Do
góry

Honor Magic Fold i Magic Flip już zarejestrowane!

Honor szykuje konkurencję w segmencie składanych smartfonów, nazwy Magic Fold oraz Magic Flip oficjalnie znalazły się urzędach patentowych.

Czym jest Honor Magic Fold?

Honor przymierza się, aby wypuścić na rynek swój składany smartfon o nazwie Honor Magic Fold oraz Honor Magic Flip. Biorąc pod uwagę nazewnictwo, ma być to bezpośrednia konkurencja dla Samsunga oraz jego składanych telefonów. Skąd wiemy, że Honor zarejestrował nowe modele telefonów? Dzięki raportowi Display Supply Chain Consultant. Doszukali się oni oficjalnej wzmianki o telefonach w urzędzie patentowym Chińskiej Narodowej Administracji Własności Intelektualnej (CNIPA). 

Seria Honor 50

Sprzęt został zarejestrowany dokładnie 7 czerwca 2021 roku. Jednakże raport firmy DSCC wskazuje, że Honor wypuścił swój smartfon Honor Magic Fold dopiero w 2022 roku. Dlaczego? 

Albowiem firma chce konkurować z innymi składanymi smartfonami w 2022 roku i do tego z takimi markami jak Samsung czy Xiaomi. Plotki głoszą, że urządzenia będą miały składane panele BOE i Visionox i trafią na rynek pod koniec tego roku. Poza tym nie wiemy praktycznie nic. Honor wciąż nie zapowiedział oficjalnie czy faktycznie chce wypuścić składane smartfony. 

Honor Magic Fold

Składana ofensywa

Swoje składane telefony zapowiedziało Xiaomi prezentując Mi Mix Fold, jednakże sprzęt jest dostępny obecnie wyłącznie w Chinach. Alternatywą jest Samsung Galaxy Z Fold czy Huawei Mate X. Jednakże warto pamiętać, że wyjątkowe składane telefony, to także dość wysoki próg cenowy.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Xiaomi Mi Mix Fold to najtańszy flagowy składak!

Po długich miesiącach oczekiwania Xiaomi właśnie zaprezentowało swój pierwszy składany smartfon – Mi Mix Fold! Do tego jest to najtańsza flagowa konstrukcja na rynku.

Czytaj artykuł

Za Xiaomi przyjdzie nam zapłacić (o ile się uda go zdobyć) ok. 1500 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę w okolicach 6000. O dziwo w tym zastawieniu Huawei proponuje sprzęt jeszcze droższy, który kosztuje w okolicach 9000 złotych. Za Samsung Galaxy Z Fold 3 zapłacimy “jedynie” ok. 7999 złotych. Najpewniej propozycje od Honora będą kosztować zbliżoną kwotę. 

O ile takie telefony prezentują się naprawdę oryginalnie, to wciąż pojawia się hasło – po co to komu? Czy warto wydawać równowartość wysokiej jakości tableta oraz telefonu, aby otrzymać urządzenie próbujące połączyć właściwości obu sprzętów?  

Źródła: GSMArena, PinkVilla, DealnTech

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!