Potterze, z czego pierwszy z nich miał swoją premierę aż 22 lata temu („Harry Potter i Kamień Filozoficzny”).

To jednak nie jedyne filmy dziejące się w świecie mugoli i czarodziejów. Mowa konkretnej o trylogii „Tajemnicze Zwierzęta”, która rozwija wątki jeszcze sagą „o chłopcu, który przeżył”.

Hogwarts Legacy: Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Fabuła Hogwarts Legacy             

Od dłuższego czasu miłośnicy Harry’ego Pottera po przeczytaniu wszystkich książek i obejrzeniu każdego z wyprodukowanych filmów, oczekiwali na coś więcej. Tym czymś miała być właśnie hitowa gra oparta w świecie czarodziejów z Hogwartu, która przypadłaby miłośnikom tej serii z całego świata. I choć przez wiele lat na rynku gier pojawiało się wiele lepszych lub gorszych produkcji, żadna z nich nie zasługiwała na miano, którym już teraz można śmiało oznaczyć Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy to trzecioosobowy RPG, z którym przygodę rozpoczynamy od stworzenia swojej własnej postaci. Do wyboru mamy chociażby jej płeć czy szczegółowe cechy wyglądu, a po zakończeniu personalizacji otrzymujemy przydział do jednego z domów (Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw, Slytherin). W trakcie gry najwięcej czasu spędzimy zdecydowanie w samym Hogwarcie, gdzie między innymi będziemy zdobywali nowe umiejętności, a także poznawali kolejne zaklęcia czy techniki obrony.

Mimo tego, że to właśnie Szkoła Magii i Czarodziejstwa jest naszą główną lokalizacją, otwarty świat Hogwarts Legacy pozostawia wiele możliwości eksploracji okolicznych terenów. Mowa tutaj przede wszystkim o takich miejscach jak magiczna wioska Hogsmeade czy Zakazany Las. Żeby nie było jednak za łatwo, nie możemy też zapominać o niebezpieczeństwach (w tym zróżnicowanych przeciwnikach), którzy czyhają na nas na każdym kroku…

Hogwarts Legacy kontra nowi gracze?

Choć oczywiście można byłoby na to pytanie odpowiedzieć w bardzo krótki sposób, zamiast tego spróbujmy się zastanowić, jak to rzeczywiście wygląda w praktyce. Nie jest żadną tajemnicą, że gry głęboko zakorzenione w uniwersum jakiejś serii filmów czy książek są prawdziwą gratką dla największych miłośników.

To właśnie te osoby są głównymi odbiorcami tego typu tytułów (nie tylko gier, ale też filmów czy seriali), a świadomi tego producenci w pocie czoła robią wszystko, aby sprostać ich oczekiwaniom. I choć raz się udaje wykonać to lepiej, a raz gorzej, to twórcy mają jeszcze jeden dość ważny cel do zrealizowania.

Mowa oczywiście o dotarciu do szerszej publiki. Niezależnie od tego czy mówimy o grach, serialach i filmach czy elementach odzieży, schemat w większości przypadków jest taki sam. Oprócz głównego grona docelowego, producentom szczególnie zależy też na pozyskaniu nowych odbiorców. Jak z tym zadaniem dało sobie radę studio Avalanche Software, w trakcie dopieszczania Hogwarts Legacy?

Hogwarts Legacy, pomimo mocnego zakorzenienia w uniwersum Harry’ego Pottera, wydaje się być bardzo przyjazną produkcją nawet dla osób, które nie mają bladego pojęcia o magicznym świecie J. K. Rowling. Początki tych użytkowników mogą być nieco trudniejsze, ale z kolejnymi godzinami poświęconymi na fabułę (oczywiście, jeśli wcześniej się jakoś mocno nie zniechęcą), powinno być tylko lepiej i ciekawiej.

W przekonaniu się do Hogwarts Legacy może pomóc również fakt, iż gra ta jest obecnie jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów. Już teraz na YouTube nie brakuje masy filmów związanych z tą produkcją, a w ciągu najbliższych dni będzie tego tylko więcej. Do grona zainteresowanych dołączą również między innymi streamerzy Twitch, którzy razem ze swoimi widzami będą pokonywali czarodziejskie zadania podróżując na magicznej miotle.

Jak zapatrujecie się na grę Hogwarts Legacy? Nabyliście wersję Deluxe, czekacie na oficjalną premierę czy może w ogóle nie zamierzacie testować gry z uniwersum Harry’ego Pottera?

Źródło: Encyklopedia Gier – GRYOnline, FILMWEB

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez